Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce

Úvod » Akce » Velmi křehké vztahy vs. VAŠE LIGA


Velmi křehké vztahy vs. VŠ LIGA

15. 4. 2012, 12:30    autor: Michal Gruber    Reportáž   Badminton Praha

 (autor: Michal Gruber)
VŠ LIGA má za sebou již VI. Oliver turnaj začátečníků a VI. zastávku Oliver Tour pokročilých. Vše se odehrálo v tradiční destinaci všech zavilých hráčů badmintonu, tedy branickém Hamru, dne 14.4. Tentokrát se ukázalo, že VŠ LIGA má mimo jiné i vstřícnou tvář vůči partnerským vztahům, ale více již v samotném reportu.
VI. OLIVER Badmintonová Tour - Pokročilí
14. 4. 2012   Turnaj   Praha – Badminton
VI. OLIVER Badmintonový turnaj - Začátečníci
14. 4. 2012   Turnaj   Praha – Badminton

Systém a organizace? Jako obvykle

I pro v podstatě nováčka, jakým ve VŠ LIGOVÉ rodině stále jsem, se v Hamru opět objevily už povětšinou známé tváře. Přesto musím s povděkem konstatovat, že i řada nových hráčů objevila kouzlo VŠ LIGY. Bohužel přímo na místě jsme opět zjistili, že někteří staří známí nedorazí(viz. zlomená ruka Martina Cuhry, kterému přejeme brzké uzdravení) a proto se nenechte příště odradit, že jste v seznamu náhradníků třeba až na posledním místě, jelikož se tentokrát do turnaje dostali všichni registrovaní a dokonce i jeden neregistrovaný hráč.

Jinak se samozřejmě hrálo klasicky na osm základních skupin po třech hráčích a následné „pavouky“ nebíčka a žumpičky, plus i dohrávkový pavouk. Kromě bodů z turnaje, které se pokročilým započítávají do celkové Oliver Tour(aktuálně je na první místě Láďa Vávra mezi muži a Lucie Kolesníková mezi ženami) a na jejím konci se mohou těšit na ceny v souhrnné hodnotě 12.000,–Kč, se tentokrát hrálo i o velice pěkné věcné ceny od značky Nivea. K vidění byl poprvé na badmintonovém turnaji také náš nový a krásný banner s novým partnerem VŠ LIGY Google+.

Začátečníci

Oliver turnaji začátečníků se bohužel opět nevyhnula zranění a tak po minulém smolném turnaji, kdy se jedna z účastnic zranila hned při rozcvičování, tentokrát tento neblahý osud stihnul Lucii Beranovou. Jinak se v turnaji odehrálo plno zajímavých zápasů. S povděkem kvituji, že tentokrát se do turnaje začátečníků přihlásilo více žen, než mužů. Vítězem žumpičky a tedy i pěkné tričko si odnesla domů Radana Aksamitová. Stejné triko a celkově deváté místo ukořistil Honza Plomer a zopakoval tak umístění z minulého turnaje. Ve finále pak svedli lítou bitvu Petr Adam a Roman Polák. Jako ten šťastnější z ní vyšel Petr Adam.

Muži

 1. Petr Adam
 2. Roman Polák
 3. Jiří Stuchlík

Ženy

 1. Petra Nováková
 2. Eva Bedřichová
 3. Barbora Kasinová

Pokročilí

VI. Oliver Tour pokročilých jsme se hned na začátku dozvěděli o nemilém zranění Martina Cuhry(zlomená ruka), stejně jako, že se před turnajem vedoucí muž pořadí Oliver Tour Radek Vítek někde zatoulal(respektive nezjistil, že po odhlášení několika hráčů se dostal mezi regulérní účastníky, to jsme se však od něj dozvěděli až po konci turnaje; z toho plyne ponaučení – nezapomeňte se dva dny před turnajem podívat, jestli se náhodou někdo neodhlásil a Vy se tak nedostali mezi účastníky a také i když jste mezi náhradníky, tak je velmi vysoká pravděpodobnost, že se do turnaje i tak dostanete). Zároveň bych na tomto místě rád poděkoval Jirkovi Lukáčovi a Adamu Slavickému, kteří byli původně zapsaní jako náhradníci pro turnaj začátečníků, ale pochlapili se a zaskočili za během pátku odpadnuvší Mirka Treglera, Karola Čurilu a Martina Bělora.

Ještě na začátku turnaje jsme přesunuli Lucku Kolesníkovou pryč ze skupiny Radka Iltise, abychom tak zbytečně nenabourávali partnerské vztahy. VŠ LIGA má prostě srdce na správném místě. V turnaji pak žumpičku ovládl Petr Klimša a stejně jako vítěz dohrávky, celkově devátý Milan Vala se tak mohl těšit z povedeného trika. Prestižní „mač“ se odehrál v semifinále, kdy se střetli odvěcí „rivalové“ Láďa Vávra a Martin Vaněček. A po třech porážkách v řadě v předchozích turnajích, prolomil nahecovaný Láďa Vávra předchozí neúspěchy a Martina Vaněčka „odsoudil“ k boji o třetí místo. To také nakonec získal díky vítězství nad Adamem Fendrychem. V samotném finále pak po řadě krásných a napínavých výměn porazil Láďa Vávra Radka Iltise. Z něj ale určitě zklamání rychle vyprchalo, neboť se po čase konečně dostal „na bednu“.

Muži

 1. Láďa Vávra
 2. Radek Iltis
 3. Martin Vaněček

Ženy

 1. Jediná odvážná Lucie Kolesníková

Výsledky turnaje začátečníků najdete zde a výsledky turnaje pokročilých najdete zde

Závěr

Na závěr jsme už jen předali ceny od Nivea, medaile začátečníkům, diplomy pokročilým a Kláře Hejdové sluchátka Google+, které vyhrála v soutěži na sociální síti Google+. Co z toho plyne? Nezapomeňte si přidat VŠ LIGU do svých okruhů na Google+, který je naším novým partnerem a pokud zde ještě profil nemáte, určitě si ho založte, vždyť třeba Gmail určitě má většina z Vás.

Na závěr bych už jen rád poděkoval všem účastníkům za bezproblémovou spolupráci a své přítelkyni za pomoc s organizováním.

Další turnaj proběhne opět v sobotu v Hamru od 19 hodin 12.5. Tentokrát půjde o tzv.bílý turnaj, to znamená, že hráči, kteří přijdou celí v bílém mají šanci vyhrát speciální cenu a pokročilým se budou body z turnaje do Oliver Tour počítat 1,5×. Info k příštímu turnaji začátečníku naleznete zde a k turnaji pokročilých zde
Velmi křehké vztahy vs. VŠ LIGAVaše komentáře

Názory

 • Radek Iltis    4. 5. 2012 v 19:32    srandicky :P:

  hmm, michalovi se to rika, ale ja mohl bud ve skupine prohrat a nebo vyhrat a mit „tichou domacnost“… to je jak vybirat si do ktere se strelit nohy :P Jeste ze jsou organizatori takovy mekoty a zakulisni intriky jim nejsou cizi :D

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Michal Gruber    13. 5. 2012 v 16:37    Re: srandicky :P:

  Hehe, zákulisní intriky nám nejsou nikdy cizí:-D

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...