Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Badminden!


Badminden!

29. 9. 2014, 18:57    autor: Jakub Hojer    Reportáž   Badminton - čtyřhry Praha

 (autor: Jakub Hojer)
182, takový je celkový počet hráčů a hráček na sobotních turnajích VAŠÍ LIGY v badmintonu v Praze. Připraveny byly turnaje pro jednotlivce začátečníky, středně pokročilé i pokročilé a jako předehra čtyřhry bez omezení. REKORDNÍ AKCE ROKU 2014.
LOAP Badminton - čtyřhry PRAHA (rozřazovací turnaj)
27. 9. 2014   Turnaj   Praha – Badminton - čtyřhry
LOAP Badminton - Pokročilí 1
27. 9. 2014   Turnaj   Praha – Badminton

Nejprve čtyřhry

Otec se synem, bratři, manželé, partneři, kamarádi, kamarádky, kolegyně a kolegové a bůh ví, jaké jiné mezilidské vztahy mezi sebou mají všechny skvělé páry, které do Braníka dorazily. Celkem to bylo 47 ze začátku malinko nervózních párů.

Před bojem panika
Když se hraje systémem základní skupiny a pavouk, je velmi důležité, aby se v jedné skupině nesešly 4 výborné páry a v jiné skupině aby nebyly páry sice také výborné, ale v jiných oborech. Proto jsme před začátkem soutěžení hráče obeslali s dotazem na herní vyspělost. Podle tohoto dotazníku se sešlo 9 párů pokročilých, přes 30 středně pokročilých a zbytek tvořili úplní začátečníci.

Ještě než jsme s Míšou dorazili z restaurace ke kurtům, poměr středně pokročilých a začátečníků se vyrovnal. Z toho plyne poučení: Pokud se koukáte na potencionální soupeře, vždycky mají rohy, z úst jim šlehají plameny a mají téměř nadpřirozené schopnosti. Takovou schopnost mají pouze dvě magická slovní spojení Příští soupeř a Budoucí tchyně (jenom ta moje ne!).

Mimochodem, pokročilých párů bylo na turnaji rozhodně více než výše zmíněných 9. Poučení číslo dvě: Čím větší jsou rohy budoucích soupeřů, tím menší ramena máme my sami…

Na turnaji se objevila řada nových tváří, těmto sděluji, že místo v reportáži z turnaje si můžete vybojovat nejenom na kurtech (vítěze zmiňuji pokaždé), ale i na afterparty nebo jinou zajímavostí.

Dnes si místo na slunci vybojovala Vousatá Věra, originální mužská dvojice, maskot usměvavých Pink Suricates a zima, která nás překvapila.

Výstřední Vousatá Věra sice vzbudila významný rozruch, bohužel se ale zarputile vyhýbala focení. Tak snad příště, pánové!

Vítězové, žumpakrálové a žumpakrálovny

1. GOGO – Libor Laňka a Vláďa Horák
2. Cizinecká Kontrola – Boris Trimaylov a Filipp Frolov
3. Reloaded – Martin Sotona a Park
9. Marek a Renda – Marek Frait a Renda Weinzettl
17. Olivie a Michael – Olivie Rubášová a Michael Alexa
33. Invalidovna Vršovice – Irča Zůbková a Pavel Dobias

Dále zmiňuji nejlepší smíšený pár: De´mentos (5.) – Štěpánka Vošická a Marek Pokorný a nejlepší ženy: Piraňas (10.) – Jana Tatýrková a Lenka Tenglerová

Celkové pořadí najdete zde


VYHRAJTE TÝMOVÝ DRES: v příštím týdnu vylosujeme jednoho z těch, kteří budou přihlášeni na facebooku v události NOVÁ LIGA: BADMINTON MIXY. Vyhraje 2 badmintonová trička dle vlastního výběru s potiskem zad zdarma.


A pak singly

Singly, to je stará známá věc, sázka na jistotu. Celkem dorazilo 88 hráčů a hráček, přičemž všichni byli nesmírně udatní.

Místo v reportáži si vybojoval Petr Sýkorovský, který své prohry odůvodňoval v hospodě po turnaji tím, že je přehranej, dyk on to hraje třikrát tejdně.

Výsledky turnaje napověděly, že pokud chcete získat medaili, jděte se před singly rozehrát na čtyřhry. Fungovalo to u Michala Kusyna, Aleny Zajícové, Markéty Škvorové, Míry Slabyhoudka, Elišky Krutilové i Vládi Křivánka a Filippa Frolova. Snad jsem na nikoho nezapomněl.

Nejlepší byli

Začátečníci

1. Jirka Čambula, Hanka Rottová (celkově 2.)
2. Míra Slabyhoudek (3.), Markéta Smoleňová (11.)
3. Honza Kučera (4.), Eliška Krutilová (12.)
9. Pavel Zita
17. Bára Kasinová

Kompletní pořadí Začátečníků

Středně pokročilí

1. Michal Kusyn, Bára Ambrožová (3.)
2. Ondra Hanžlík, Alena Zajícová (7.)
3. Jirka Králík, Markéta Škvorová (13.)
9. Michal Peca
17. Petr Slavíček

Kompletní pořadí středně pokročilých

Pokročilí

1. Filipp Frolov
2. Vláďa Křivánek
3. Jirka Schimer
9. Pavel Andrle
17. David Nedbal

Kompletní pořadí pokročilých

A teď jsem si uvědomil, že musím vyzdvihnout výkon Jirky Schimra, protože nebývá zvykem, aby měl někdo na konci turnaje tolik sil, aby uběhal Láďu Vávru! Skvělé!

Všichni medailisté si odnesli skvělé šátky LOAP, medaile a poživatelné drobné ceny.

Děkuji firmě LOAP za ceny do turnajů, firmě OLIVER za zápůjční rakety, Tomášovi Krajčovi za trenérské poukazy a TEPfaktor a Mercuria Laser Game za zážitkové poukazy.

Příští turnaj bude 1. listopadu, čekají nás: MIXY NA POHODU, POKROČILÉ MIXY, SINGL Začátečníci, Singl Středně pokročilí a Singl Pokročilí

Těšíte se? Hlaste se! :-)

Vaše komentáře

Názory

  • Jakub Hojer    29. 9. 2014 v 19:03    Konečná pořadí turnajů:

    konečná pořadí turnajů doplním zítra, bohužel mě chytla choroba… :-(

    1 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
       odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...