Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Záskok


Záskok

22. 7. 2012, 13:54    autor: Martin Strnadl    Reportáž   Badminton Praha

 (autor:  )
„A kdo si myslíš, že přijede na záskok?“ „Tomáš Reinberger?“ „Vejš!“ „Šárka Stejskalová?“ „Mnohem vejš! Přijede sám Karel Martin Infeld Strnadl Prácheňský! "Ne! Tak já si zahraju se samotným Prácheňským…“

Po sebestředné anotaci odkazující na velikána hereckého enseblu naší herecké společnosti, přichází poohlédnutí za sobotním turnajem v badmintonu na Hamru – dalšího dílu letošního OLIVER seriálu. A tentokrát i s novým sponzorem Snapbacks.cz

Před startem

Vše začalo v hospodě (jak jinak), kde mi Kubajzlík (ID 10002) předal ceny a srolovanou Šárku. Posléze netakticky zvolený utopenec s pivem v 18:30 mi značně zkomplikoval život; přeci jen člověk je tvor jen s jedním párem rukou, ale dejme tomu.

Pomalu, ale jistě se začínali scházet aktéři dnešního představení. Celkový počet nakonec dosáhl čísla 45. Pokročilých bylo 20 a Začátečníků 25, přičemž kapacita byla vypsána na 24, a tak jsem si na sebe ušil pastičku, avšak slovo „NEJDE“ nemá VŠ LIGA ve slovníčku.

Turnaj

Systém turnaje byl následující:

U začátečníků bylo 8 skupinek (7 po třech a 1 čtyřčlenná s Martinem Vostatkem v čele; respektive na chvostu). Do Nebeského pavouka šli klasicky první a druhý. A vzhledem k počtu zbývavší(ch) 9 se skupinky 3×3 zdály jako ideální řešení, a ono jo.

V Pokročilých se taky bojovalo v 8 skupinkách, avšak 4 měly pouze dvoučlenné obsazení (zde šlo „jen“ o nasazení do pavouka). Styl Nebíčka kopíroval Začátečníky, tedy pavouk s 16 nožičkama (hrátky matky přírody).

Kdo byl nakonec první od začátku a kdo první od konce?

U Začátečníků se sešlo nebývalé množství dam. V této konkurenci nakonec zvítězila Markéta Škvorová. U pánů se z vítězství radoval Miroslav Hlavička a ve finále druhý skončil Michal Bürger, který si jen tak pro zajímavost nechal takticky raketu před turnajem v tramvaji. (oba dva se nakonec během turnaje šťastně shledali)

Pokročilé ženy (ne však věkem) byly v dnešním celkovém počtu dvě rovné. Lepší byla Katka Králová, která si příště vyzvednu cenu za první místo, jelikož odešla, sice s rozloučením, před vyhlášením. U mužů se dnes radoval z vítězství Martin Sýkora a těsně za ním byl Radek Vítek.

Famfáry a ceny od Snapbacks.cz nejen pro vítěze

Po turnaji následovalo tradiční vyhlášení nejlepších a pár úsměvů pro média. Vítězové všech kategorií si odnesli vtipná trička značky Booger Kids, stříbrní a bronzoví slevové poukazy. Všechny ceny pro vítěze i malý dárek pro každého účastníka věnoval náš partnerský eshop s originálním oblečením z USA a kšiltovkami – Snapbacks.cz (článek)

Hrstka přeživších a odvážných se vypravila o patro výš na nejedno zasloužené pivo.

Rád bych poděkoval všem zúčastněným za pomoc (na začátku jsem poslal Pokročilé na špatné kurty) a toleranci a věřím, že jsme vše zvládli a všichni si dobře zahráli.

Ti nejlepší

celkové výsledky začátečníků

celkové výsledky pokročilých

Na co se můžeme těšit?

Běh 10km 25.7.

Běh 5km 25.7.

10. OLIVER squash na Haštalu – Začátečníci

10. OLIVER squashová Tour na Haštalu – Pokročilí

X. OLIVER Badmintonový turnaj – Začátečníci

X. OLIVER Badmintonová Tour – Pokročilí

P.S. Nakonec jsem zase sbalil Šárku


ZáskokVaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...