Úvod » Články » Vyhrál, vyhrál, vyhrál!

Vyhrál, vyhrál, vyhrál!

10. 2. 2014, 10:20    autor: Jakub Hojer    Reportáž   Squash Praha

(autor: Jakub Hojer)
Byl na 33 turnajích VAŠÍ LIGY, doma má 6 stříbrných medailí, v kategorii Začátečníci / středně pokročilí se z něj za tři a půl roku stal pojem… A v sobotu to konečně dokázal. Honza Sigmund vyhrál turnaj!
SQUASH - Začátečníci (4)
8. 2. 2014   Turnaj   Praha – Squash
SQUASH - Středně pokročilí (4)

Sobota 8.2.2014

Toto datum bychom si měli pamatovat z více důvodů:

1. Katka Nikodýmová se konečně odkopala – je to motomyš!
  2. Na Radka Douchu nikdo nemá!
  3. Gabča Kopřivová byla lepší než Honza Škoda a skončila celkově druhá (toto musí být zvýrazněno)
  4. zapomněl jsem medaile
  5. SIGI TO DOKÁZAL!

Motomyš

Přihlásila se na dva turnaje po sobě, v prvním odehrála 7 zápasů (14 setů) a ve druhém 14 zápasů (28 setů). Za celý den tedy zvládla neuvěřitelných 42 setů. V začátečnících si navíc došla pro druhé místo mezi ženami. Katko, jak se ti vstávalo?

Douchyč vs. zbytek světa

Několik let Radkovi trvalo, než rozpoznal, že v Českých Budějovicích squashi pšenka nepokvete a vrátil se k nám. Na jeho úspěchy se za tu dobu téměř zapomnělo, dokonce byla doba, kdy jsme se učili psát slovo „dobrý“ s velkým D a navíc s přívlastky „vynikající, neporazitelný a zarostlý“. To vše ale může být opět zapomenuto! Radek Doucha se vrátil a ukázal nám, kdo je tady král!

Gabča na turnaji začátečníků

Vycházející naděje, budoucí hvězdy, začátečníci. Tentokrát se jich sešlo na poslední chvíli jen 12, proto jsem narychlo upravil hrací systém a namísto toho, aby všichni hráči ze základních skupin postoupili do jednoho pavouka, rozhodl jsem, že po odehrání skupin se rozdělí na dvě šestičlenné bandy. Nebíčko, žumpička.

Po pár zápasech ve skupinách jsem si ale všiml něčeho zvláštního. Katka Nikodýmová byla smutná. Ne, Katka nebyla smutná, Katka byla nasštvaná. V žumpičce se jí nelíbilo, všechny zápasy vyhrála, lákalo jí nebíčko. Tak jsme se domluvili a ještě dostala Divokou kartu do Nebíčka a odehrála zápasy se všemi nebíčkáři.

A protože s Gabčou Kopřivovou uhrála remízu, ale s Honzou Škodou prohrála, což Gabču odsunulo na celkové třetí místo, vznikla komplikace číslo dvě. Gabča Kopřivová byla smutná. Ne, Gabča nebyla smutná, Gabča byla nasštvaná…

Kdyby nebylo Katky v nebíčku, Gabča by skončila celkově druhá, tedy lepší než Honza Škoda!

Pravidla příště budou jasně daná už před začátkem turnaje. Slibuju.

Medaile?

Už pět let téměř každý týden pořádám turnaje a ještě se mi nikdy nestalo, že bych doma zapomněl medaile. No a vidíte, je to tady. V nejpamátnější den Honzy Sigmunda se to stalo…

Medaile všem úspěšným z 8.2.2014 předáme na turnaji 8.3.2014 nebo jinde. Ale nebojte se, doputují k vám!

SIGI TO DOKÁZAL!

A nejen já z toho mám obrovskou radost. Honzova účast v začátečnících byla vždy komentována slovy „zase ten Sigmund, co ten tady dělá?“ což jasně naznačovalo, že by Honza měl nadobro přesídlit do Pokročilých. Honza vždy odpovídal, že ano, ale jakmile vyhraje. A je to tu! Na třech příštích turnajích se Honza ukáže v Pokročilých. Poté si může vybrat, jestli tam zůstane nebo se vrátí do středně pokročilých.