Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Zájem o squashový 'poslední' turnaj byl... až moc!


Zájem o squashový 'poslední' turnaj byl… až moc!

21. 12. 2012, 15:00    autor: Jan 'Sigi' Sigmund    Reportáž   Squash Praha

V sobotu 8. prosince v Praze proběhl squashový „Vánoční speciál: Poslední turnaj před koncem světa“. Čekali jsme s reportáží na dnešek, abychom věděli, zda ten konec skutečně nastane… Pořád nevíme, tak si aspoň zkraťme čekání čtením:-)
Poslední squashový turnaj před koncem světa
8. 12. 2012   Turnaj   Praha – Squash

Vánoční speciál velký pouták

Přes všechny organizátory avizované zvláštnosti turnaje byl tento „Poslední“ specifický hlavně v tom, že měl nadprůměrný počet účastníků a trval proto o hodinu déle. Tomu byl uzpůsoben také herní systém, který po bojích v malých skupinách rozdělil účastníky do tří různých pavouků: Zlatého, Stříbrného a Bronzového. Hráli se i doplňkové soutěže. To vše znamenalo, že nakonec bylo hodně výherců (nebo někteří ‚shrábli‘ více ocenění najednou, jako třeba jeden z nejmladších na turnaji, Jan Marx, gratulujeme).

48 NEBO 43, OBOJE JE PROSTĚ HODNĚ…

Vzhledem k tomu, že měl turnaj potvrdit nebo vyvrátit názor, že o squashové turnaje v Praze každý měsíc není dostatečný zájem, a zároveň vznikal v již vánoční atmosféře, nechtěli organizátoři nikoho odmítat. A tak byl postupně standardní počet 32 navýšen na 40 a pak na 48 účastníků! Poslední týden snad vlivem epidemie virózy se sice tento počet snížil a nakonec dorazilo „jen“ 43 sportovkyň a sportovců, ale i tak jde jistě o rekord.

Ale bylo to už prostě moc v poměru počtu kurtů! (VAŠE LIGA by měla postavit někde osm kurtů vedle sebe, pak by takovýto počet účastníků dával smysl.) Přes snahu organizátorů docházelo k tomu, že hráči čekající na volný kurt mezi zápasy dost vychladli, což mohlo ovlivnit jejich výkon. A jednu z dovednostních soutěží si stihla zahrát jen menší část zájemců, nebyl na ní prostor na kurtu.

Zhodnocení akce je tedy následující:

 1. V Praze je dostatečný zájem o squashové turnaje, možná, že o trochu upgradované, do hlavy všech aktérů nevidíme, ale v anketě provedené na turnaji se 81 procentům líbily dovednostní soutěže a 100 procent považuje malé občerstvení pro všechny na turnaji za dobrý nápad.
 2. Pro sportoviště vybavená jen šesti kurty je počet 32 hráčů opravdu maximum. Jednou je možné napínat trpělivost a toleranci hráčů, ale příště by třeba nepřišli. (To dosvědčuje i anketa, kde 62 procent hlasujících považuje kapacitu turnaje 48 hráčů v kategorii „už to bylo na hraně“.)
Účastníci turnaje

VÝSLEDKY, ALE TY NAŠE

Odlišný herní systém použitý na turnaji znamená, že pouhé výsledné pořadí hráčů neřekne o dramatických bojích v pavoucích příliš. Proto přinášíme vlastní výsledkovou listinu:

Zlatý pavouk:

 1. Štěpán „Olympionik“ Postler
 2. Jan Marx
 3. Miroslav Zmeškal

Stříbrný pavouk:

 1. Kristina Matiscsáková
 2. Jan „Sigi“ Sigmund
 3. Tomáš Jirák

Bronzový pavouk:

 1. „Divná“ Bára Nádvorníková
 2. Sabina Kuncířová
 3. Miroslav „Mekky“ Šiška

Cena útěchy: Vojtěch Zehnálek

Přesnost podání (Zajdův kbelík) aneb titul Mistr servisu získali se stejným výsledkem dva hráči: Lubomír Kříž a Jan Marx.

Přesnost returnu (Sigiho roh) aneb titul Mistr returnu získali se stejným výsledkem tři hráči: Jakub Závora, Ondřej Zítek a Bára Nádvorníková.

Když už jsme u výsledků, na turnaji probíhající anketa mezi hráči nás svými výsledky potěšila hlavně ve dvou kolonkách: 90,48 procenta celkově hodnotilo turnaj jako nadprůměrný (až super) a 76,19 procenta za organizačně dobře zvládnutý. K tomu Zajda poznamenává: „Účast v anketě byla přes 50 procent, takže referendum je platné!“. :-)

PODĚKOVÁNÍ

Zvýšený počet hráčů, systém hraní a doplňkové soutěže, to vše znamenalo, že i když byli hlavní organizátoři dva, sotva by sami by udrželi turnaj v chodu. Proto jim na každém patře sportoviště pomáhali ještě další dva členové tzv. ORG. TÝMU, kterým bychom tímto chtěli vážně a bez smajlíků na konci vět poděkovat.

Zajdovu divizi (patro) významně podporovala Kristina Matiscsáková, která byla zároveň hlavní fotografkou turnaje. Dále tam působil Jan „Ráča“ Račanský, který se staral o doplňkový program (analýzu tělesné skladby a nutriční poradenství spojené s vážením).

Sigiho divizi (patro) svou přirozenou autoritou opanoval Rosťa Matrka, kterému jako aktivní záloha a naháněčka na soutěž Sigiho roh pomáhala „Divná“ Bára Nádvorníková.

Pomocníci turnaje

V neposlední řadě bychom rádi poděkovali sponzorům turnaje, kteří významně „okořenili“ sportovní zážitek účastníků. Jmenovitě děkujeme:

 1. VAŠÍ LIZE, která toto všechno umožnila dát dohromady
 2. „Prague United“, za slevové i dárkové vouchery na squash a fyzické tréninky
 3. „Smile club Jankov“, za analýzu tělesné skladby a vážení zájemců
 4. „Světové koření“, za atypické ceny pro výherce

Ještě rozšiřujeme poděkování za podporu od VAŠÍ LIGY – za tu byla takovým skrytým členem org. týmu Šárka Stejskalová. Liga nám umožnila pozvat všechny svoje účastníky, použít svůj rezervační systém, zajistila slevu na kurtech a dala nám propagační možnosti, jako třeba uveřejňovat tyto články, fotky atd. Bez Ligy bychom takové účasti nedosáhli, takže: díky.

Všem pak přejeme klidné prožití vánočních svátků, nabírejte pěkně energii a chuť do dalších bojů jak v Lize, tak na turnajích.

Sportu zdar, squashi zvlášť!

Sigi a Zajda
Poslední squashový turnaj před koncem světaVaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...