když můžeš koukat na novou.

Úvod » Články » Squashová tour 2015 ukončena

Squashová tour 2015 ukončena

7. 12. 2015, 16:08    autor: Petr Lundák    Reportáž   Squash Plzeň

Známe vítěze letošní plzeňské squashové tour. Napínavé to bylo až do posledního zápasu! Poslední turnaj v roce 2015 přilákal rekordní účast.
Mikulášský squashový turnaj - na krev
6. 12. 2015   Turnaj   Plzeň – Squash
Mikulášský squashový turnaj - na pohodu

28 hráčů, 2 turnaje

Jak se stalo již dobrý zvykem, tak v jednu chvíli byly pořádány dva turnaje. Jeden (na krev) pro hráče, kteří už posbírali více zkušeností. Druhý (na pohodu) pro hráče jen o trochu méně zdatné. Celkem prosincový turnaj přilákal 28 hráčů, což je letošní nejvyšší účast.

Rekordní účast na pohodu

Úplně naplněn byl turnaj „na pohodu“. Poprvé se sešlo všech 16 hráčů. Hráči byli rozděleni do 4 skupin po 4. Ve skupině se hrálo o postup do horního pavouku. Největší překvapení skupinové fáze přichystali Verča Babinská a Čenda Herold mladší. Podařil se jim totiž slušný kousek. Vyřadili z bojů o titul prvního nasazeného a vítěze posledního turnaje, Honzu Veselého. Zavařili také organizátorovi. Všichni tři spolu uhráli remízu 1:1 a rozhodoval až rozdíl skóre.

A protože rekordy máme rádi, tak ještě vyzdvihněme účast 6 žen v turnaji. To je číslo, které je hodně nad průměrem.

Honza Veselý si spravil chuť alespoň ve spodním pavouku, kterého vyhrál. V souboji o celkové deváté místo porazil Ondřeje Zelenku.

Do finále mířil suverénně druhý nasazený v turnaji, Petr Vávra. V semifinále si poradil s vítězem říjnového turnaje, Pavlem Novákem. A ve finále v napínavém souboji porazil 11:9 ve třetím setu, Víťu Vaníka.

Na stupních vítězů doplnil Petra a Víťu, Pavel Novák.

2. Vítězslav Vaník, 1. Petr Vávra, 3. Pavel Novák

V kategorii žen zvítězila Soňa Königsmarková, která skončila na celkovém 6. místě. Jen o místo za ním byla Verča Babinská.

2. Veronika Babinská, 1. Soňa Königsmarková

Třetí skončila Jana Kvapilová, celkově 12.

Silný turnaj na krev

Velmi silně obsazen byl turnaj na krev. A tak už při nalosování čtyř tříčlenných skupin si v podstatě všichni stěžovali na těžký los :) V asi opravdu nejtěžší skupině C se z vítězství radoval Jirka Egermaier. Musel porazit Martina Červeného a uhrál remízu s Karlem Noháčem. Ten tak možná trochu překvapivě skončil na třetím místě ve skupině.

Roli favorita skupiny nepotvrdil ani Martin Zeman. Dvě remízy mu stačily pouze na druhé místo ve skupině D. Vítězem „Déčka“ byl bojovník Lukáš Vrba. Výměnu na snímku zakončil rybičkou směrem ke sklu :)

Prvním finalistou byl dle očekávání Lukáš Krupička, který bojoval o titul v celkovém bodování Squashové tour 2015. V semifinále porazil Jirku Egermaiera. Druhý finalista byl trochu překvapivý. Zatím vedoucí muž Squashové tour, Michal Kraus, totiž nestačil na Jirku „létajícího Čestmíra“ Stránského. Jirka tak Michalovi zkomplikoval cestu za vítězství v celé Tour.

Michal Kraus zabojoval s Jirkou Egermaierem v boji o bronz.

Na celkové vítězství v tour mu to ale nestačilo. Lukáš Krupička totiž ve finále zvítězil s Jirkou Stránským a mohl se radovat z vítězství v třetím letošním turnaji i celém ročníku 2015.