Úvod » Články » Zavřít se do haly a hrát!

Zavřít se do haly a hrát!

11. 7. 2016, 16:04    autor: Jakub Hojer    Reportáž   Badminton Praha

(autor: Jakub Hojer)
Přesně takový nápad dostalo 78 hráčů a hráček badmintonového turnaje v Braníku. Ve všech čtyřech kategoriích se navíc ukázaly alespoň tři ženy. Doufejme, že to vydrží.
Badminton - Středně pokročilí - 1
9. 7. 2016   Turnaj   Praha – Badminton
Badminton - Pokročilí - peří - 1

Není nic lepšího, než se o prázdninách krátce po dvou státních svátcích v krásném počasí a navíc v sobotu večer nechat zavřít do badmintonové haly. Alespoň pro 78 hráčů prvního letního turnaje 2016 nebyla lepší alternativa. Děkujeme!

Čtvrtá kategorie frčí!

Loni v létě se červencový turnaj odehrál ve dvou kategoriích, do kterých se přihlásilo 48 hráčů. Letos tedy 4 kategorie, nejvíc naplněná byla ta nejnovější, mírně pokročilí, do kterých se přihlásilo hned 23 hráčů a hráček. I ostatní kategorie ale byly naplněny velmi slušně – začátečníci 18 ks, středně pokročilí 21 ks a pokročilí 16 ks. Parádní účast, která potvrzuje, že nám budou hamerské kurty brzy těsné. Na příští turnaj přinesu kasičku, složíme se na zlatou badmintonovou kapličku.

Prostoje

Turnaj byl sice hezky naplněný, přesto do ideálních počtů pár hráčů chybělo. Kvůli prázdným místům v pavoucích se tak stávalo, že přímí postupující do dalších kol museli na soupeře čekat déle, než je na našich turnajích obvyklé. Příště se na to zaměřím a zlepšíme to! Doufám.

Nejlepší

Hrál se skvělý badminton. Finálové souboje středně pokročilých byly spíše pokročilé, mírně pokročilých středně pokročilé a začátečníků mírně pokročilé, čímž chci říct, že by bylo fajn, kdyby se první tři hráči ze všech nižších kategorií příště přesunuli o stupeň výše. První tři v celkovém pořadí turnaje. Není to příkaz, je to přání. A taky test, jak pečlivě čtete reportáže z turnajů…

Začátečníci
1. Martin Soušek, Petra Nováková (5.)
2. Ladislav Velíšek, Katka Fabčinová (6.)
3. Marek Červinský, Julie Gaňová (7.)
9. David Paulus
17. Ondřej Němeček

Celkové pořadí turnaje

Mírně pokročilí
1. Cong Hung Nguyen – Petr, Verča Reinischová (4.)
2. Robert Rosenberg, Vlaďka Ozimá (6.)
3. Adam Sedláček, Petra Stehlíková (19.)
9. Pavel Barkáč
17. Láďa Michálek

Tady bych chtěl upozornit na třetího Adama Sedláčka, který konečně překonal všechny své běsy a vyhrál bronz. Že by nová éra? (Adam zatím celkem pravidelně všechny své poslední zápasy v turnajích prohrával. Proto ten údiv.)