Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Ve vzduchu nové domovské haly Sprint zněla forma!


Ve vzduchu nové domovské haly Sprint zněla forma!

14. 10. 2012, 18:57    autor: Tereza Navrátilová    Reportáž   Badminton Brno

 (autor: Tereza Bumbálková)
Rok se s rokem sešel a máme tu nový ročník, se kterým jsme změnili domovskou halu na halu Sprint. Podle ohlasů z řad přítomných hráčů bližší vzdálenost haly od města prospěla. Bohužel i to ale neovlivní situaci, že jeden hráč přišel bez tenisek a druhý dokonce bez trenek a rakety. No, přečtěti si to.
Badmintonový turnaj Brna - Začátečníci (1)
13. 10. 2012   Turnaj   Brno – Badminton
Badmintonový turnaj Brna - Pokročilí (1)
13. 10. 2012   Turnaj   Brno – Badminton

Pravidla i pozdní příchody se nezměnily

Začátek turnaje se nezměnil. Je pravda, že sobotní devátá hodina může být pro společenské bytosti nepředstavitelnou dobou. Všichni to ale zvládli na jedničku až Kubu Vaculu a Tomáše Duloviče. Kuba mi volal v pátek večer, že ho od účasti na turnaji dělí 700 kilometrová vzdálenost. Tomáš zase přišel se zpožděním a důvod byl právě společenský. V šatně na něj čekalo další překvapení – zjištění, že tenisky jsou doma. Naštěstí mu pomohly jeho „skejtové“ botky, které zvládly i sportovní roli. Ladislav Nejman byl zase ten, který na turnaj přišel včas, ale za to bez trenek a bez rakety. Přijel vlastně na „blind“. Laďo, tak příště prosím s celou badmintonovou výbavou – na internetu ji určitě najdeš.:-)

Jak nám ten čas plynul

Po odehrání základních skupin postoupilo šestnáct nejlepších hráčů do dvou osmičlenných pavouků, kde si každý rozdal tři zápasy na 2 vítězné sety do 15 bodů.Zbylí tři hráči byli zařazeni do skupinky skrytých talentů. Do této skupiny byl bohužel zařazen i Vít Pravda, který si přivodil menší zranění na noze. Doufám, že to není nic vážného a budeš brzy v pořádku.

Do zápasů o přední místa se dostal nováček Richard Ondrouch s Davidem Přecechtělem, v zápase o první místo si to rozdal Milan Dufka s Tomášem Jedličkou. Milana ještě čekala kategorie Pokročilých, takže by si člověk řekl, že si bude šetřit síly. Dal do toho ale všechno a turnaj Začátečníků vyhrál. Gratulujeme!

Ve vzduchu zněla forma

Po vyhlášení vítězů se na kurtu rozpinkávali Pokročilí. V rychlost a zvuku lítajících míčků byla znát forma u všech účastníků. Když jsem je pozorovala, tak jsem si v duchu říkala, že příští turnaj bych si taky zahrála, ale nevím, do jaké kategorie jít. Potřebal bych kategorii „Něco mezi“. Pokročilých bylo 12, takže jsme odehráli základní skupiny a z každé skupiny postoupili 2 nejlepší do vrchního pavouka. Skupinu skrytých talentů si zahráli hráči na třetím místě, avšak skrytí talenti to fakt nebyli. Jen se jim nepovedli úvodní zápasy a jiné hráči toho využili. Kamile, Jirko, Lukáši a Milane, hráli jste skvěle!

V pavouku ale začalo přituhovat a i přesto, že forma byla u všech, síly začaly některým hráčům ubývat a ani Emco sušenky nepomohly. Jedním takovým byl Jindra Schick, který v boji o třetí místo neměl tolik sil jako trénující Petr Pipek a ve třetím setu Pipas dotáhl zápas do vítězného konce. Alešu Bártovi taky nestačily síly na úřadujícího jrále turnajů Petra Havránka. Oběma Petrům gratuluji!

Medaile rozdány

Na konci každého turnaje došlo k vyhlášení vítězů, předali jsme medaile 3 nejlepším a předali jsme následující ceny:

Velké díky patří fotografovi Martinovi Dvořákovi, který hráče vyfotil v těch nejakčnějších situacích. Celou fotogalerii můžete vidět zde. Martine, děkujeme!

A ještě je třeba vzpomenout a poděkovat Partnerům města Brna:

Mějte se krásně a už se těším na další turnaj, kde si po delší pauze opět zahraju (kategorii ještě promyslím). :-)

Vaše Terez
Badmintonový turnaj Brna - říjen 2012Vaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...