Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Ani dusno nezabránilo kvalitnímu squashovému turnaji v Brně


Ani dusno nezabránilo kvalitnímu squashovému turnaji v Brně

27. 7. 2016, 16:00    autor: Michal Faltus    Reportáž   Squash Brno

 (autor: Michal Faltus)
Experiment s turnajem v týdnu dle mého názoru vyšel. Sešla se dobrá parta v začátečnících a velká kvalita v miniturnaji pokročilých. Bohužel došlo i na negativní zprávy, zejména potom ke zranění Toma Havlíka. Ale popořádku.
I v létě squashujeme! - STŘEDNĚ POKROČILÍ, POKROČILÍ
26. 7. 2016   Turnaj   Brno – Squash
I v létě squashujeme! - ZAČÁTEČNÍCI
26. 7. 2016   Turnaj   Brno – Squash

Začátečníci v režii Jirky Koláře

Jirka Kolář názorně předvedl, jak má vypadat vzrůstající výkon hráče na turnaji. V prvním zápase podlehl Ondrovi Lukačkovi, který nakonec skončil v hloubi poražených, aby následně již vše vyhrál a dokráčel až k premiérovému triumfu.

Ve finále mu srdnatě ve třech setech vzdoroval Tom Janota. Finále bylo velmi kvalitní a oba hráči by se dle mého názoru neztratili ani ve středně pokročilých. Bude-li tak příště „méně“ kvalitní sestava na pokročilé, tímto je vyzývám k účasti!

Bronzovou medaili vybojoval Mirek Gregor, když porazil Kubu Dohnala. Ten ve čtvrfinále odolal v třísetové bitvě tlaku Ivany Řehořkové, nejlepší ženě turnaje. Hned za ní se umístil Marek Číž, který se postaral o velké drama v základních skupinách, když nebyl schopen zvítězit v již téměř vyhraném zápase s Adamem Kulhánkem a pouze o jeden bod postoupil do vyřazovacích bojů o medaile.

Sedmé místo potom obsadila Klára Latináková, hráčka s největším rodinným fanclubem na turnaji. V zápase o sedmé místo udolala Markétu Čadovou.

Skupina skrytých talentů nabídla několik vyrovnaných bitev, v nichž nechyběly skluzy, emoce a dlouhé výměny. Vítězem této skupiny se stal Jirka Hanák, který do poslední chvíle doufal, že postoupí do pavouka, aby následně zjistil, že to o bod nevyšlo. Další turnaj, kde někdo nepostoupil o bod! Druhé místo vybojoval Ondra Lukačko, jediný přemožitel vítěze turnaje! V dalším pořadí se poté umístili Adam Kulhánek, Eva Ondráčková a Radovan Plocek

Pokročilí – miniturnaj, velká kvalita, Fedor vítěz!

Byť se turnaje zúčastnilo jen pět hráčů, když Karel Lábr na poslední cvhvíli odpadl, kvalita byla zaručena, neboť hned 4 z 5 hráčů byli či jsou hráči prvních lig ve svých městech. Dobře začal Honza Navrátil, když porazil Davida Urubčíka. Ten však turnaj nezabalil a porazil Fedora Kubeše. Ten pro změnu nedal šanci Honzovi Navrátilovi. A aby toho nebylo málo, další z favoritů turnaje, Tom Havlík, se ve druhém setu zápasu s Davidem Urubčíkem zranil a musel odstoupit z turnaje.

Resumé? První o poměr setů Fedor před Honzou a třetím Davidem. Na zraněného Toma zbyly brambory. Velké uznání zaslouží v pořadí pátý hráč miniturnaje Ibragim Aschabov, který se srdnatě bil s výše uvedenými hráči a byť nezískal ani set, hrál velmi dobrý squash a oproti prvnímu turnaji, kdy jsem jej viděl hrát, se výrazně zlepšil!

Kdy příště? a mé skromné loučení

Další turnaj proběhne v září – ZAČÁTEČNÍCI a STŘEDNĚ POKROČILÍ, POKROČILÍ. Z mé strany to je vše. Byl to můj poslední organizovaný turnaj na nějakou dobu. Díky všem, kdo chodil na turnaje, bylo to super!

Michal F.
squashový turnaj červenec 2016 BrnoVaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...