Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Není důležité vyhrávat, ale zahrát si


Není důležité vyhrávat, ale zahrát si

20. 1. 2013, 18:07    autor: Tereza Navrátilová    Reportáž   Badminton Brno

 (autor: Tereza Bumbálková)
Po šestitýdenní pauze jsme se vrátili na badmintonové kurty, abychom společně strávili sobotní den plný adrenalinu, napětí, výher, ale i smůly. Odměnili jsme ty nejlepší hráče a hráčky a už víme, že Jarda Janošek půjde příští turnaj ze Začátečníků do Pokročilých.
Badmintonový turnaj Brna - Pokročilí (3)
19. 1. 2013   Turnaj   Brno – Badminton
Badmintonový turnaj Brna - Začátečníci (3)
19. 1. 2013   Turnaj   Brno – Badminton

Původně 24, nakonec i tak pěkných 22 kousků

V sobotu ráno byl jasně daný počet přihlášených a to 24 hráčů. Říkala jsem si, že to bude parádní, super postupující systém – 16 členný pavouk a pavouk 8 členný. Jenže někdy to prostě nevyjde tak, jak si přejete. V devět hodin totiž nedorazili dva hráči – Vladimír Voda a Lukáš Svačina, takže jsem měla rázem 22 hráčů. Nic se nedalo dělat a nakonec i tak zůstal pavouk pro 16 a skupinka skrytých talentů pro 6 nepostupujících hráčů, kteří si zahráli každý s každým na dva vítězné sety do 9.

Příště tedy prosím, kdo ví, že nedojde, ať to je klidně ten den ráno, dejte mi to vědět. Mám v záloze náhradníky, kteří dojedou. Stát se může cokoliv, jsme lidi. Děkuji. :-)

Jak se komu hrálo

Do vrchního pavouka se dostali dva nejlepší hráči z tříčlenné skupiny, takže šance byla docela velká! Mezi ty šťastlivce se dostal i Lukáš Bartoněk, který mi po příchodu sdělil, že se cítí na postup do pavouka. A stalo se! Super! Mezi nováčky, kteří se dostali do pavouka byl Petr Zycháček, Ivo Kačmařík, David Vašíček. V dámském osazenstvu velmi mile překvapila Zuzka Krutišová, která dlouhou dobu navštěvovala turnaje jen jako divák a fanoušek přítele Honzy Kománka. Teď se konečně přidala a je dobře, že tak učinila. Odnesla si totiž pěkné 12.místo a 1.místo mezi ženami. Další postupující byla Evča Kalmanová, která už na turnaji dříve byla a předvedla pěkný výkon.

Skupina skrytých talentů

Šestice hráčů, kteří nepostoupili do pavouka, byli hráči, kteří skončili v základních skupinách na třetím místě. Skrytými talenty nebo prostě hráči, kteří neměli svůj den byli Pavel Pikna, Jitka Přinosilová, Marek Susky, Klára Talášková, Honza Tureček a Martin Stříž. Zahráli vyrovnané zápasy a v této skupině nejlépe skončil Klára Talášková, po ní Marek Susky a jako třetí Honza Tureček. Gratuluji! :-)

Jarda (ne Jágr) do pokročilých

Mezi finalisty to vřelo. Ve finálovém zápasu se opět střetl Jarda Janošek, vítěz z minulého turnaje s naším známým a kamarádem Kubou Vaculou. Jarda i tak Kubu smázl na hřišti a odnesl si zlatou medaili! O třetí místo se utkal Ivan Psotka s nováčkem Ivem Kačmaříkem. V tomto zápase se také lépe dařilo nováčkovi a Ivo si tak odnesl bronzovou medaili. Jardo, takže příští turnaj bych Tě ráda viděla v Pokročilých!

U Pokročilých to znělo nabušeností

Sice jich bylo jen dvanáct, ale za to při pohledu na soupisku se to hemžilo hráči z první nebo z druhé ligy, nebo hráči, kteří už ligu nehrají, ale za to trénují a hrají v jiných oddílech. Takže jsem nedokázala tipnout, kdo vyhraje! Ukázal se po dlouhé době Petr Mlýnek, bývalý vítěz ligy, který měl na turnaji konkurenty z ligy a to Lubu Čapatýho, Jirku Janáka, Honzu Kománka, Petra Pipka alisa Pipase a našeho známého a výborného hráče Petra Havránka. Turnaj navštívili i dva cizinci, Maurizio a Christopher, takže bylo třeba oprášit angličtinu. :-) Průběh byl zajímavý. Do vrchního pavouka se dostali všichni ti dobří. :-) Bohužel se nedařilo Hynkovi Hotovému, Pavlovi Neumannovi a klukům cizincům, kteří skončili ve skupině skrytých talentů. V boji o první místa si to rozdali Petr Mlýnek s Jirkou Janákem a Luba Čapatý známý svými pokřiky s Honzou Kománkem. Petr a Luba nakonec zápasy vyhrály! I tak jsme viděli moc pěkné zápasy a věřím, že všichni kluci se i nadále drží hesla: Není důležité vyhrávat, ale zahrát si!

Nejlepším hráčům byly v obou kategoriích předány medaile a ceny:

 • šampaňské, čokoládu
 • poukaz na 3hodinový úklid bytu/domu od Agentury Klídeček
 • krásná knížka Tříbarevná Austrálie, kterou věnoval hráč ligy Aleš Bárta
 • nejlepší hráčka turnaje si odnesla tričko Nell

Mějte se krásně a příští turnaj je v sobotu 9.března od 12 hodin (Začátečníci) a od 14:30 (Pokročilí).

Vaše Terez
Lednový turnaj v badecu v BrněVaše komentáře

Názory

 • Lukáš Bartoněk    21. 1. 2013 v 19:27    Model turnaje – návrh:

  Ahoj Terez, měl bych zde jeden návrh – ačkoli jsem se domníval, že 8 skupin po 3 hráčích urychlí průběh turnaje, všiml jsem si (a zdaleka ne jen já), že bylo na kurtech mnoho prostojů – vysvětluju si to právě lichým počtem hráčů v každé skupině, kdy ten třetí vlastně čeká na soupeře, a to hlavně „na rozhraní“, kdy končí základní skupiny a čeká se na 1/8 finále. Nebylo by krokem kupředu hrát příště 6 skupin po 4 lidech? Myslím, že časově by to vyšlo téměř nastejno, přičemž by se ale pořád hrálo (nezůstával by 1 volný hráč). Díky za popřemýšlení a ahoj na další akci! Lukáš

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Petr Kupčík    22. 1. 2013 ve 20:24    turnaj:

  AHojte, aby se hrálo pořád a všichni hráči, tak by jsme potřebovali 12 kurtů. Máme 6. Prostojů sem si moc nevšiml, kurty byly plný furt, jen když někdo nedával pozor, že ho Terka řekla a oni to neslyšeli. Petr

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Tereza Bumbálková    23. 1. 2013 ve 12:46    Re: Model turnaje – návrh:

  Ahoj Lukasi, díky za Tvuj nazor.. Myslim si, ze se hralo na kurtech porad a nebyly zadne prostoje. Jen pro upresneni. Vsichni, tedy i ti, kteri byli ve skupine jen 2!! hrali 2 zápasy na 2 odehrané sety do 9 bodů, poté si každý ještě zahrál 4 zápasy v pavouk na 2 vítězné sety do 11 bodů (většina zápasů se hrála na 3 sety) a hraci ve skupině skrytých talentů si zahráli 5 zápasů a to vse za 2,5 hodiny pri 22 hráčích na 6 kurtech! Myslím, že si každý zahraje dostatečně. A jak se říká, nic se nemá přehánět! :-) Terez

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...