Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » VAŠE LIGA web 3.0 ve výrobě


VAŠE LIGA web 3.0 ve výrobě

16. 3. 2017, 14:11    autor: Tomáš Reinbergr    Organizační   

 (autor: Tomáš Reinbergr)
Hurá, s famfárou vám oznamuji, že už od podzimu 2015 pro vás pracujeme na novém webu. Měl by mít spoustu vychytávek od lepšího domlouvání přes vylepšený systém ligy až po mobilní zobrazení. Odteď bych vás rád pravidelně informoval, jak to s vývojem vypadá a co všechno bude na novém webu jinak, snad lepší. Začněme s tím, proč vlastně nový web?

Proč nový web?

Někteří z vás říkají, že jim na webu nic nechybí, že je skvělej a že by nic neměnili. To nás těší, ale my to tak nevnímáme. Během celých 10 let fungování sami vymýšlíme zlepšováky a navíc se vás pravidelně ptáme na vaše nápady a snažíme se je realizovat.

S poslední verzí webu, tedy 2.0, kterou máme už 6 let, to ale už bohužel není možné. Můžeme provádět jen menší úpravy. Větší změny a vychytávky nám už tento systém neumožňuje. Proto jsme posledních pár let shromažďovali větší změny a pomalu z nich skládali nový web.

Web by měl být hotov snad pro tento podzim, ale víte, jak to s IT projekty chodí. No ženeme to, jak se dá.

Jak šel vývoj našich webů?

Za těch 10 let, které fungujeme, jsme prošli už hodně změnama. Když jsem ligu zakládal, představoval jsem si, že budu skupiny rozřazovat ručně a stejně tak i zapisovat výsledky, které mi pošlete emailem. Můj spolužák z gymplu, Pavel Hrdlička, mě naštěstí přesvědčil, že bych se z toho zbláznil (což měl určitě pravdu) a naprogramoval mi jednoduchý web 1.0. Jednalo se o VŠE LIGU a hrál se pouze squash v Praze. Poté jsme tento web naklonovali pro badminton a tenis.

Dále jsme chtěli do dalších měst a také přidat týmový beach volejbal a spoustu dalších funkcí, lepší domlouvání atd. Pavel už na toto nemohl stačit. Tak jsme poptali firmy a nechali si udělat pořádný web na zakázku od Továrna.cz. Stálo nás to více než rok vývoje, starostí a cca 500 tisíc Kč. Web 2.0 byl na světě, jmenoval se VŠ LIGA, líbil se a sloužil nám až doteď. Nejprve nám ho dlouho spravovala Továrna, později jsme si našli vlastního programátora Mirka, který nám web spravuje napůl z ČR a napůl z Taiwanu, kde studuje.

Po zkušenosti ze strastiplného vývoje s Továrnou se nám do nového webu dlouho nechtělo. A když, tak jinak. Napadlo mě najít programátora či firmičku, která by nebyla dodavatelem, ale partnerem. Potkal jsem Karla Dytrycha z Webového servisu, firmy o cca 15 lidech, která dělá eshopy a online marketing. Karel hraje dlouho ve VAŠÍ LIZE squash, takže ligu zná a má jí rád.

Postupně jsme se seznámili blíže, zkamarádili a nakonec se i dohodli na vývoji nového webu formou partnerství. Vývoj budeme financovat společně a od spuštění bude Webový servis odměňován dle počtu hráčů v lize. Bude mít tedy úplně stejnou motivaci ladit web i marketing jako máme my, nebude pouhým dodavatelem.

Následovala analýza, která trvala asi půl roku a pak Honza Kulda navrhl prototyp, který se nám hodně líbí. Poté Webový servis procházel náročným obdobím, ve kterém se rozdělil na 2 firmy a VAŠE LIGA 3.0 dostala půl roku pauzu. Od podzimu 2016 se zase začalo, web se kódoval a nyní ho oživuje programátor Jakub „Radar“ Vrchota. Taková byla a je cesta k webu 3.0, který nás stál už tisíce hodin vymýšlení a práce a který se vám, jak doufáme bude líbit.

To by stačilo takto k úvodu. Dále bych vás rád informoval, a třeba i vyzval k diskuzi, o změnách na novém webu, nových funkcích, pracích, které zrovna probíhají a také o tom, co vás i nás bude při přechodu na nový web čekat. Předem děkujeme za trpělivost a pochopení při těchto velkých změnách.

Vaše komentáře

Názory

 • Kamil Dunička    16. 3. 2017 v 15:52    Inzerce:

  jen se zeptám, jestli na novém webu nebude umístěna něco jako inzerce pro ty, co hledají sparingpartnera nebo kolegu na hraní či trénink i mimo Vaší ligu. Děkuji Kamil

  4 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Radomír Uhlíř    16. 3. 2017 ve 20:37    Cimrman:

  Nový web je pro nás běžné smrtelníky trochu jako Jára Cimrman. Nikdo ho nikdy neviděl, ale hodně jsme o něm už slyšeli. A teď se navíc v rozsáhlé reportáži dozvídáme, že už se na něm dlouho pracuje :-) A taky že nás vyzýváte k „diskuzi, o změnách na novém webu, nových funkcích, pracích, které zrovna probíhají a také o tom, co vás i nás bude při přechodu na nový web čekat.“. Ona je ta betaverze někde k nahlédnutí, nebo na základě čeho o ní máme diskutovat? Škoda, že článek aspoň v textové podobě neshrnul, v čem spočívají změny nové verze… Jinak nic ve zlým, fandím vám.

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Tomáš Reinbergr    17. 3. 2017 v  0:36    Re: Cimrman:

  Ahoj Radku,

  děkuju za koment. To všechno přijde, v dalších článcích :)

  A betaverze k náhlednutí taky přijde a moc se nám budou hodit testeři…

  Díky za fandění a sportu zdar

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Tomáš Reinbergr    17. 3. 2017 v  0:41    Re: Inzerce:

  Ahoj Kamile,

  děkuju za dotaz. Abych řekl pravdu, není to priorita. Nechceme tím úplně komplikovat už tak složitý web. Ale několik lidí už se na to ptalo, zkusíme domyslet, i když nebude třeba úplně od začátku.

  Měj se

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Tomáš Brunclík    18. 3. 2017 ve 12:22    Re: Re: Inzerce:

  Jen se přidávám ke Kamilovi. Z článku v podstatě vyplývá, že důvody ke změně webu jsou asi hlavně zevnitř, ale přesto, jestli se na něm pracuje od podzimu 2015 a teprv teď se začíná veřejně diskutovat s uživateli, je něco špatně. Je pravda, že stávající web mi jako uživateli v podstatě vyhovuje a zásadně mi chybí jediné dvě věci: 1) Nějaká volná diskuse uživatelů (ne jen inzerce), kam se dá napsat jednak to, že bych si zrovna šel zahrát jen tak a kdo půjde, nebo jestli někdo nechce zamluvenou halu, kam nemůžu, a jednak právě veřejně diskutovat věci kolem fungování ligy – zpětná vazba pro vás. 2) Mobilní web by byl opravdu velké plus. Obě věci jsou asi možné jen drobnou úpravou stávajícího webu, ta první, pokud zvládne nárůst provozu s tím spojený, ta druhá pokud má oddělené rozhraní a vzhled. To bude nový web splňovat určitě, takže z tohoto pohledu ta diskuze odteď pozdě asi není – ovšem to, že napíšete, že zrovna tohle není prioritou ukazuje, že potřeba jí je. Co se týče zesložitění, pokud by to opravdu byl problém, taky ta diskuzní část může být technicky úplně oddělená a na vlastním hlavním webu mít jen okýnko s posledními příspěvky, které kliknutím přenese uživatele někam úplně jinam a dá se využít nějaké hotové řešení…

  2 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Tomáš Reinbergr    31. 3. 2017 ve 23:35    Re: Re: Re: Inzerce:

  Tomáši děkuju za reakci a podněty.

  Jen bych rád uvedl na pravou míru vítku, že s vámi nediskutujeme o novém webu a celkově o úpravách na VAŠÍ LIZE.

  Každý rok děláme dotazník, kde se vyloženě ptáme na to, co byste na webu vylepšili. Z toho se nám nakupilo velké množství úprav. A nový web děláme právě proto, že stávající už jsme dále upravovat nemohli.

  Jinak za oba tvoje body děkuju a zapracujeme je.

  Měj se hezky.

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Samuel Liška    8. 6. 2017 v  9:28    aplikacia na iOS:

  Zdravim, neplanujete spravit novu aplikaciu na iOS? :) Dik za odpoved

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Tomáš Reinbergr    11. 6. 2017 ve 20:05    Samuel iOS:

  Ahoj Samueli,

  diky za dotaz. Ano, chceme mobilni aplikaci i pro iOS, ale nejprve zacneme jen s mobilnim zjednodusenym webem, jestli to nebude stacit…

  Mej se krasne

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...