když můžeš koukat na novou.

Úvod » Články » Nejlepší plzeňští hráči jarní sezóny

Nejlepší plzeňští hráči jarní sezóny

8. 6. 2015, 17:54    autor: Petr Lundák    Reportáž    Plzeň

Je za námi druhá sezóna ročníku 2015. Pojďme se za ní ohlédnout. Jaká byla? Kolik se odehrálo zápasů? A kdo byl v jednotlivých sportech nejlepší?

Pro milovníky statistik

Na začátek shrnutí právě ukončené sezóny nahlédněme do některých statistik.

Počet hráčů

• Počet přihlášek v Plzni: 126 (o 13 více než na podzim)
  • Počet přihlášek na squash: 111
  • Počet přihlášek na badminton: 15

Počet zápasů

• Počet zápasů ve squashi: 809 (o 112 více než na podzim)
  • Počet odehraných zápasů ve squashi (bez skreče): 705 (87 % odehráno)
  • Nejoblíbenější squashové centrum: Sport Palace Doubravka 494 zápasů (72 % ze všech center dohromady)
  • Počet zápasů v badmintonu: 104 (stejně jako na podzim)
  • Počet odehraných zápasů v badmintonu: 83 (80 % odehráno)

Tomáš Jarošík dále vládne squashové lize

Po vítězství v podzimní sezóně si Tomáš Jarošík připsal vítěství i v druhé sezóně ročníku 2015 a upevnil si tak pozici na prvním místě letošního žebříčku. Za celou sezónu prohrál jen třikrát. Tomáš dál prodloužil také sérii pobytu v první lize. Naposledy sestoupil do druhé ligy v březnu 2013.

Na druhém místě byl, stejně jako na podzim, Martin Zeman s poměrně pohodlným náskokem 30 bodů před třetím Pavlem Machem. Pavel se na stupních pro nejlepší tři hráče sezóny objevil hned ve své první sezóně. Dosáhl stejně bodů jako Lukáš Loukota, ale byl lepší v druhém kritériu určení pořadí v žebříčku, kterým je poměr vyhraných a prohraných setů v celé sezóně. Lukášovi nepomohlo ani to, že Pavla v obou vzájemných zápasech porazil.

Do podzimní sezóny se zapojilo celkem 18 hráček, což je o 5 více než v předchozí sezóně. Nejlepší mezi nimi byla Kateřina Veselá, která zakončila sezónu v páté lize na celkovém 40. místě.

Druhé místo mezi ženami si opět vybojovala Soňa Königsmarková na celkovém 56. místě. Třetí místo obsadila, celkově 62., Veronika Babinská.

Badmintonisté opět nestačili na Soňu

Chlapi se v badmintonu znovu moc neukázali! Soňa Köngismarková byla znovu nejlepší i v druhé sezóně po sobě. O dva body za ní byl, nejlepší mezi muži, Honza Vaněček.

Druhé místo mezi muži uhájil Petr Lundák před stále se zlepšujícím Radkem Sochnou o pouhý jeden bod.

Ženskou kategorii a i celkové pořadí ovládla Soňa Königsmarková! Celkově do sezóny zasáhlo pět hráček a pořadí na pódiu bylo stejné jako na podzim. Tedy na druhém místě Helena Dokoupilová (celkově 8.) a třetí Eva Veverková (celkově 12.).

Vyhlášení nejlepších hráčů celého ročníku proběhne v říjnu po ukončení letní sezóny. Nejlepší hráči v ročníku se mohou těšit na ceny od plzeňského Decathlonu!

Gratuluji všem, kteří se umístili mezi nejlepšími třemi hráči v jejich sportech! Ale gratuluji také všem, kteří si skvěle zahráli! Navíc nemusí zoufat, protože naděje na výhru pořád žije! Některou z cen může vyhrát každý, kdo naskočil do všech tří sezón.