Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Proč jsem v jiné lize než bych měl být?


Proč jsem v jiné lize než bych měl být?

8. 10. 2013, 5:03    autor: Petr Lundák    Organizační   Squash Plzeň

 (autor: Petr Lundák)
Nový ročník začíná! Možná se budete ptát, proč jste v jiné lize, než jste měli nebo chtěli být. Dávám proto otevřeně k dispozici systém podle kterého v Plzni rozřazení probíhalo, tak aby byl celý proces zcela transparentní.

Co je cílem?

Nejprve bych uvedl čeho jsem se snažil v rozřazení dosáhnout a co bylo cílem:

Vytvořit co možná nejvyrovnanější skupiny squashistů tak, aby si všichni dobře zahráli a měli ze hry dobrý pocit!

Pořád je to ale liga

Samozřejmě se ale jedná o dlouhodobou ligu, a proto jsem vycházel z letní sezóny, která byla brána jako základ pro rozřazení.

Nicméně někteří z Vás přes léto nehrají. Přesto jsou zařazeni na přibližně stejnou úroveň, kde na jaře skončili. Větší výhodu však mají hráči, kteří přes léto hráli a neváleli se po plážích.

Dále jsou do ligy zařazeni nováčci. Někteří z nich jsou již zkušení hráči, a proto jsou zařazeni hned od startu na vyšší úroveň. Aby začínali odspodu nemá totiž význam ani pro ně, ani pro začátečníky, které pak nebaví s nimi hrát. Výhodou pro nováčky je předchozí účast na turnajích.

Systém podzimního rozřazení obecně už hezky popsal Kuba Hojer tady.

Konkrétní případy

  • Turnajisté: do ligy se přihlásil Patrik Dobrý. Dovedete si představit, že by začínal od poslední ligy? Samozřejmě jako několikanásobný vítěz turnajů začne od pater nejvyšších. Podobně i Martin Zeman odehrál několik turnajů na předních místech a proto začíná ve 3. lize i přesto, že je nováček.
  • Navrátilci: do ligy se vrátilo spoustu hráčů po letní pauze. Snažil jsem se, aby nikdo z nich nehrál více než o dvě ligy níže, než by měl, podle umístění v květnovém kole. Do ligy se také vrátil jeden z jejich nejúspěšnějších hráčů, Vojta Kolomičenko, proto i on začíná v první lize.
  • Stabilní hráči: V každém případě nejlepší výchozí postavení měli hráči, kteří ligu hrají celý rok. Nicméně kvůli zvýšení počtu velmi kvalitních hráčů v prvních ligách, většinou najdete u své ligy číslo o jedno, maximálně dvě nižší, než mělo být po letní sezóně.

Hráči, kteří měli hrát čtvrtou ligu a níže, jsou pak kompletně přesunuti o jednu ligu níže, než měli hrát. Nejedná se tak v podstatě o sestup, protože budete hrát se stejnými protihráči, jako byste hrát měli, ale číslo ligy je o jedno nižší, kvůli přírůstku hráčů v prvních třech ligách. Takže například hráči, kteří měli hrát 4. ligu hrají budou hrát všichni v podzimní sezóně 5. ligu atd.

Kdo na můj systém doplatil nejvíc?

Na závěr bych chtěl vyjmenovat hráče, kteří na můj systém rozřazení doplatili asi nejvíce. Vím, že možná nebudete spokojení s mým rozhodnutí, ale opravdu jsem se snažil udělat maximum, aby takových případů bylo, co nejméně. Tímto bych se také chtěl dotčeným hráčů omluvit.

  • Václav John – postupující ze třetí ligy v květnu. Hrající čtvrtou ligu.
  • Pavel Šmíd – postupující ze třetí ligy v květnu (ještě podle starého systému postupovali dva nejlepší ze třetí ligy). Hrající čtvrtou ligu.
  • Karel Noháč – sestupující v květnu z první ligy. Hrající třetí ligu.
  • Lukáš Krupička – sestupující v červenci z první ligy (nehrál srpen a září). Hrající třetí ligu.

Kdo na systému trochu vydělal?

  • Karel Březina – sestupující ze 3. ligy do 4. ligy po letní sezóně. Hrající 4. ligu. Nevydělal na tom nijak zásadně, ale všichni ostatní, kteří měli hrát 4. ligu, se o posunuli do 5. ligy. Karel díky nejlepšímu postavení v žebříčku letní ligy zůstal ve 4. lize.

Vím, že možná některá pravidla se Vám nebudou zdát fair vůči jiným hráčům, ale snahou opravdu nebylo poškodit nikoho z Vás, ale naopak vytvořit prostředí pro vyrovnané a dramatické zápasy.

Váš názor?

Co si myslíte o rozřazení? Líbí se Vám systém? Nebo byste udělali něco jinak? Prosím, klidně pište do diskuze pod článek,do Facebookové skupiny Fandíme VAŠÍ LIZE Plzeň, nebo na email petr.lundak@va­seliga.cz.

Váš názor může zlepšit systém rozřazení na příští ročník, tak si ho nenechávejte názor pro sebe. Je to i Vaše LIGA.

V krajním případě mě můžete ukamenovovat…

Jehova!

Vaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...