když můžeš koukat na novou.

Úvod » Články » Plzeňské squashové dopoledne

Plzeňské squashové dopoledne

5. 4. 2016, 12:39    autor: Petr Lundák    Reportáž   Squash Plzeň

V sobotu 3. dubna se odehrál na tradičním místě ve Sportpalace Doubravka již letošní čtvrtý squashový turnaj. Celkem se sešlo 20 squashistů a všichni si zahráli do sytosti!
Squashový turnaj - Plzeň (4) - na krev
3. 4. 2016   Turnaj   Plzeň – Squash
Squashový turnaj - Plzeň (4) - na pohodu

Dvacet hráčů

Celkem dvacítka hráčů se sešla na plzeňské Doubravce, aby poměřila síly v turnaji a strávila příjemné dopoledne sportovně.

Třináctka

Třináct hráčů se přihlásilo do turnaje Na pohodu. Nejdříve odehráli zápasy ve čtyřech skupinách a z každé postoupili prnví dva do pavouka osmi nejlepších. Zbylá pětka si zahrála skupinu o 9.-13. místo. Jako jediná žena se mezi nejlepší osmičku dostala Jana Kvapilová. Nakonec skončila těsně osmá.

Do finále turnaje se dostal poslední vítěz Čeněk Herold ml. a Josef Forst. Pěkně technicky hrající Čenda si tentokrát na o něco zkušenějšího soupeře nepřišel a musel se spokojit ze stříbrem. Pepa se naopak mohl radovat ze svého prvního vítězství na turnajích VAŠÍ LIGY.

Na stupních vítězů doplnil Čendu s Pepou Jiří Čejka, který v posledním zápase porazil Honzu Veselého, na kterého zbyla „brambora“.

2. Čeněk Herold ml., 1. Josef Forst, 3. Jiří Čejka

Celkově desátá a mezi ženami druhá skončila Ivana Milotová. O stupínek za ní, celkově i mezi ženami, byla Eva Pišková.

2. Ivana Milotová, 1. Jana Kvapilová, 3. Eva Pišková

Skupina Na krev

V kategorii pokročilejších hráčů (Na krev) se sešlo pouze 7 hráčů. Možná snad poprvé v historii turnaje se tak hrálo systémem každý s každým. Neutrpěla tím rozhodně ale úroveň hry. K vidění totiž byla hned čtveřice hráčů první ligy v aktuálním kole VAŠÍ LIGY. Ve všech zápasech dominoval hráč, který momentálně LIGU nehraje, Michal Kraus. Poradil si i s Lukášem Krupičkou, pro kterého to byla jediná prohra v turnaji a nakonec celkové druhé místo.

Lukáš vybojoval stříbro také díky vítězství 2:1 nad Tomášem Jarošíkem. Na Tomáše zbyl bronz.

Jediný set v turnaji sebral Michalu Krausovi Lukáš Vrba, celkově pátý. Lukáš i po tomto turnaji drží první místo v průběžném pořadí celé plzeňské squashové tour 2016.