Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Dopraskali se k vítězství!


Dopraskali se k vítězství!

19. 10. 2014, 17:35    autor: Tereza Navrátilová    Reportáž   Squash Brno

 (autor: Tereza Navrátilová)
Ve slunečnou sobotu to na squashových kurtech hráči váleli, někteří až do takových rozměrů, že jim to praskalo! Viděli jsme parádní squash, který zná vítěze obou kategorií – Ondru a Kubu.
Squashový turnaj Brna - POKROČILÍ (1)
18. 10. 2014   Turnaj   Brno – Squash
Squashový turnaj Brna - Začátečníci (1)
18. 10. 2014   Turnaj   Brno – Squash

34 squashistů izolovaných od sluníčka

I když venku svítilo sluníčko (a původně zase tak moc svítil nemělo), i tak jsem strávila den fajnově – zavřená ve squashovém centru se 34 dalšími hráči. A užili jsme si to. Do Začátečníků dorazilo 16 hráčů a do Pokročilých 18 hráčů! Po nástupu Pokročilých na kurt začalo všechno praskat – a to jako fakt! Však já vám to povím. :-)

Dobrá zpráva na začátek

Dopoledne začínal turnaj se Začátečníky. Dorazilo i 5 holek a Helča z toho měla takovou radost, že se radovala, že to za chvíli bude holčičí turnaj. Ale tomu se tak zatím nestalo. Radost se ale mohli všichni, protože ze základních skupin postupovali všichni do pavouka 16. Takže se jim částečně ulevilo, ale věděli, že ten zlom přijde v prvním zápase v pavouku, pokud zůstanou mezi 8 nejlepších, nebo spadnou do spodní osmičky. První zápas v pavouku na 2 vítězné sety se podařil vyhrát Svaťovi Richterovi, Sebastianovi Kuncovi, Davidu Neugbauerovi, Ondrovi Martinákovi, Jirkovi Kurkovi, Evče Šimečkové, Richardovi Šnajdrovi a Jirkovi Kružíkovi. Nejhorší osmé místo tedy měli jisté. Kdo se ale dostal do úspěšného finále nakonec byli Ondra Martinák s Jirkou Kurkou o 1. místo a Svaťa s Richardem o 3.místo. A jak to nakonec skončilo:

Muži:

 • 1.místo: Ondra Martinák
 • 2 .místo: Jirka Kurka
 • 3. místo: Richard Šnajdr

  Ženy:

 • 1.místo: Evča Šimečková (celková 8.)
 • 2.místo: Kamča (celková 13.)
 • 3. místo: Barča Obluková (celková 14.) Ostatní výsledky jsou zde. Všem gratuluji!

A začalo to praskat

Při zahájení turnaje Pokročilých a při rozpinkávání to ještě bylo dobrý, všude klid. Ale jakmile se míčky zahřály a začalo se na kurtech počítat skóre, tak to začalo. Jeden míček začal praskat za druhým. Celkem jsem napočítala 6 prasklých míčků. Vážně nevím, ale myslím si, že Pokročilí do toho prostě řezali. Jinak si to neumím vysvětlit.:-) Míčky totiž byly úplně nové, den předtím koupené. Ale nevadí, důležitý byl výkon a ten teda byl! Úroveň velmi slušná, ale tip na vítěze jsem měla. Mezi čtveřici nejlepších se dostal Standa Gábler, Jakub Zapala, Pavel Vítek a Robert Navrátil. Tip mi vyšel a do finále se dostali Jakub s Robertem, jejichž hru můžete vidět na videu níže. A zde je konečné pořadí:

Muži:

 • 1.místo: Jakub Zapala
 • 2 .místo: Robert Navrátil
 • 3. místo: Standa Gábler a další pořadí zde. Gratluji také!

Chceme foto

A nesmí chybět zvěčnění vítězů na fotce. Vítězové Začátečníků (vlevo) a Pokročilých (vpravo) po vyhlášení vítězů. :-)

To nejlepší na konec

A to doslova, protože Kuba s Robertem předvedli úžasný squash! Oba dva to fakt umí a docela bych si troufla tvrdit, že by se jim dařilo i mezi registrovanými hráči. Však posuďte sami. Taková sladká tečka na konec. :-) Mějte se krásně a zase za 6 týdnů, tedy 29.11. se budu těšit. :-) Terez
Říjnový squashový turnaj BrnaVaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...