Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Bouřka a salát s lososem zdarma


Bouřka a salát s lososem zdarma

13. 7. 2014, 18:59    autor: Petr Lundák    Reportáž    Plzeň

 (autor: Petr Lundák)
Ptáte se, co má společného bouřka a salát s lososem? Jednu věc – nebyl kvůli nim odehrán souboj o celkové třetí místo na Speedminton open 2014 v Plzni a plánovaný turnaj speedmintonových deblů ani nezačal.
Speedminton open v Plzni
13. 7. 2014   Turnaj   Plzeň –

Zamotaná skupina, aneb když si organizátor komplikuje turnaj

Ale hezky popořadě. Hráči byli rozděleni do čtyř skupin po čtyřech. Ideální počet hráčů. Hrálo se na dva vítězné sety do 11. Krásné počasí. Vše vypadalo, že proběhne hladce, až do doby než se hráči ve skupině D rozhodli zamotat boj o postup. Chybou bylo to, že jsem chytře prohlásil, že není třeba zapisovat rozdíl ve skóre z jednotlivých setů. Už to neudělám :)

Nicméně, co se stalo? Já (Petr Lundák) jsem prohrál s Michalem Krausem 2:1 a poté vyhrál s Verčou Babinskou 2:1. Jenže Verča vyhrála s Michalem také výsledkem 2:1 a problém byl na světě. Nakonec o pořadí ve skupině rozhodli 3 zápasy hrané do 6 bodů. Michal oba prohrál a tak musel do spodního pavouka.

Foto skupiny

Karel Tesař odehrál nejvíc setů

Nejvíc setů odehrál Karel Tesař. Všechny jeho zápasy (mimo posledního) totiž skončily výsledkem 2:1. Bohužel pro něj všechny zápasy (mimo posledního) prohrál.

Nejlepší speedmintonisté

Definice fotbalu od Garyho Linekera zní: „Fotbal je hra, kterou hraje dvaadvacet lidí a kterou vždycky vyhrají Němci.“ Já bych ji chtěl upravit na obecnou definici sportu. „Sport je činnost, kterou hraje určitý počet lidí a kterou vždycky vyhraje Patrik Dobrý.“

Patrik prošel turnajem bez ztráty setu až do finále. To jeho oponent měl těžší pozici a v semifinále musel s Verčou bojovat ve třech setech. Napínavý souboj Patrika a Lukáše vyvrcholil také třetí sadou. V ní Patrik zvítězil o dva míče a odnesl si další vavřín.

Na turnaji byly i čtyři holky a tak byly samostatně vyhlášeny. Nejlepší z nich byla Verča Babinská, druhá skončila Irena Andělová a třetí Andrea Půtová.

Cenu za žumpa krále (vítěz spodního pavouka) si odnesl Honza Kovalčík, který při ocenění stihl i pojídat pizzu.

Bouřka a salát s lososem

Po turnaji jsme si společně objednávali jídlo. Objednávka byla doručena přesně v momentě, kdy všichni dohrávali. Bohužel se ukázalo, že v salátu číhal místo objednané panenky losos. Patrik, Verča a Verča nakonec dostali salát s lososem zdarma, ale než se situace vyřešila, tak už přicházela bouřka s nestihl jsem odehrát zápas s Verčou o celkové třetí místo, který by byl bojem na život a na smrt! Zahrajeme si tedy o něj na zahradě :)

Díky všem za to, že dorazili na turnaj. Já jsem si to moc užil. Zase za rok se budu těšit na Speedminton open v Plzni :)

Speciální poděkování patří Petru Veličkovi, který dal k dispozici čtvrtý speedmintonový kurt a mohli jsme tak odehrát turnaj ve svižnějším tempu. Nakonec se to ukázalo jako klíčové v boji s přicházející bouřkou. I v tomhle je speedminton krásný :)
Plzeň - Speedminton open 2014Vaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...