Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Squashová paráda na Strahově: 64 hráčů, Vyprodáno


Squashová paráda na Strahově: 64 hráčů, Vyprodáno

11. 11. 2013, 12:42    autor: Jakub Hojer    Reportáž   Squash Praha

 (autor: Jakub Hojer)
Tak přece! Rozdělení squashistů do 3 výkonnostních skupin zabralo a turnaje na Strahově se zaplnily až po okraj. Už si ani nepamatuji, kdy se naposledy před osmou hodinou večer prohánělo po kurtech 32 našich hráčů. Paráda!
SQUASH - Začátečníci (1)
9. 11. 2013   Turnaj   Praha – Squash
SQUASH - Středně pokročilí (1)
9. 11. 2013   Turnaj   Praha – Squash

Začátečníci, středně pokročilí, pokročilí. Proč ta změna?

Během posledních let začalo výrazně ubývat pokročilých hráčů, až se z turnaje pro 32 sportovců stal turnaj, kam mnohdy zavítalo stěží 16 lidí. Rušili jsme kurty, atmosféra uvadala. Úroveň zápasů ale byla vynikající.

Očividně došlo k tomu, že se skupina nejlepších natolik oddělila od zbytku startovního pole, že si slabší pokročilí chodili na turnaj pro pořádné nálože. A to časem omrzí.

Navíc docházelo i k tomu, že v začátečnících hráli hráči, kteří rozhodně začátečníky nejsou a ti zase odrazovali skutečné začátečníky.

A změna se vyplatila. V sobotu dorazilo 32 středně pokročilých, 16 pokročilých a 16 začátečníků. A zájem byl ještě větší.


Středně pokročilí: Sigi opět druhý

Sigi má prostě smůlu. Když už se konečně vytrénuje tak, aby bezpečně porážel pražské soupeře, najdou se nájezdníci, kteří mu cestu za zlatem překazí. V říjnu to byl plzeňský Martin Fejtek, v listopadu kladenský Tomáš Valenta. A mohlo být ještě hůř – Tomáš přivezl bráchu Kubu a kamaráda Petra Mirovského, dorazil Břeťa Chamrád, ukázala se Šárka Reinbergrová, takže úroveň dřívějších začátečníků šla rapidně nahoru.

Není ale třeba stahovat kalhoty před bojem, Sigi a sním i Jarda Růžička se statečně rvali a nakonec uhráli krásné 2. a 3. místo. Jak píšu už několik reportáží po sobě: Honzo, neboj, příště už to určitě vyjde!

Šárka ukázala, co se za poslední rok v pokročilých naučila a přišla si pro pěkné osmé místo, přičemž osmifinále s Honzou Kastlem vyhrála o jeden bod. V rozhodujícím setu vyhrála 9:8.

Nejlepší a ocenění
1. Tomáš Valenta, Šárka Reinbergrová (8)
2. Honza Sigmund, Lenka Hrbková (14)
3. Jarda Růžička, Eliška Radinová (27)
9. Luboš Skoupil
17. Jakub Tuháček

Kompletní výsledky


Začátečníci: druhá ruka žádná sláva

Na turnaj začátečníků dorazili začátečníci i dva kluci, kteří by za normálních okolností bezpečně hráli pokročilé. Filip Svoboda s Petrem Vosátkou mají ale pokročilé na jednu sezónu zakázané. Důvodem je jejich sázka, kdy všechny zápasy a turnaje v lize absolvují s raketou ve druhé ruce, než jsou zvyklí. Levák Filip hraje pravačkou, pravák Petr levačkou. Zatím má navrch Petr, ale jen o pověstná prsa korejské ženy. Vydrží mu to i do příště?

Perfektní výkony na kurtu ukázal Libor Straka, který by příště měl zvolit středně pokročilé, kam bych rád přesunul i Jakuba Galó a Tomáše Kuneše s Jindrou Hulínem-Mihalcem.

V bezvadné atmosféře se neztratily ani dívky a ženy. Chlapům dokázaly nejlépe konkurovat Ivana Klejchová s Evou Sedláčkovou. Jen o kousek níž se nakonec umístila Petra Francová.

Ocenění 1. Libor Straka, Ivana Klejchová
2. Jakub Galó, Eva Sedláčková
3. Tomáš Kuneš, Petra Francová
9. Petr Vosátka

Kompletní výsledky


Pokročilí: Nebyl Dobrý, nebyl dobrý

Tomáš Reinbergr si poslední dobou vysloužil indiánské jméno Prohrávající s Dobrým, protože se většinou dostal do finále, kde narazil na Patrika Dobrého z Plzně, a prohrál. Patrik je zraněný, Martin Vostatek se nedostavil, proto byl Tomáš žhavým kandidátem na titul. Konečně.

Pýcha předchází pád, Tomáš ve finále nestačil na Petra Marka a vysloužil si nové a kratší indiánské jméno Prohrávající. Změní se to někdy? Není na čase vyměnit rakety a objevit nový sport?

1. Petr Marek
2. Tomáš Reinbergr
3. Jirka Gottlieb
9. Honza Mastný

Kompletní výsledky


Vánoční nabídka OLIVER: sleva na raketu až 1700,– Kč

Společnost OLIVER na turnaji představila skvělou vánoční akci pro hráče VAŠÍ LIGY. Slevy na rakety až 1700 Kč, boty za 990, bagy za 790 Kč.

Konkrétní ceny a zboží naleznete v tomto PDF souboru


Poděkování Squashcentru Strahov za pohostinnost a drobné ceny.
Honzovi Rollovi za poukazy na tréninkové lekce.
Všem hráčům za přízeň.

Těším se na vás příště, tedy 7.12.! Nově pořádáme turnaj pouze pro holky!

Kuba

Vaše komentáře

Názory

  • Jan 'Sigi' Sigmund    12. 11. 2013 ve 13:05    Kubo díky:

    Díky za držení palců, snad jednou to zlato přijde! Za prohru ve finále tentokrát nemohou moje nervy, Tomáš Valenta je prostě o pár lig jinde a příště si prý troufne i na prezidenta naší Vaší ligy :-)… byl to super turnaj, rozdělení na tři úrovně rozhodně dobrý nápad.

    0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
       odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...