Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce

Úvod » Akce » SQUASH - Středně pokročilí (3) » Přišel, viděl, zvítězil


Přišel, viděl, zvítězil

27. 1. 2014, 16:00    autor: Jakub Hojer    Reportáž   Squash Praha

 (autor: Jakub Hojer)
„Filipe, za jak dlouho by mohl brácha dorazit? Martina nepřijde.“ „Tak za čtvrt hodiny.“ „Tak mu, prosím, zavolej.“ A naděje Honzy Sigmunda na první zlato se v tu ránu rozplynuly jako pára nad hrncem. Opět.
SQUASH - Středně pokročilí (3)
25. 1. 2014   Turnaj   Praha – Squash
SQUASH - Začátečníci (3)
25. 1. 2014   Turnaj   Praha – Squash

Zájem o turnaje je poslední dobou obrovský, což je skvělá zpráva pro organizátora, horší pro hráče, kteří si plánují víkendové akce na poslední chvíli.

Tentokrát se místo uvolnilo pět minut po zahájení turnaje, první na seznamu hráčů, kteří mi psali, že dorazí do půl hodiny, pokud se místo uvolní, byl Michal Řezníček. A výsledek?

První předčasné finále
O tom, že Michal nebude náhradník patřící do kategorie žumpička, svědčil jeho letmý pohled na možné soupeře, ve kterém bylo napsáno Pánové, vás si dám k obědu. A jak řekl, tak udělal.

Po postupu do Nebíčka narazil na třetího nasazeného Radka Dvořáka, zápas plný pěkných výměn nakonec vyhrál a u kurtů poprvé zaznělo Nesnáším náhradníky.

Druhé předčasné finále
Druhé předčasné finále přišlo hned vzápětí. Michal narazil na Jardu Růžičku, squash plný dlouhých (příště pokročilých?) výměn přilákal spoustu diváků, kteří hnali dopředu Jardu. U kurtů však podruhé zaznělo Nesnáším náhradníky a Jarda putoval do bojů o páté místo.

Mezitím
Mezitím, v jiné dimenzi, se do finále řítil nezastavitelný Sigi. Radima Petlacha skolil ve třetím setu 12:10, Jardu Švarce (6. nasazený) a Zbyňka Šmída (2. nasazený) rozsekal o něco jistěji. I po finále ale u kurtů zaznělo dobře známé Nesnáším náhradníky.

Po vítězném míči s Radimem Petlachem Sigi radost neskrýval. Ve finále ale narazil i on.

Parádní výkony žen
Žen dorazilo sedm. Parádní výkony předváděla Tereza Drábková a jako obvykle Lenka Hrbková. Obě postoupily do nebíčka. Terka se před turnajem zřejmě dobře vyspala, takže dokázala potupit i velké machry. Dnes již zmiňovaný Radek Dvořák od soboty nemůže spát.
Třetí místo mezi ženami urvala Verča Dolejší, která v ženském finále porazila Petru Liptákovou.

Terka Drábková s Lenkou Hrbkovou postoupily do nebíčka

Třetí předčasné finále
Michal v semifinále narazil i na Láďu Změlíka (1. nasazený, hraje 5. ligu) a u kurtů poprvé zaznělo Na to už jsem starej.

Finále
Jak to dopadlo, už víte. Sigi opět (pokolikáté už?) druhý! První tentokrát skončil Michal Řezníček. Gratulujeme!

Prohlédněte si kompletní výsledky turnaje Středně pokročilých

Začátečníci a Pokročilí

Na odpolední várku turnajů dorazilo dvakrát 16, čili třicet dva hráčů. Plno na kurtech i mimo ně, to je to, co mě dokáže potěšit. Některé pány navíc přišly podpořit drahé polovičky, takže nikdo nic nevypustil a dřelo se do úmoru.

Maratonci mezi námi
Do nebes vynáším Katku Nikodýmovou, která si po Středně pokročilých švihla i Začátečníky a pořádně zahýbala pořadím. Vyhrála skupinu, bez ztráty setu došla až do semifinále, kde ale neuspěla. Konečné 4. místo je skvělé. Katka navíc vyhrála zlatou medaili jako nejlepší žena.

Na druhý turnaj v jednom dni ale dorazili i jiní machři: Petr Vosátka, Honza Mastný, Ondra Mazanec, Patrik Dobrý, Honza Hlavička… To jsou ti, o kterých vím. Dále tu máme Tomáše Matouška, který si před středně pokročilými střihnul zápas do ligy. A Martina Hadrabu, který na pokročilé dorazil ani neví odkud.

A protože toho všichni odehráli hodně, stalo se, že se o sedmé místo v pokročilých nehrálo na kurtech, ale na barových židlích. Ondra Mazanec – Martin Hadraba 5 : 2 v Kámen, nůžky, papír.

Začátečníci i pokročilí
Začátečníci i pokročilí odehráli stejně zápasů jako Středně pokročilí. 3 ve skupině a 4 v pavouku.

Mezi začátečníky byl nejlepší Radek Cikán, druhý skončil Lukáš Kunovský a třetí Vašek Kafka.
Mezi ženami vynikala Katka Nikodýmová, druhá skončila Lenka Dastychová a třetí Klára Sochová

Prohlédněte si kompletní výsledky turnaje Začátečníků

Přišla zima
Kdyby někdo nevěděl, že do republiky konečně dorazila zima, došlo by mu to při prvním pohledu na Patrika Dobrého, který, odkojen sibiřskou tygřicí, nahodil zimní srst a tvářil se nezvykle krotce.

A taky byl!
Po podzimní několikatýdenní vynucené pauze se ke sportu na úrovni teprve vrací a je to vidět. Na Evropské skončil až třetí. Na Strahově si finále sice uhrál, ale na Honzu Ryšavého nakonec nestačil. Náladu si snad spravil na nedělním turnaji v Plzni, který vyhrál.

Když už jsme u těch Honzů, v pokročilých jsem jich napočítal hned sedm. Ve středně pokročilých byli dva a v začátečnících tři. Rodičové, chcete-li mít ze syna squashistu, dejte mu jméno Honza. Nepomůže mu to, ale když náhodou prohraje, nikdo si toho nevšimne. Pokud se ovšem nebude jmenovat Honza Drož, protože ten prohrál, co se dalo.

Skvělý Honza Ryšavý

Podívejte se na konečné pořadí turnaje Pokročilých.

Děkuji

Poděkování opět míří do Squashcentra Strahov a za firmou OLIVER, která dodala zápůjční rakety.

Dále bych chtěl poděkovat Patrikovi Dobrému, který musel rád dobře fotit pokročilé, abych o něm hezky psal.

VZKAZ NA ZÁVĚR: Hodiny tikají. Do konce přihlašování zbývá jen pár dní. Neprošvihněte to, a přihlaste se do ligy

Těším se na vás 8. února!

Kuba

Vaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...