když můžeš koukat na novou.

Úvod » Články » První půlmaraton za námi!

První půlmaraton za námi!

30. 10. 2016, 20:50    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Po několika letech lobbingu našich pravidelných běžců za půlmaraton se stalo přání skutečností. Na státní svátek 28. října jsme uspořádali první půlmaraton VAŠÍ LIGY. Na startu stálo 136 běžců a pouze jeden z nich závod nedokončil. Součástí akce byl také Ekoběh s TEREZOU na 5 km a dětské běhy na 500 m a 1 500 m.
Půlmaraton VAŠÍ LIGY
28. 10. 2016   Tour   Praha – Běhání

Podzimní start

Podzimní cyklostezka podél Vltavy od Braníka až po Vrané nabídla běžcům parádní podmínky. Minimum cyklistů, příjemná teplota, žádné srážky (běžců ani meteorologické). K ideálu chyběl snad jen slabší vítr.

Po cestě museli běžci překonat dvě drobnější překážky. Po osmém kilometru je čekal asi 300 m dlouhý úsek vedoucí po bahnité pěšině.

I s druhou překážkou si všichni poradili bez problémů. Někdo mělký potůček překonal proběhnutím…

…jiní zvolil cestu přeskákání kamenů.

Někdo nechal na trase duši, Filip Říha v obuv :)

A kdo vyhrál?

Po 13. kilometru byla v čele závodu dvojice Jakub Hurych (11) a Michal Volejník (46).

V závěrečných kilometrech byl ale nejrychlejší Lukáš Mrázek (56) a zvítězil v čase 1:15:50! Druhý Michal Volejník byl zpět jen o 10 vteřin. O 49 vteřin zostal za vítězem třetí Jakub Hurych.

První místo mezi čtyřicátníky a celkové čtvrté místo obsadil v čase 1:18:58 Luboš Rákosník.

Vítězem kategorie 55+ se stal Robert Žižka. V čase 1:22:38 byl celkově 13. Druhý byl Jiří Vrabec a třetí Ladislav Čmelík.

Mezi ženami kralovala Svatoslava Kacířová v čase 1:27:51.

V ženské kategorii nad 40 let byla první v cíli v čase 1:47:37 Daniela Perglerová. Na stupně vítězů ji doprovodila třetí Vladimíra Šebková. Druhá Alena Kočová převzala medaili až po slavnostním předání :)

V kategorii žen nad 55 let si doběhla pro zlato v krasném čase 1:54:02 Anna Křepelová!

Za 1:38:51 zaběhl půlmaraton Martin Matys a může se tak pyšnit zlatou medailí v kategorii běžců do 15 let!

Díky patří vodičům

Skvělou práci odvedli také vodiči z uskupení Plzeňští Tempo Makers. Svůj první odvedený půlmaraton na čas 1:40 odvedl Pavel Čvančara.

Na 1:50 běžel Jiří Mašek.

A nástrahy běhu pod 2 hodiny pomáhal běžcům zdolat Jiří Kučera. Jedním z běžců, který se ho držel byl dřívější organizátor Pražské běžecké tour Martin Strnadl. Svůj první půlmaraton zaběhl za 1:57:52.

Ekoběh s TEREZOU

Na start Ekoběhu s TEREZOU na 5 km se postavilo 21 běžců.

První v cíli byl Lukáš Pazdera (vpravo) v čase 0:17:23.

Mezi ženami byla první Nikola Samková (vpravo). Zlato brala za čas 0:21:40.

V kategorii do 15 let vyhrál Ondřej Hrdlička. Na stupně vítězů se dostali i Danišovi. Prokopovi je 6 let a Róze 8. Parádní výkony!

Šest běžců se postavilo na start běhu na 1 500 m. Všichni si vedli parádně. V těsném závěru vyhrál Matěj Nepraš před Františkem Žilkou před kamerami Zpráviček České televize. Oba měli shodný čas 0:06:15

500 m běželo pět dětí do 6 let. Do cíle doběhla první Hanka Hernová (číslo 718).

Výtěžek ze závodu na 5 km a dětských běhů putuje na vzdělávání dětí v oblasti zodpovědnosti vůči životnímu prostředí prostřednictvím organizace TEREZA. Díky za podporu!

Díky a za rok zas

Děkujeme partnerům Top4Running, Nero Drinks a Mercuria Laser Game. Velké díky patří samozřejmě běžcům a fanouškům, kteří na náš první půlmaraton dorazili!

Děkujeme i jednomu z hráčů badmintonové VAŠÍ LIGY, který svou cenu z celoročního slosování (Spikeball) věnoval prostřednictvím nás organizaci TEREZA.

Na tři z běžců se po závodě usmálo štěstí v tombole:

• Karel Srnka vyhrál vstup zdarma na Mercuria Laser Game v hodnotě 774 Kč
  • Kristýna Kašíková vyhrála poukaz na analýzu došlapu v hodnotě 250 Kč od Top4running
  • Pavel Veselý vyhrál poukaz na analýzu došlapu v hodnotě 250 Kč od Top4running

Děkujeme všem běžcům, kteří se zúčastnili našeho prvního půlmaratonu za skvělou atmosféru. Budeme se těšit za měsíc na našem tradičním běhu na 5 a 10 km nebo za rok na půlmaratonu. Organizační tým :)