Úvod » Články » Ibrahim a Martina vítězi říjnového squashe v Brně!

Ibrahim a Martina vítězi říjnového squashe v Brně!

26. 10. 2015, 19:08    autor: Michal Faltus    Reportáž   Squash Brno

(autor:  )
Mému návratu k organizování turnajů VAŠÍLIGY utekla více jak 3 léta a tak jsem byl rád, že můj comeback sledovalo celých 12 kousků, konkrétně 7 squashistů a 5 squashistek. Zejména u žen „nebyl problém“ se zapamatováním jmen, když nastoupily Marťa a Marťa a Eva, Eva a k obecnému překvapení opět Eva. Jak to vše dopadlo se dozvíte níže.
Říjnový squash - Začátečníci
24. 10. 2015   Turnaj   Brno – Squash

Marťa, Eva, Eva, Eva a Marťa

Přesně takové pořadí bylo k vidění v ženách, které se statečně praly nejen mezi sebou, ale i s muži v základních skupinách. Do pavouka pro 8 nejlepších se dostala Eva Ondráčková a Martina Koláčková. Úspěšnější byla Martina, který tak získala zlatou medaili. Evči moc nechybělo, neboť v zápase o 5.-8. místo prohrála těsně 10:11. I tak ale mohla být se svým výkonem spokojená a jak ukáží řádky níže, nejen se svým výkonem, neboť v mužích fandila svému příteli, Ibrahimovi.

Zbylé ženy se rvaly o třetí místo ve skupině skrytých talentů. Trojici žen doplnil Pepa, což dodalo zápasům správný říz a nejednou se debatovalo o pravidlech squashe :)

Bronzovou medaili nakonec pro sebe ukořistila Evča Kasalová. Čtvrté místo obsadila Evča Hodaňová, které se tímto celkem 3× omlouvám za zkomolení jejího jména. Páté místo obsadila statečně bojující Martina Kovačová.

Pohledné třísetové finále pro Ibrahima

Systém turnaje, kdy každý zápas hráli hráči na dva vítězné sety do 11 b předurčoval, že vítěz bude muset disponovat opravdovou fyzičkou. A předpoklady se skutečně naplnily. Nejvíce sil měli Ibrahim a Sváťa, byť ten dorazil po noční službě v nemocnici. možná však právě tyto síly jej stály vítězství, kter uzmul Ibrahim, technicky zřejmě nejzdatnější hráč sobotního turnaje. Velká gratulace.

Souboj o třetí místo byl taktéž tuhou bitvou, v níž uspěl David Neugebauer. Na Sebastiana zbylo nepopulární čtvrté místo, které ale, věřím, příště vylepší!

Nelze ale zapomenout ani na zbylé hráče, Adama Kulhánka, Honzu Nováka a Pepu Hudečka. Nechybělo málo, aby na stupních vítězů byli právně oni a nikde není řečeno, že se to příště nepovede právě jim.

Na Mikuláše pokračujeme!

Nene, říjnový turnaj nebyl poslední v tomto roce. Chceš-li dát někomu nadílku v podobě pořádného vítězství na squashi, nebo si jen tak zahrát a užít sobotní dopoledne/odpo­ledně, neváhej a přihlaš se na turnaj ZAČÁTEČNÍKŮ nebo POKROČILÝCH