Úvod » Články » Vítězem a nejveselejším hráčem Squashové Tour je Petr Veselý!

Vítězem a nejveselejším hráčem Squashové Tour je Petr Veselý!

9. 9. 2012, 10:57    autor: Tereza Navrátilová    Reportáž   Squash Brno

(autor:  )
Jedenáctý turnaj Squashové MaLu Tour vyvrcholil včerejším turnajem, kde kromě kvalitního squashe a možného kvalitního výdělku došlo na předání cen v celkové hodnotě 6 000 Kč mezi tři nejlepší hráče sezóny.
11.squashový turnaj - Začátečníci
8. 9. 2012   Turnaj   Brno – Squash
Zářijová MaLu squashová Tour - Pokročilí + Vyhlášení vítězů Tour

První zářijová sobota hlásila pěkných 25 stupňů. 22 hráčů se ale rozhodlo dát přednost squashovému centru a zahrání si v partě super lidí.

Hemžilo se to naváčkama

Turnaj začal jako vždy kategorií Začátečníků, kde se sešlo 12 hráčů. Mezi hráči bylo 5 nováčků, kteří sebrali odvahu a ukázali své schopnosti. Musím říct, že všichni z nich se neměli za co stydět. Nováček Sylva Vanžurová dokonce přišla s publikem, se svojí 7letou dcerou, která po chvíli rozkoukání bavila celé okolí ať už svými vtípky, ale především šklebíky.

Kdo byl nej

Nejlepšími hráči turnaje kategorie Začátečníků se stali:

• v zápase o 3.místo: Anton Gierli porazil Petera Bučinu, kdy si oba kluci brousí zuby na badmintonovu ligu. Takže je možné, že se potkají i příští týden na badmintonovém turnaji a rozdají si to třeba právě zase o 3.místo.

-** ve finálovém zápase** Aleš Tchuř s nováčkem Radkem Nekulou. Po napínavém zápasu 2:1 na sety a opravdové dřině si zlatou placku odnesl zaslouženě Aleš. Radek je ale velice šikovný hoch a u ostatních hráčů si už teď získal respekt. Takže Aleši i radku, příští turnaj doporučuji oběma Kategorii Pokročilých! :-)

Holiče vyměnil za turnaj

Něco málo před podáváním sobotního oběda o dvanácté začal turnaj kategorie Pokročilých. O půl dvanácté se nahlásilo 9 hráčů, jeden hráč, Alan Wood, se neomluvil, takže byl před námi špatný počet 9 hráčů. Naštěstí existují rychlá auta a rychlí kluci, takže jsme povolali Tomáše Citnara ze svého domova, tedy od holiče, co nám bylo sděleno a během pár minut byl na kurtu.

Forma i neforma

Dvě skupiny po pěti hráčích, soupiska kvalitních hráčů, co víc si přát. Turnaj se po celou dobu nesl v pohodovém duchu, na Honzovi Navrátilovi bylo znát zranění, které mu nedovolilo podat takový výkon, na který jsme od něj zvyklí. Věříme, že se koleno dá brzy do formy a budeš opět skákat přes kaluže, jak tě známe. Vítěz kategorie Začátečníků, Filip Rozprým, který měl premiéru v kategorii Pokročilých, mi po turnaji oznámil, že měl super den a to hlavně tomu, že mě porazil, a to bohužel dvakrát. Filipe, vzkazuji Ti, že příště už budu více ve formě a to teprve bude hra.

Přišla i nabídka kvalitního…výdělku

Po odehrání základních skupin a před rozřazením do skupiny vítězů a skupiny pokročilých za mnou přišel Pavel Zbíňovec s nabídkou kvalitního..vý­dělku. :-) Jeho nabídka zněla: Pokud mě dostaneš do vyšší skupiny, dám Ti litr. (ponz. litr jako tisíc korun, fakt je měl u sebe). Po mém váhání nakonec osud rozhodl a Pavel postoupil „fair play“ podle výsledků do vyšší skupiny. Jeho soupěři a tedy 5 nejlepšími hráči byli také Honza Navrátil, Standa Gábler, Petr Veselý a nováček a šikovný muž v jednom Ronald Pari alias Rony. Překvapením byl sestup Lukáše Citnara, kterému se tentokrát na turnaji nedařilo. Jeho hru známe, takže víme, že příští turnaj přijde to výsluní. Tak tedy, po sečtení setů vyhraných a prohraných setů a případně i bodů se nejlepšími hráči turnaje kategorie Pokročilých stali:

• na 1. místě se umístil Petr veselý
  • na 2.místě skončil Standa Gábler
  • 3.místo si odnesl Pavel Zbíňovec. Velká gratulace!

Nejlepší hráči MaLu squashové Tour 2011/2012

U vyhlašování jsme zůstali a oznámili vítěze celoroční MaLu squashové Tour 2011/2012. Celková série 11 turnajů, kde se po dnešním turnaji umístili na nejlepších místech:

• 1) Petr Veselý – 9 účastí – 263 bodů
  • 2) Stanislav Gábler – 10 účasti – 196 bodů
  • 3) Lukáš Hlodan – 7 účastí – 174 bodů

Celkové pořadí celé Tour zde.

Pánové si odnesli ceny v hodnotě 3000 Kč, 2000 Kč a 1000 Kč

• 1.místoPetr Veselý – medaile + poukazy do Solno-jodové jeskyně MaLu v hodnotě 1000 Kč + poukázka na přezutí pneumatik v hodnotě 990 Kč od Pneuservis Veverka + poukaz do 5D kina v hodnotě 500 Kč + poukaz na vstup do sportovně-relaxační zóny ZONE4YOU v hodnotě 500 Kč
  • 2.místoStanislav Gábler – medaile + poukazy do Solno-jodové jeskyně MaLu v hodnotě 1000 Kč + poukázka na přezutí pneumatik v hodnotě 990 Kč od Pneuservis Veverka
  • 3.místoLukáš Hlodan – medaile + poukaz do Solno-jodové jeskyně MaLu v hodnotě 1000 Kč. Lukáš se z turnaje omluvil, takže cena na něj čeká a bude mu předána na příštím říjnovém turnaji.

Mezi ženami jsem se nejlépe umístila já, bohužel jsem byla ale jediná žena v kategorii Pokročilých, takže jsem si nic nezasloužila. Výzva pro squashistky, choďte na turnaje, ať dostáváme medaile a ceny i my, baby!

Další turnaje přináší změny

A nakonec pozvánka na další ročník turnajů, se kterými je spojeno několik příjemných změň: