Úvod » Články » Turnajovými králi Břeťa a Péťa, králem Tour Péťa!

Turnajovými králi Břeťa a Péťa, králem Tour Péťa!

15. 9. 2012, 17:09    autor: Michal Faltus    Reportáž   Badminton Brno

(autor:  )
Po slabších účastech znovu praskaly Jehnice ve švech..No to jsem trochu přehnal, ale 16+12 hodnotím kladně! Zároveň to byla má derniéra v pozici organizátora turnajů..No ale hlavně to byl poslední turnaj, který ještě mohl zahýbat s pořadím celoroční Badmintonové MaLu Tour 2011/2012! A jak to dopadlo?
Zářijová MaLu Badmintonová Tour - Pokročilí + Vyhlášení vítězů Tour
15. 9. 2012   Turnaj   Brno – Badminton
9. BRNO Badmintonový turnaj - Začátečníci

Plný dům začátečníků!

Co víc si organizátor může přát, než plnou kapacitu začátečníků a k tomu ještě spoustu nových badmintonuchtivých tváří! Super, co víc říct! Úderem 9. hodiny jsme to rozjeli, a ihned se odddělovalo zrno od plev. Zrnem byla konečně Simča, která vyhrála skupinu A. Béčko opanoval Břeťa, Céčko Peťa Dvořák a Déčko potom Honza Lošťák, který tam měl syna společně s Břeťou a myslím, že i kluci se dobře vyřádili! Za pár let ať se hlásí!

Vyhrál nejstarší..:)

No, musím to zmínit, mlaďoši makejte, protože Vás trhl Břeťa, u kterého jsem náhledem do tabulky zjistil, že byl nejstarším účastníkem turnaje! Takže gratulace k věku a hlavně gratulace k vítězství! Teď jsem si uvědomil, že to bych měl říct až naposled, ale nevadí..takže kdo dál? Martin Novotný překvapil a skončil druhý. Třetí místo obsadil Petr Dvořák. Brambory si odnesl Filip Kácel.

Holky děkujem!

Po dlouhé době jsem jakožto zástupce mužského pokolení měl z účasti žen velkou radost! V začátečnících jsem napočítal celkem 4 kousků, a to Simču Ptáčkovou, Evu Kalmanovou, Adélu Procházkovou a Terku Padrtovou. Všechny se v mužské přesile překonávaly a statečně bojovaly, takže nezbývá než říci: Holky děkujem!

Mulat se jménem Černošek

Co mě na turnaji opravdu pobavilo, byl hráč v zeleném tričku, který již od pohledu byl trochu snědší než ostatní (pozn. nemyslím to v žádném případě v negativním duchu!). No tohle by mě ještě tolik nepobavilo, ale to, že se jmenuje Michal Černošek, mě opravdu dostalo. Michal bojoval, ale na lepší než 14. místo to nebylo.

V pokročilých se hrály 2 turnaje v jednom

O hledání motivace v pokročilých nemohla být řeč, jednak šlo o turnajový triumf a jednak šlo o triumf v celoroční tour a nutno dodat, že ještě nic nebylo jisté! To na dramatičnosti ještě přidávalo.

Základní skupiny bez většího překvapení. Možná snad vítězství ve skupině C v podání Aleše na úkor Tondy se tolik nečekal.Dá se říct, že se jednalo o předkrm k hlavnímu chodu v podobě vyřazovacích bojů. Samozřejmě nemůžeme zapomenout na skupinu skrytých talentů, kde se jako největší talent ukázal Jarda Juřík. Pomyslný posledňák zbyl na Toma Brumara, kterému chci alespoň tímto poděkovat za účast na obou turnajích zároveň.

Tak a teď už k turnaji. Čtvrtfinále bylo konečnou pro Tondu, Honzu Kováře, Honzu Žídka a nakonec i pro Aleše Bártu, který svedl snad nejvyrovnanější zápas turnaje s Peťou Pipkem. Bojoval, leč neúspěšně. Po zápase to zhodnotil slovy: „Přežil sem“. Nutno dodat, že během zápasů se s Karlem Komínkem přetahovali v počtu slov z kategorie méně slušných, rozuměj na p,k atd..:)

V semifinále jsem bojoval, ale zcela bez šance s Peťou Havránkem. Druhé semifinále nabídlo větší drama a nakonec i mírné překvapení v podání postupu Pipáska do finále. Jindrovi tak zbyl boj o třetího fleka, ale ani v něm neuspěl a já sem se tak mohl po dlouhé době radovat z placky. Finále již ovlivnila únava Pipáska z postupových bojů a vcelku jasně padl s Petrem Havránkem, na kterého musím prozradit, že každý den běhá do práce a z práce celkem 25 kilometrů, obdivuji a zároveň nechápu. V době kdy občas chodím z hospody, Petr již běží do práce..uááá:) No při pohledu na výsledky je odlišný přístup možná trochu znát, ale snad jen trochu.

Celoroční Tour taktéž pro Petra Havránka!

Výše uvedené výsledky určily, že pořadí Tour je následující:

1. Petr Havránek – 9 účastí – 246 bodů
  2. Jindřich Schick – 10 účástí – 236 bodů
  3. Tonda Hráček – 10 účastí – 211 bodů.

Celkové výsledky Tour lze nalézt ZDE!

A co si odnesli?

Petr Havránek – medaile + poukaz na jazykový kurz v hodnotě =2.899,–Kč od jazykové agentury MKM Jazyková agentura

Jindřich Schick – medaile + 10 vstupu do solné jeskyně od SOLNO-JÓDOVÁ JESKYNĚ MALU + poukázka na přezutí pneumatik v hodnotě 990 Kč od Pneuservis Veverka + poukaz do 5D kina v hodnotě 500 Kč

Tonda Hráček – medaile + 10 vstupu do solné jeskyně od SOLNO-JÓDOVÁ JESKYNĚ MALU + poukaz do 5D kina v hodnotě 500 Kč

Neradno zapomínat na další sponzory VAŠÍ LIGY, a to:PEGASU, SPORTPROTEBE a AGENTUŘE KLÍDEČEK

Příště?

Od října již znovu ve velkém! Přijďte na turnaj ZAČÁTEČNÍKŮ nebo POKROČILÝCH

Slovo autora

Přátelé, je tomu 2 roky, co jsem organizoval první turnaj. Tyto dva roky uplynuly jako voda v řece a je čas z této řeky vystoupit. Tímto bych chtěl všem poděkovat, kdož na turnaje chodili a tak nějak to tam i se mnou vydrželi! Takže všem tímto děkuji a věřím, že se potkáme na nějakém turnaji, kde již budu výhradně hráčem.:)