Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Vánoční speciál: Poslední turnaj před koncem světa


Vánoční speciál: Poslední turnaj před koncem světa

27. 11. 2012, 19:11    autor: Jan 'Sigi' Sigmund    Dění ve sportu   Squash Praha

Pozvánka na tak trochu jiný squashový turnaj v Praze. O co jde? Čtěte dál!
Poslední squashový turnaj před koncem světa
8. 12. 2012   Turnaj   Praha – Squash

Možná jste si ještě nevšimli, ale na sobotu 8. prosince je v Praze vyhlášen squashový turnaj. (Odkaz přímo na tuto akci.) A možná už ano, jen si nejste jisti na, co se vlastně můžete těšit, proč je to vlastně „speciál“. Je to turnaj trochu „divný“, není to na Strahově, propozice jsou jen na Facebooku apod. Takže níže přinášíme trochu zákulisních informací, proč byste tam mohli chtít jít, tedy pokud už nejste přihlášeni – šance ještě je, KAPACITA turnaje totiž už BYLA NAVÝŠENA!!

JAK TO VZNIKLO? U PIVA…

Vzhledem k tomu, že na závěr roku 2012 VAŠE LIGA nevypsala žádný turnaj pro Pražáky, chopili se iniciativy dva oddaní hráči VAŠÍ LIGY a turnajoví veteráni Milan „Zajda“ Zajíček a Jan „Sigi“ Sigmund, kteří tak ve spolupráci se Šárkou Stejskalovou pořádají Vánoční speciál – „Poslední squashový turnaj před koncem světa“ – určený pro začátečníky a mírně pokročilé.

PROČ VÁNOČNÍ SPECIÁL??

Vánoční speciál velký pouták

Protože to bude turnaj v mnoha směrech jedinečný! Je to pokus vyzkoušet si na turnaji pár nápadů, přitom dát šanci zvláště nováčkům si ještě zahrát, než nám Mayové seberou rakety!

Speciál je to i v tom, že se nebudou jenom hrát squashové zápasy, ale můžete na tomto turnaji prokázat jednu ze dvou klíčových dovedností na kurtu. A to buď přesnost squashového podání, nebo ‚zabijáckost‘ příjmu podání. Na každou disciplínu budete mít 10 pokusů v jednom zátahu (každý soutěží jen jednou v každé disciplíně).

Přesnost podání bude určovat sběrná nádoba u skla na přijímací straně hřiště (Zajdův kbelík), měli byste tam trefit míček bez odrazu od země, ale např. od stěny. Přesnost returnu bude měřena počtem zásahů do tzv. Sigiho růžku těsne nad //tinem// naproti přijímajícímu hráči (bude vyznačen lepenkou). Nahrávat na podání budou pouze určení hráči (asistenti organizátorů turnaje), aby byla zaručena porovnatelnost výsledků.

Oproti tradičnímu turnaji Vaší ligy na Strahově je jiná i lokalita, hraje se na Haštalu.

Oproti Lize jednorázově zavádíme genderovou spravedlnost, takže se positivní diskriminace hráček konat nebude, ale pokud jich bude dostatek, oceníme jejich účast nějakým extra překvapením! S jednou z hráček pak uděláme rozhovor, jestli to bylo na škodu nebo naopak si případného diplomu více váží.

CO MOHU VYHRÁT??

Také ocenění budou jiná, medaile nemáme, ale připravili jsme diplomy vysoké sběratelské hodnoty…, a to pro úspěšné v KAŽDÉM z herních pavouků. A diplom dostanou i výherci dovednostních soutěží, kde bude vyhlášen Mistr i Vícemistr servisu nebo returnu.

Kromě unikátních diplomů pro úspěšné hráče připravujeme i zajímavé ceny, přece jen papír se jíst ani pít nedá! Možná budou i nějaké vouchery na slevy a další dárečky a překvapení.

Každopádně, alespoň DESET hráčů dostane nějakou odměnu, takže tentokrát to nebude jen pro ty výkonnostně nejlepší. (Počet ocenění flexibilně navýšíme, pokud dojde na více jak dva pavouky.) Šance na získání odměn je tedy lepší než 1:4!

DÉLKA TURNAJE

Hodnota a počet cen, jakož i herní systém a možná že i délka turnaje bude upravena podle reálného počtu hráčů registrovaných dva dny před turnajem. Takže s tím možná už trochu počítejte, že se turnaj může protáhnout na pět hodin místo běžných čtyř.

Proto squashisti z Prahy a okolí, neváhejte přijít si skvěle zahrát, poznat partu hráčů VAŠÍ LIGY a užít si trochu zábavy na (podle mayského kalendáře posledním) turnaji na tomto světě!!

Po turnaji se jde vše zhodnotit do blízké restaurace… a později v každém případě zveřejníme reportáž, obsahující výsledky a nově i krátké rozhovory s účastníky turnaje.

Sigi a Zajda

Kluci z plakátu Zajda a Sigi, kluci z banneru Vaší ligy

P. S. Pro pár kamarádů-rejpalů ještě informace, Sigi i Zajda BUDOU na turnaji hrát. Ale kdyby náhodou vyhráli některou dovednostní soutěž, tak se jim to počítat nebude, protože to vymysleli…

Vaše komentáře

Názory

  • Jan Sigmund    28. 11. 2012 v 18:28    Kapacita opět navýšena:

    Kapacita turnaje pro velký zájem opět navýšena, teď už na 48 lidí!!… můj odhad je, že se na Haštal už víc lidí nevejde, takže další navýšení neočekávám, proto neváhejte :-). Sigi

    0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
       odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...