Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce

Úvod » Akce » Veni Vidi Vici!


Veni Vidi Vici!

13. 5. 2012, 15:06    autor: Michal Gruber    Reportáž   Badminton Praha

 (autor: Michal Gruber)
Jak se hrálo na Bílém Oliver Grand Slam turnaji pokročilých a Bílém Oliver turnaji začátečníků v sobotu 12.5.2012 v bra­nickém Hamru a kdo že to vlastně přišel, viděl a zvítězil? To se dozvíte z našeho reportu i fotek!
Bílý OLIVER Grand Slam - Pokročilí
12. 5. 2012   Turnaj   Praha – Badminton
Bílý OLIVER Badmintonový turnaj - Začátečníci
12. 5. 2012   Turnaj   Praha – Badminton

Přišli i ti co zapomněli

Po ani ne měsíci se opět v branickém Hamru sešla více méně stará známá parta sportovkyň a sportovců holdujících nejrychlejšímu raketovému sportu na světě. S povděkem kvituji, že se mezi námi opět objevila i řada nových tváří. Tentokrát se ani na místě nemuselo řešit příliš absencí a i ty dvě, které se přeci jen objevily, tak se i rychle vyřešily. Lucce Valové navíc zpoždění možná i prospělo, jelikož se po neúspěších na minulých turnajích probojovala do nebíčka. Za nedorazivšího Adama Fendrycha bleskově zaskočil Aleš Hanl, ale o tom blíže až v další části našeho reportu.

Turnaj byl tentokrát ozvláštněn i svěží bílou barvou, která přinesla pokročilým 1,5 násobek obvyklých bodů do celkové Oliver Tour. V ní průběžně vede Láďa Vávra o šest bodů před Radkem Vítkem a o patnáct bodů před Martinem Vaněčkem. Čtvrtý Redek Iltis už je přeci jen ztrácí podstatných skoro 50 bodů. Ještě nás ale čtyři turnaje čekají a mezi nimi i bonifikovaný Žlutý Oliver Grand Slam, tudíž rozhodně není nic ztraceno.

Kromě násobení u pokročilých byla bílá barva významná i v tom, že na konci turnaje obdrželi čtyři náhodně vybraní účastníci, jenž přišli celí v bílém, dárkové poukazy do čistírny oděvů Daja.

Začátečníci

V turnaji začátečníků nám konečně neřádila žádná vážnější zranění jako v minulých dvou turnajích. Celkový poměr účastníků byl tentokrát 11 zástupkyň něžného pohlaví a 13 pánů. Řada hráčů turnaje začátečníků také využila možnost vyzkoušet si hru s raketami Oliver, jenž se naskýtá na každém našem turnaji. Vítězkou žumpičky a celkové 17. místo získala Markéta Škvorová. Vítězem dohrávky a celkového 9. místa, stejně jako pěkného trička Byrokrat Cup se stal Jakub Ďuriga. Ve finále pak porazil Honza Herych Jirku Stuchlíka.

Muži

 1. Jan Herych
 2. Jirka Stuchlík
 3. Martin Havelka

Ženy

 1. Klára Hejdová
 2. Bára Kasinová
 3. Květa Štruplová

Pokročilí

Jak jsem již psal v úvodu, do Bílého Oliver Grand Slam turnaje pokročilých bleskově zaskočil „na divokou kartu“ Aleš Hanl. A soupeři zajisté radost neměli. Vyjma jednoho zápasu v základních skupinách totiž Aleš vyhrál vše a zcela tak opanoval turnaj pokročilých. Caesarovo „přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem“, tak na něj pasuje naprosto dokonale. V turnaji jsme měli opět pouze jedinou dámu a to Lucii Hynkovou, která tak vystřídala i minule osamocenou Lucii Kolesníkovou. A nevedla si vůbec špatně. Ze základní skupiny se úspěšně probila do nebíčka, kde sice prohrála v osmifinále, ale v dohrávce skončila na velice pěkném, celkovém 13. místě. Žumpičku tentokrát ovládl Petr Slavíček. Vítězem dohrávky, tedy celkově devátým se stal Honza Prejzek, jenž si tak odnesl tričko Byrokrat Cup. V zápase smutných semifinalistů o třetí místo porazil Radek Vítek Láďu Vávru. Ve finále pak po bitvě zvítězil již zmiňovaný Aleš Hanl nad Martinem Vaněčkem.

Muži

 1. Aleš Hanl
 2. Martin Vaněček
 3. Radek Vítek

ženy

 1. Jediná odvážná Lucie Hynková

Výsledky turnaje začátečníků & výsledky turnaje pokročilých

Závěr

Na závěr už nezbývalo než předat ceny a medaile a náhodně rozdat dárkové poukazy od čistírny oděvů Daja těm, kteří přišli celí v bílém.

Dále už bych chtěl jen poděkovat všem účastníkům za spolupráci. Obzvláště pak Luboši Laginovi za půjčení fotoaparátu a také své přítelkyni za pomoc s organizací.

Na příštím turnaji, jenž se odehraje 30.6. opět v branickém Hamru se na Vás bude těšit Kuba Hojer. Info k příštímu turnaji pokročilých & info k příštímu turnaji začátečníků
Veni Vidi Vici!Vaše komentáře

Názory

 • Jakub Hojer    14. 5. 2012 ve 13:55    Aleš???:

  Aleš? Ten nulák? :-D Gratuluju!

  Na příštim turnaji si na vás počíhám, těšme se! :-D

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Michal Gruber    15. 5. 2012 ve 14:17    Zapomenuté diplomy:

  Prvním třem pánům v pokročilých a Lucce Hynkové se moc omlouvám, za zapomenuté diplomy. V tom spěchu jsem je nepředal. V případě zájmu Vám je může dát Kuba na příštím turnaji;-)

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Lucie Hynková    21. 5. 2012 v  9:59    Re: Zapomenuté diplomy:

  Jojo, necham si ho dat od Kubika priste at mam co vystavit na policku :-)

  1 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...