Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Operace kulový blesk


Operace kulový blesk

1. 8. 2016, 11:40    autor: Jakub Hojer    Reportáž   Squash Praha

 (autor: Jakub Hojer)
Squashové přesuny mezi Hamrem a Strahovem už máme zažité, ten poslední byl ale výjimečný…
SQUASH PÁTEK na HAMRU - Pohoda
29. 7. 2016   Turnaj   Praha – Squash
SQUASH PÁTEK na HAMRU - Kvalita
29. 7. 2016   Turnaj   Praha – Squash

Záběhlice, Strahov, Záběhlice…

Tentokrát bylo stěhování ze Strahova dost nečekané a na poslední chvíli, což se bohužel podepsalo i na počtu účastníků pátečního turnaje. Proč k přesunu došlo?

V červnu na Strahově napršelo na kurty. Bylo mi ale řečeno, že na letní turnaje budou kurty v pořádku. Pro jistotu jsem se ještě cca tři týdny před turnajem ujišťoval, jestli kurty skutečně budou opraveny. Dostal jsem ujištění, že ano, že už se pokládají nové podlahy. Čtyři dny před turnajem jsem se ale bohužel dozvěděl, že bude k dispozici jen pět kurtů, a to bylo málo. A protože 4 dny před turnajem nebylo možné najít jiných 6 volných kurtů, změnilo se s místem konání také datum…

Následující squashové turnaje se tedy budou konat na Hamru v Záběhlicích. Snad je zase nezaplaví Botič.


Kuba málem králem

Přes všechny obtíže se na Záběhlické kurty dostavilo 16 pokročilejších (turnaj Kvalita) a 9 méně pokročilých hráčů (Pohoda). V turnaji Pohoda se hrálo systémem každý s každým na dva sety. Kvalita proběhla klasicky – nejprve skupiny po 4 hráčích, poté pavouk.

V turnaji Pohoda vyčníval Nazariy Labunets (není čas na změnu kategorie?), o druhé místo se ale strhla rvačka. Druhý Ondra Soroka, třetí Lukáš Indra i čtvrtý Martin Sedláček totiž měli stejně uhraných setů a o pořadí rozhodla až minitabulka vzájemných zápasů. Ukázaly se tu také dvě ženy. Eva Sedláčková obsadila celoturnajové třetí místo v ženách, Zuzka Kotrbatá druhé.

Po roce se do Kvality přihlásil Kuba Líbal a dlouho to vypadalo, že na prvním turnaji po těžkém zranění achilovky nenajde přemožitele. Až ve finále narazil na Michala Kulhánka, který mu po boji vystavil stopku. 2:1 na sety, krásný zápas.

Třetí místo si urval Karel Tesař, devátý skončil Wojciech Janusz. A nejlepší žena celého večera? Sába Kuncířová skončila v Kvalitě 10.

Poděkování

Příště se uvidíme v pondělí 15. srpna na Hamru v Záběhlicích
Squash červenec 2016Vaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...