Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Skvělý turnaj s výraznými příběhy


Skvělý turnaj s výraznými příběhy

12. 1. 2015, 19:14    autor: Jakub Hojer    Reportáž   Badminton Praha

 (autor: Jakub Hojer)
Na sobotních badmintonových turnajích se toho opět událo více než dost. Co zaujalo nejvíc? Nejprve jsme nestihli dohrát pokročilé čtyřhry, potom vyhrála Martina Lahodová začátečníky a Ondra Hanžlík opět nevyhrál finále středně pokročilých, když ho porazil Jirka Králík. V Havranovi zářil Pepa Pánek.
Badminton - Středně pokročilí 4
10. 1. 2015   Turnaj   Praha – Badminton
Badminton - ČTYŘHRY - Pokročilí
10. 1. 2015   Turnaj   Praha – Badminton - čtyřhry

Jak to bylo se čtyřhrami?

Od 14 do 18 hodin, 10 kurtů, 31 párů v turnaji Na pohodu a 11 párů v turnaji Pokročilých.
Turnaj Na pohodu jsme odehráli celý, pár posledních zápasů v žumpičce jsme museli zkrátit a hrát jen na jeden set. V turnaji pokročilých jsme neodehráli 4 a půl zápasu. V systému každý s každým je to trochu problém, ale nakonec jsme se prostřihali ke zdárnému cíli, tedy vyhlášení vítězů i poražených.

Díky bohu za to, že máme tak skvělé a pohodové hráče!

Turnaj Na pohodu nakonec ovládly mužské dvojice. První skončili Sans pitié (David Sollier a Ondra Dvořák), druzí Ranaři (Pepa Dub a Karel Kášek). Na třetím, čtvrtém a pátém místě ale skončily páry smíšené, což mi udělalo velkou radost – Kákosy (Jan a Tereza Vavříkovi), Sportmarťáci (Vítek Valenta a Pavla Fabiánová) a Jano a Gabika (Ján Důžik a Gabika Szarazová).

1. místo Sans pitié, 2. místo Ranaři, 3. místo Kákosy

Těchto pět a další 3 týmy bych příště (čtyřhry bez omezení pohlaví budou v květnu) velmi rád viděl v turnaji Pokročilých. Přijdete?

Dlužím vám ještě malou, menší a nejmenší žumpičku, tedy vítěze spodních pavouků a skupin:

9. místo Rumové království (Markéta Smoleňová a Jirka Škop)
17. místo Térkép (Markéta Škvorová a Pavel Lochman)
25. místo PK Team (Kamila Rusnoková a Petr Platil)

Pořadí 1. – 24. + Žumpička 25. – 30.

V pokročilých se od začátku střílelo ostrými. Málo kurtů, hodně párů, všichni proti všem… Nakonec si ale všichni zahráli dostatečně a já si pro příště beru ponaučení – více kurtů, lepší hrací systém a bez pozdních přihlášek.

Nejlepšími nakonec byli Ondra a Pavel (Ondra Bernáth a Pavel Vrchota), SABAT Slaný (Jarda Matějovský a Míra Filler) a Junioři (Honza Luxemburg a Ten, který za všechno může)

Kompletní pořadí

1. místo Ondra a Pavel, 2. místo SABAT Slaný, 3. místo Junioři

Ten, který za všechno může – Marek Pokorný. Proč? Protože rád dělá organizátorovi neplechu v systému a opakovaně se hlásí pár minut před turnajem. Organizátorovi ovšem dochází s podobnými výlupky trpělivost. Díky, Marku ;-)

Jednotlivci

Nejprve Martina Lahodová a její spanilá jízda turnajem Začátečníků, kdy ji nezastavil žádný z mých favoritů a Pavel Zita, o kterém už několik měsíců mluvíme jako o přenošeném začátečníkovi, Martinu jen zpovzdálí smutně sledoval.

Martina sice v základní skupině skončila druhá za Danem Bukovským, v průběhu večera se ale už jen zlepšovala, chytila vítr a ve finále úvodní porážku Danovi vrátila i s úroky.

Velmi dobře si vedla i naše oblíbená Markéta Smoleňová, které ale i díky účasti ve čtyřhrách došly síly v semifinále (Dan Bukovský) a v boji o třetí místo podlehla Milanu Černíkovi. Třetí chlap tak tentokrát skončil až pátý – Pavel Zita. Vlaďka Ozimá, jako třetí žena, skončila celkově 8.

Žumpa, žumpička… Na devátém místě se umístil Honza Kovalčík a sedmnácté místo vybojoval Karel Kunz.

Pořadí komplet

Jirka Králík je borec a Ondra Hanžlík už počtvrté druhý borec. Jinak se ani finále popsat nedá. Ondra má smůlu a Jirka štěstí, že ve finále narazil zrovna na Ondru. Co k tomu dodat víc?
Třetí místo obsadil Tomáš Dupal, nejlepší dívkou v turnaji byla sedmá Štěpánka Vošická, následovaly desátá Alena Zajícová, která také začíná mít z Králíka komplex a sedmnáctá Markéta Škvorová.

Na devátém místě se umístil Pavel Lochman a na sedmnáctém právě Markéta Škvorová (oba dohromady vyhráli žumpičku v odpoledních čtyřhrách Na pohodu, vzpomínáte?)

Pořadí komplet

V pokročilých nedal nikomu šanci Jirka Schimer, který dával zdarma lekci taktiky, na kterou budeme dlouho vzpomínat. Již jako jistý finalista s napětím sledoval druhé semifinále, ve kterém bojoval Pepa Pánek, od kterého se učil i Petr Koukal, s Alexem Tkachenkem. Ve chvíli, kdy Pepovi praskl už druhý výplet a neměl s čím hrát, přišel jirka a půjčil mu svou magickou medvědobijku. Jenže s medvědobijkou nemůže hrát jen tak někdo, Pepa poté uhrál jen jeden bod a spadl do boje o bronz. Zkušený výběr soupeře pro finále!

1. místo Jirka Schimer, 2. místo Alex Tkachenko, 3. místo Pepa Pánek, 9. místo Pavel Hošek a 17. místo David Sollier

Pořadí komplet

Pepa Pánek – ideální hospodyňka. V první řadě – reklama s pracím práškem v kabelce nelže, tito lidé mezi námi skutečně chodí! Pepa Pánek v Havranovi vytáhl z tašky prací prášek a následně naučil holky skládat trička a všem okolo vysvětlil, jak dokonale vyžehlit košili. Dámy a pánové, Pepánek DELUXE.

Děkujeme velmi pěkně

I vítězové tentokrát mohli řídit, cenou pro ně byl Ochucený Birell. Děkujeme také firmě OLIVER za zápůjční rakety, a Badmintoncoach.cz za poukazy do slosování.

Příští turnaj se koná 7. února. Hlásit se můžete do Začátečníků, Středně pokročilých a Pokročilých

NEZAPOMEŇTE NA PRAVIDLA PRO PŘIHLAŠOVÁNÍ:

  • Vítěz začátečníků → středně pokročilí*
  • dvojnásobný medailista začátečníků → středně pokročilí*
  • vítěz středně pokročilých → pokročilí*
  • dvojnásobný medailista středně pokročilých → pokročilí*
  • 1. – 7. liga v lize → pokročilí
  • 8. – 12. liga v lize → středně pokročilí**
  • 13. a nižší liga v lize → začátečníci
  • * bereme v potaz absolutní pořadí – např. Pavel Zita – bronzový muž v začátečnících, skončil celkově pátý. Toto pravidlo se ho netýká.
  • ** Toto pravidlo se Pavla Zity týká.

A hlavně se nezapomeňte přihlásit do ligy, Jarní sezóna se bleskově blíží!

Vaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...