Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Brněnský squash aneb příběh o zlomené raketě, prasklém výpletu a zlaté medaili!


Brněnský squash aneb příběh o zlomené raketě, prasklém výpletu a zlaté medaili!

2. 4. 2016, 14:27    autor: Michal Faltus    Reportáž   Squash Brno

 (autor:  )
Nene, toto není opožděný apríl. Brno má opravdu vítěze turnaje, kterému při prvním zápase praskl výplet a současně rám rakety! Natruc si nevzal od kamarádů náhradní raketu (svoji náhradní měl také rozbitou) a udělal dobře! Nebyl to však jediný zajímavý okamžik, proto neváhej a čti dále :)
Skoroaprílový squash - Začátečníci
2. 4. 2016   Turnaj   Brno – Squash

Počet kusů: 22

Ještě ráno byl počet účastníků 24. Bohužel dva hráči z různých důvodů nedorazili. To pochopitelně komplikuje systém turnaje, ale tak zkušený organizátor si musí poradit. A tak hráči, kteří měli tyto hráče ve skupině, je normálně administrativně rozdrtili 15:0, neskutečné!

Nejvyrovnanější byla skupina A. Zbyňa Pospíšil byl míček od postupu k Horňákům (rozuměj vrchní pavouk). Ten však nevyhrál, a tak na něj zbyla skupina skrytých talentů. Naopak tato skutečnost zachránila Petra Novotného, který tak živil naději na celkové vítězství, pro které si, jak mne sdělil, dnes přišel.

Pokud jde o favority, mám za to, že v základních skupinách nikdo neuvízl. Postoupit se bohužel nepovedlo vedle Zbyňka ještě Evě Ondráčkové, Martině Kovačové, Martině Koláčkové, Michalu Paštěkovi a Jakubovi Knejzlíkovi. O nich bude pasáž týkající se skupiny skrytých talentů.

Horňáci, aneb rozbij si raketu a vyhraj

Nemusíš s sebou nosit kameru k následné analýze hry, nemusíš mít kouče, ani publikum, ani energeťáky, stačí si rozflákat raketu, pravidelně narovnávat výplet, bojovat a….je vyhráno! Richard Derink to dokázal. Ve finále porazil kamaráda Ivo Graffyho v dramatické třísetové řeži.

Zápas o bronz měl také náboj. Publikem a fotografem, kterému předem děkuji za zveřejnění jeho fotek, hnaný Petr Vičan porazil Pavla Procházku, na kterého zbyly erteple.

Pokud jde o Petra Novotného, jeho naděje na triumf pohasla již v osmifinále. Petr však nelenil a poté co dohrál své zápasy, vyzval všechny již dohravší ženy na zápas, takže z kurtu v podstatě neslezl!

Bohužel jsme zaznamenali i jedno zranění, a to kotník Tamary Polákové. Ta se zranila před zápasem s Ivetou Ráčilovou. Přejeme všichni brzké uzdravení. Iveta Ráčilová se nakonec stala nejlepší ženou turnaje, když porazila v zápase o 9. místo Evu Šimečkovou.

Skupina skrytých talentů, aneb kde mám motivaci?

Kde? No přeci neskončit poslední. Tato skupina není jednoduchá, hraje se každý s každým a síly ubývají. Kdo taktak nepostoupil, je zklamán, v duchu se hecuje, aby to úplně nevypustil.

Podle výsledků šlo o vyrovnané zápasy. Ty, které jsem měl možnost shlédnout, byly velmi kvalitní, přiště to vyjde do Horňáků!

Díky za turnaj a příště se začátečníky, ale i středně pokročilými!

Tímto všem děkuji, že dorazili na turnaj a neodlákalo je to krásné počasí, které panuje! S příštím turnajem dochází ke změně, a to v souvislosti se zavedením středně pokročilých. Tímto vyzývám hráče, kteří skončili dnes do 4. místa, popř. hráče, co dříve skončili takto vysoko, aby se příště hlásili do této kategorie! Pravděpodobně dojde na střet i s dalšími hráči, kteří se dosud nehlásili a bude to perfektní řežba. Doporučuji tuto kategorii i hráčům do cca 8. místa, neboť se zde mohou spoustu naučit.

Sečteno, podtrženo – HLASTE SE: ZAČÁTEČNÍCI nebo STŘEDNĚ POKROČILÍ

Squashi zdar!

Michal F.
Skoroaprílový squash - začátečníciVaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...