7. 11. 2014, 13:22    autor: Petr Lundák    Reportáž    Plzeň

Před měsícem skončil ročník 2014 VAŠÍ LIGY. Celý ročník jsme zakončili společnou střílečkou v Laser game aréně na Lochotíně. Pojďme se za ním ještě ohlédnout. Kolik hrálo hráčů? A kdo mezi nimi byl nejlepší?
Laser game vítězů ročníku a posezení hráčů
22. 10. 2014   Párty   Plzeň –

Vyhlašovací akce

Letos poprvé jsme nejlepší hráče ročníku v Plzni ocenili poháry mimo kurty. Společně jsme vyrazili na Laser game.

Ač se nepodařilo shromáždit všechny hráče, kteří se umístili na první třech místech, tak se akce, dle mého názoru, vydařila. Po předání pohárů jsme si parádně zastříleli a užili pohodovou atmosféru!

Zahráli jsme si dvě hry. V té první jsme hráli proti sobě squashisté, tenisté a badmintonisté. Nejlepší byli squashisté (Jirka Kozák, Jana Kvapilová a Martin Tolar) pod vedením Predátora. V týmu byl ještě Rimmer a Joker. V druhé hře zvítězil v „deathmatchi“ Blade.

Následně jsme vše rozebrali u dobrého jídla.

Za rok se sejdeme opět na stejném místě, abychom zhodnotili další ročník VAŠÍ LIGY a odměnili nejlepší hráče. Věřím, že už v početnějším složení.

Squashová liga

Pro milovníky statistik: celkem se v ročníku 2014 zapojilo v Plzni 128 hráčů (o 20 více než v předchozím ročníku). Z nich bylo 16 žen (tam došlo k poklesu, tak snad to bude v ročníku 2015 opět lepší – kde jste holky? :) ).

Celkem se v ročníku 2014 odehrálo 1 509 zápasů a 291 bylo skrečováno (míra odehrání 84 %). Bylo odehráno o skoro 300 zápasů více než v ročníku 2013 se stejnou mírou odehrání.

A kdo byl nejlepší?

1. místo: Tomáš Jarošík, 1829 bodů. Po třetím místě v ročníku 2012 a vítězství v ročníku 2013 se Tomášovi podařilo obhájit titul. Tomáš byl druhý v podzimní sezóně za Vojtou Kolomičenkem, vyhrál jarní sezónu a v letní sezóně se před něj dostal pouze Honza Mastný. Tomášovi se nedávno narodila dcerka, tak přejeme hodně zdraví!

2. místo: Jan Vaněček, 1662 bodů. Honza porazil 24. září Jirku Egermaiera 3:1. A díky tomuto vítězství obhájil druhou příčku z ročníku 2013 o pouhé 2 body. To je rozdíl jednoho setu! Není bez zajímavosti, že Honza dokázal vyhrát badmintonovou ligu! Ještě, že tenis mu zase tolik nejde! :D

3. místo: Jiří Egermaier, 1660 bodů. Jirkovi chyběli pouhé 2 body na druhé místo. A to mu v loňském ročníku chyběli pouhé 4 body na místo třetí. Jirka je raketlonista a tak není divu, že se mu daří i v ostatních raketových sportech. V tenisu vyhrál a to ještě nehrál ligu v badmintonu, který je možná jeho nejsilnější raketovou disciplínou. Na Laser Game objevil svého ztraceného bratra, Vaška :)

1. místo ženy: Jitka Brožová, 897 bodů (celkové 22. místo). Jitka si s poměrně pohodlným náskokem došla pro vítězství v ročníku 2014 mezi ženami. Po druhém místě v ročníku 2013 opět vystoupala na stupínek nejvyšší jako v roce 2012. V podzimní sezóně kvůli svému velkému pracovnímu vytížení v nemocnici do ligy nezasáhne. Kdo ji na trůnu nahradí?

2. místo ženy: Soňa Königsmarková, 768 bodů (celkové 34. místo). Soňa se na stupně vítězů v celkovém hodnocení ročníku ve VAŠÍ LIZE dostala poprvé. Po loňském pátém místě se dostala na stříbrnou pozici. Navíc se ještě mezi kluky dokázala prosadit i v badmintonu.

3. místo ženy: Jana Kvapilová, 547 bodů (celkové 53. místo). Jana se hned v prvním ročníku své vašeligové kariéry dostala na stupně vítězů. Odnesla si bronzový pohár.

Badmintonová liga

Mladší a menší sestra squashové ligy, to je badmintonová liga v Plzni.

Pro milovníky statistik: Celkem 19 hráčů zasáhlo do bojů v ročníku 2014. Mezi nimi byly pouze 4 ženy a proto byla tato kategorie vyhlášena dohromady. Na stupně vítězů se však jedna z holek dostali i mezi chlapi. 148 zápasů – to je porce zápasů, kterou badmintonisté zápasů odehráli v ročníku 2014.

1. místo: Jan Vaněček, 897 bodů. Honza si připsal druhé vítězství ve druhém ročníku badmintonové VAŠÍ LIGY v Plzni. Je tak zatím jediným vítězem v její dvouleté historii. Dokáže si připsat zlatý hattrick?

1. místo: Jiří Kiml, 752 bodů. Jirka, který se věnuje mimo jiných sportů také taekwondu, získal stříbrný pohár. Možná právě pohyby z taekwonda mu pomáhají při badmintonových výpadech.

3. místo: Soňa Königsmarková, 566 bodů. Soňa je jedinou mezi hráči squash a badmintonu, které stačily pouhé dvě sezóny k tomu, aby se dostala mezi nejlepší hráče. Nejen, že se dokázala prosadit na stupně vítězů mezi chlapi, ale svoji všestrannost dokázala i druhým místem mezi squashistkami.

Tenisová liga

Pro milovníky statistik: Tenisté hrají v Plzni jen letní sezónu. do ní se jich zapojilo celkem 26 a z nich pouze 6 žen, kdy dvě z nich odehrály minimum zápasů. I proto byla tato kategorie podobně jako u mužů spojena.

1. místo: Jiří Egermaier, 423 bodů. Jirka si spolu s třetím místem ze squashe došel pro vítězství v tenisové lize. V loňském ročníku byl těsně na čtvrtém místě a to hlavně kvůli tomu, že měsíc nemohl hrát kvůli zlomenému kotníku. Letos si to tedy všechno vynahradil :)

2. místo: Vojtěch Kolomičenko, 389 bodů. Vojta vyhrál podzimní squashovou lizu. Po jarním oddychu od VAŠÍ LIGY se zapojil v létě do ligy tenisové a bylo z toho druhé místo. Vojta je jediný, komu se mi zatím nepodařilo předat pohár.

3. místo: Lukáš Krupička, 342 bodů. Lukáš si po zranění lokte vybíral volno od squashe a bylo z toho třetí místo v tenisové lize. Na Lukáše musíme prozradit, že je oddaným fanouškem defenzivního fotbalu.

Nejlepší ženou byla Jindřiška Slezáková na celkovém 9. místě.

Pozvánka na pártyples a poděkování partnerům

Nejen vítěze bych chtěl pozvat na tradiční Sportovní pártyples VAŠÍ LIGY v pražském P.M. klubu. Akce se koná v pátek 28. listopadu od 21:00 a vítězové budou mít připravenu svou chvilku slávy při slavnostním přípitku vítězů spolu s vítězi z ostatních měst, kde se VAŠE LIGA hraje.