Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » 10 hodin nočního squashe


10 hodin nočního squashe

6. 3. 2016, 13:12    autor: Petr Lundák    Reportáž   Squash Plzeň

 (autor: Petr Lundák)
10 hodin squashe, 192 setů a 3 169 odehraných bodů. To jsou statistiky čtvrtého ročníku plzeňského squashového maratonu.
Noční squashový maraton 2016
4. 3. 2016   Turnaj   Plzeň – Squash

16 hráčů na kurtech

16 hráčů bylo nejdříve rozděleno do 4 výkonnostních košů po 4 hráčích. Z každého koše byl vylosován hráč do jednoho ze čtyř týmů (bílá, černá, červená a modrá). V zápasech potom proti sobě nastoupili hráči dvou týmů a odehráli 2 hrané sety s každým hráčem druhého týmu. Celkem tedy proti sobě týmy odehrály vždy 16 zápasů (32 setů).

1. kolo

V první kole na sebe narazily týmy Bílých a Černých. V první 12 zápasech se nezrodilo žádné překvapení. Rozhodovaly tak až zápasy stejně nasazených. Černí dva zápasy vyhráli a dvakrát remizovali. Rozhodující bod, který znamenal vítězství získal černý Lukáš Vrba, který porazil bílého Karla Noháče. Celkem zvítězili 18:14.

Ještě vyrovnanější byl souboj ModrýchČervenými. V posledním zápase vyhrál sice červený Honza VaněčekKristinou Matiscsákovou, ale to znamenalo jen vyrovnání poměru setů na 16:16. A rozhodovaly tedy míče. Tady ale došlo k neuvěřitelné shodě 270:270. Oba týmy se tedy spravedlivě podělily o sekt připravený pro vítěze.

2. kolo

I v druhém kole bylo k vidění drama až do konce. Ze 16 zápasů v duelu ČernýchModrými bylo k vidění 8 remíz. Tedy plná polovina. Hned tři měl na svědomí Petr Lundák, který si jich za celý turnaj z 12 zápasů připsal rovných 7. Důležitý bod získal opět Lukáš Vrba. V souboji dvojek s Vaškem Johnem remizoval 1:1. Na něj navázala i jednička černých, Lukáš Krupička. Lukáš remizoval s Jiřím Egermaierem a to znamenalo výhru Černých 18:14.

I duel ČervenýchBílými byl vyrovnaný. Rozhodovalo se až v posledních 4 zápasech. K vítězství přiblížil Bílé Petr Květoň, když v souboji trojek zvítězil s Honzou Vaněčkem. Celkové vítězství 18:14 Bílých potvrdil Patrik Dobrý, když vyhrál s Honzou Mastným mladším.

3. kolo

Třetí kolo bohužel musela skrečovat Kristina Matiscsáková, která si odnesla nakopnuté lýtko. I tak Modří bojovali až do posledních zápasů. Naději vykřesal Václav John, který porazil v utkání dvojek Karla Noháče. Bílým ale vítězství přinesl Patrik Dobrý, když porazil v posledním zápase Jiřího Egermaiera.

Černé v zápase s Červenými podrželi jednička s dvojkou, když si oba shodně připsali tři vítězství a jednu remízu. V předposledním zápase porazil Lukáš Vrba svého obvyklého parťáka, ale na turnaji soupeře, Martina Regnera. V posledním zápase zvítězil Lukáš KrupičkaHonzou Mastným, a to znamenalo vítězství 18:14 pro černé.

Sláva vítězům…

Sláva patří vítězům. Tým černých ve složení Lukáš Krupička, Lukáš Vrba, Petr Lundák a Karel Tesař zvítězil 3 krát 18:14 a celkem tedy vyhráli 54 setů.

Pořadí týmů:
1. Černá, 3 vítězství, 54 setů, 838 bodů
2. Bílá, 2 vítězství, 50 setů, 784 bodů
3. Červená, 1 remíza, 44 setů, 785 bodů
4. Modrá, 1 remíza, 44 setů, 762 bodů

Nejlepší hráči:
1. Patrik Dobrý (bílá), 23 setů
2. Lukáš Krupička (černá), 21 setů
3. Lukáš Vrba (černá), 19 setů

Černému Lukáši Krupičkovi se jako jedinému podařilo sebrat alespoň set bílému Patriku Dobrému.

Velké díky a uznání patří Honzovi Mastnému staršímu, který jako vždy pomáhal s organizací turnaje, a který dokázal i v padesáti šesti letech bez problémů odehrál celou noc!

Především ale díky všem, co dorazili na turnaj! Opět parádní akce!
Noční squashový maraton 2016Vaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...