Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Když léto, tak beach volejbal


Když léto, tak beach volejbal

5. 5. 2013, 22:51    autor: Šárka Reinbergrová    Dění ve sportu   Beach volejbal

 (autor: Šárka Stejskalová)
V Letní sezóně můžete kromě beachové ligy v Praze zajít na beach volejbal také v Brně a nově i Plzni, kde pro vás chystáme letní turnaje. A to i pro začátečníky! Takže pokud nejste zatím v písku moc ostřílení, čtěte dál…

Plážový volejbal se hraje díky nafukovacím halám i u nás celoročně. Ale tu správnou atmosféru má právě v létě! Proto zveme na letní turnaje i do ligy všechny, kdo se rádi seznamují a opalují:-) Přes zimu chodí hrát skalní příznivci. V létě očekáváme, že turnaje přilákají i ty z vás, kdo by si beach volejbal chtěli třeba i poprvé vyzkoušet a zpestřit si tak svou sportovní paletu.

Užitečné odkazy

Trocha historie

Plážový volejbal se objevil v letech 1930 a v roce 1940 se již hráli turnaje. Nicméně první profesionální turnaj se odehrál až v roce 1976 v Kalifornii a prvními vítězi tohoto sportu byli Jim Menges a Greg Lee, kteří si odnesli pěknou sumu $ 5000.

Perlička

Atypickou zajímavostí je fakt, že mezi hráče plážového volejbalu, kteří adoptovali tuto hru již v počátcích, byli nudisté, a to již v roce 1920! Volejbalové hřiště bylo možné najít snad na každé nudistické pláži.

Základní pravidla

Plážový volejbal hrají proti sobě dva dvoučlenné týmy, v našem případě nejčastěji MIXY (holka+kluk). Cílem hry je dostat míč na zem na oponentovo hřiště a zabránit jemu, aby se mu podařilo dostat míč na naši plochu hřiště. Na rozdíl od klasického volejbalu se nesmí přijímat ani hrát přes síť prsty.

Beach se těší velké popularitě

Protože se beach volejbal hraje na profesionální úrovni, jeho obliba poslední dobou raketově narůstá a zajímá širokou veřejnost, přilákal i sázkové kanceláře. Na stránkách https://www.bwin­.com/cs si můžete vsadit na svůj oblíbený tým nebo se dozvědět spoustu zajímavostí z tohoto sportu. Pokud se rozhodnete si vsadit, nejlepší je udělat si důkladný průzkum hráčů, týmů i podmínek.

Kiki a Maki

Mezi naše přední beach volejbalistky patří krásky Kiki & Maki (Kolocová a Sluková), kterým se minulý rok podařilo získat 5. místo na olympijských hrách v Londýně. Prozradím vám, že jsme v těchto dnech s holkami v kontaktu – rádi bychom ve spolupráci s nimi pro vás v létě uspořádali jednu zajímavou akci…nechte se překvapit;-)

Létu a beach volejbalu zdar!

Vaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...