Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Míče, které doběhneš!


Míče, které doběhneš!

10. 4. 2017, 10:09    autor: Jakub Hojer    Reportáž   Squash Praha

 (autor: Jakub Hojer)
V sobotu jsme na Hamru v Záběhlicích otestovali dvojtečkové squashové míče Tecnifibre. Od obvyklých Dunlopů se liší hned ve dvou zásadních bodech.
Squash - středně pokročilí - 7
8. 4. 2017   Turnaj   Praha – Squash
Squash - mírně pokročilí - 7
8. 4. 2017   Turnaj   Praha – Squash

Spolupráce s Tecnifibre Česká republika se plouživě rozjíždí. Ještě než nám na turnaje dorazí testovací rakety a než představíme další výhody ze spolupráce plynoucí, otestovali jsme dvojtečkové míče. Zde nabízím velmi odborné srovnání s obvyklými Dunlopy:

V čem jsou shodné?

 • jsou černé
 • mají dvě žluté tečky
 • jsou kulaté

V čem se liší?

 • Tecnifibre míče o něco více skáčou, takže hráč může doběhnout i to, co by jindy nedoběhl. Tato vlastnost je skvělá pro dobrý pocit, horší pak pro délku turnaje.
 • Tecnifibre vydrží mnohem déle. Jednoznačně. Na březnový turnaj jsem přinesl 12 nových Dunlopů, vydrželo jich 7. Na dubnovém turnaji jsme zkoušeli nové Tecnifibre, nepraskl ani jeden.

Celkově mě míče velmi mile překvapily a budu je na turnajích využívat i nadále – v kategoriích mírně pokročilých a začátečníků vždy, ve středně pokročilých a pokročilých podle obsazenosti turnaje. Když bude plno, bude potřeba výměny trochu zkrátit. Když budou kurty navíc, nechám hráče více proběhnout…

2 kategorie

Tentokrát se sešli hráči jen do dvou kategorií – mírně a středně pokročilých.

Mírně pokročilých dorazilo 16. ideální turnajový počet, čtyři skupiny po čtyřech, poté všichni do pavouka s dohrávkou. Se systémem se nejlépe popasoval Tomáš Zahradník, který už delší dobu bojuje hlavně sám se sebou, jinak by se do středně pokročilých musel prokousat už dříve. Finále měl dobře rozehrané, za stavu 1:1 na sety vedl 9:3, aby nakonec v duchu svých vlastních tradic vyhrál 12:10 díky rybičce k zadnímu sklu, která překvapila nejenom nováčka a soupeře Pavla Rynta, ale také hráče-fanoušky za sklem. Tak příště ve středně pokročilých, Tomáši! (A kdyby se přidal i Pavel, Tony, Filip, Milan a Bea, to by bylo krásně na světě)

1. Tomáš Zahradník, Bea Hromuláková (6.)
2. Pavel Rynt, Xue Chadtová (12.)
3. Tony, Lucka Poslední (14.)
9. Pavel Bodiš

Kompletní pořadí turnaje

Středně pokročilých přišlo 23. Koupil jsem si tedy trenky a doplnil hráče na ideálních 24. Šest čtyřčlenných skupin, všichni do jednoho pavouka, organizátorova pohádka tedy pokračovala i odpoledne. Až do té doby, než jsem vyběhl na kurt a zjistil, že díky novým míčům budu muset o něco déle běhat.

Na úvod jsem si do skupinky nadělil Martina Havelku, se kterým se mi kvůli nepředpokládaným úderům nehraje nijak jednoduše, Michala Chovance a Michala Kutičku, takže dva vysoký hubený rychlý… Michal Ch. v konečném pořadí obsadil třetí místo, Michal K. byl dokonce první. Na rozehrání ideál. Ale kůži jsem neprodal lacino a pár setů jsem ve skupině uhrál, takže spokojenost.

Zpravodajská povinnost

Omlouvám se tímto Petrovi Beňovi, který má prý ze všech turnajů fotky jen když sedí nebo stojí mimo kurt. Zde tedy fotoromán na téma Příběh Petra:

Je to sice jenom jedna fotka, ale dokazuje, že i Petr se na kurt občas dostane! A vede si výborně. Tentokrát dokonce skončil 7.!

Dále bych velmi rád vyzdvihl výkon Sáby Kuncířové, která se nezdá, s chlapci se nepáře, nikoho nešetří a nakonec obsadila 4. místo. A to se musel Michal Chovanec hodně vymáčknout, aby vyhrál. Boží Sába!

1. Michal Kutička, Sába Kuncířová (4.)
2. Štěpán Janega, Péťa Vansová (23.)
3. Michal Chovanec, Lucka Bartošová (24.)
9. Viktor Steppan
17. Luboš Skoupil

Pořadí komplet

Životospráva

Nakonec pár slov k životosprávě: Chlapci, nechlastejte tolik. Stačí, když s vámi prohraju, nepotřebuju potom ještě poslouchat, jak moc blbě vám je a že vám to dneska vůbec nejde…

Poděkování

Děkuji hlavně a především:

a samozřejmě hráčům!

Příště se uvidíme 20. května!

od 11:00 začátečníci a mírně pokročilí
od 15:30 středně pokročilí a pokročilí
Squash duben 2017Vaše komentáře

Názory

 • Luboš Baťa    27. 4. 2017 ve 13:36    Míčky Tecnifibre:

  Ahoj,

  a jakým způsobem jsou míčky k sehnání pro normální smrtelníky?

  Díky, Luboš

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

 • Jakub Hojer    28. 4. 2017 ve 12:24    Re: Míčky Tecnifibre:

  Ahoj Luboši, zjistím. K

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...