Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Zlatý Jirka a Mandarinky hlásí Brno v badecu


Zlatý Jirka a Mandarinky hlásí Brno v badecu

1. 2. 2016, 17:53    autor: Michal Faltus    Reportáž   Badminton Brno

 (autor: Michal Faltus)
56 hráčů, to je resumé výborně obsazeného turnaje začátečníků a 4her v badmintonu v moravské metropoli. O tom jak uspěly všechny Lucky v začátečnících, jak Mandarinky zdolaly všechny debly i mixy i o tom, že se můžeš těšit na turnaj středně-pokročilých, níže v textu!
Zimní badec - Začátečníci
30. 1. 2016   Turnaj   Brno – Badminton
Badmintonové čtyřhry Brna - LEDEN 2016
30. 1. 2016   Turnaj   Brno – Badminton - čtyřhry

Jsou to ještě začátečníci?

To máte tak, když za Vámi dojde při rozehrávání začátečníků Standa Kohoutek, mistr republiky v badmintonu v deblech, a řekne Vám, že ti začátečníci se docela zlepšili, potom popřemýšlíte, zda nepozměnit název samotného turnaje :-) Uvidíme. Je totiž patrné, že kvalita hráčů se zvyšuje. Obava jednoho z hráčů, zda tito dva hráči jdou také na začátečníky (Standa Kohoutek a Adam Mendrek, kteří trénovali před zahájením našeho turnaje), byla zbytečná. Ti pouze trénovali na MS v badmintonu, které proběhne tento víkend.

Zpět ale k začátečníkům a základním skupinám. Opět se šlo na krev, opět rozhodoval jeden bod a opět jsme měli smolaře – losovače Evu Urbánkovou, která ve skupině s Martiny Pospíšilem, Zavadilem a Braňem Náterem neměla příliš šancí. K vidění krom výkonů byly i zajímavé trikoty, o které se starali hráči Meteoru. Na jedno kurtu tak bojovala Lůca, na druhém Dítě mejdanů.

Nejlepší ve skupinách byl Tomáš Lednický, druhý potom Jirka Petřek. Oba potvrdily výsledky ve skupinách, když se probojovali do finále. V něm byl lepší Jirka a odnesl si premiérové vítězství, Tomáš potom skončil opět druhý. O třetí místo svedl souboj Petr Neradílek, nejzkušenější a nejstarší hráč turnaje a Tomáš Fischer. Bronz nakonec připadl do klína Petrovi, který si tak vynahradil možné zklamání z neúčasti ve 4hře se svým synem.

Pokud jde o dámy, nutno zmínit nadvládu Lucek, které byly na turnaji hned tři, Závodná, Viková a Lamprechtová. Nejlepší z děvčat však nakonec skončila Barbara Janíková.

Všem, kdož nebyli osobně jmenovaní, patří také pochvala za statečné výkony! NÁLEZ: Jarda Reissig mne po turnaji sdělil, že našel raketu na lavičkách za kurty, nechal ji na recepci, takže se kdyžtak hlásit na recepci, pokud již „ztratílek“ neučinil.

Mandarinky jedou!

4hry jsou kouzelné v tom, že dochází k přihlašování na poslední chvíli, i to, že se někdy dá dvojice dohromady na předchozím turnaji. Obojího jsme byli svědky v sobotu. Michal Zrůna přihlásil tým Krabí 2 v sobotu ráno a Lucka Viková s Tomem Kaderkou se dali dohromady v průběhu turnaje začátečníků – krásné!

K vidění bylo hned několik zajímavých stylů. Od vypracovaných mixových dvojic The Kings a Petr s Nikčou Kubovými, přes silový deblový badec Mandarinek, obranáře z Komety, obětavce GP tým až po spojení bývalého squashisty s bývalým tenistou LukeLuke. Turnaj pak doplnily známé dvojice RS Tým a Numisovi, známí jednotlivci společně ve dvojici Lukáš Blaha s Ivou Dolejšovou a Hladký Dufek a konečně nováčci Pocháb tým, Metro Bitches a Petr s Jiřinou.

K vítězství dokráčely Mandarinky vedené precizní rukou Tondy a obrovskou ránou Ondry. Na jejich badec byli krátcí i manželé Königovi, jež padli ve finále. Třetí flek vybojovali Komeťáci, když porazili druhý nejlepší mix odpoledne Petra s Nikčou Kubovými. Nutno dodat ale, že většina zápasů byla velmi vyrovnaná, o čemž svědčí vysoké procento třísetových, popř. vyrovnaných zápasů, ve vyřazovací části soutěže.

Příště i se středně-pokročilými

Vzrůstající počet dotazů, zda nezavedu turnaj středně-pokročilých, jsem vyslyšel a od dubna se na tento turnaj můžete těšit! Propozice budou později na webových stránkách. pro koho turnaj bude? Především pro hráče 4–8. ligy. Dále doporučuji účast těm, kdož skončili do 8. místa na turnaji začátečníků.

Již teď se však můžete hlásit do turnaje ZAČÁTEČNÍKŮ nebo 4HER

Těším se a díky všem za účast!

Michal F.
Zimní badec v Brně 2016Vaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...