Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Běžíme v letním režimu


Běžíme v letním režimu

28. 4. 2017, 7:49    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

 (autor: Petr Lundák)
Po zimních závodech v sobotu jsme na konci dubna začali opět letní režim středečních závodů. Po propršeném dni se počasí umoudřilo a závod proběhl bez deště a přilákal účast 158 běžců.
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (5) - 10 km
26. 4. 2017   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (5) - 5 km
26. 4. 2017   Tour   Praha – Běhání

158 běžců

Jak bývá zvykem na Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY, větší část běžců zvolila delší vzdálenost 10 km. Celkem jich vystartovalo 102. Jen jeden z nich závod nedokončil.

Na 5 km odstartovalo 56 běžců. Stejně jako u delšího závodu. I zde pouze jeden běžec cílem neproběhl.

Nejlepší pětkaři

První v cíli byl Lukáš Pazdera. A opravdu rychle. Časem 16:31 vyrovnal třetí nejrychlejší čas v historii závodu. Druhý byl Jakub Mocek a třetích Michal Burian.

Mezi ženami zvítězila v čase 20:17 nejlepší žena loňského ročníku, Kristýna Košťálová. Druhá v pořadí žen do 40 let byla v cíli Nikola Samková a třetí Zuzana Kynclová.

Milan Brož předvedl svůj zatím životní závod na závodech VAŠÍ LIGY a doběhl celkově pátý. Do té doby dosáhl nejlépe na 13. místo. Za čas 19:03 zaslouženě získal zlato v kategorii 40+. Na záda mu dýchal druhý Štěpán Kroupa a příliš pozadu nezůstala ani naše „nejpravidelnější běhna“ Milan Cibík.

Celkové druhé místo mezi ženami a vítězství v čase 21:35 v kategorii 40+ získala pravidelná medailistka Katarína Tříšková. Druhá doběhla Daniela Perglerová a třetí Petra Šarochová.

Nejlepší v kategorii do 15 let byla Kateřina Krátká v čase 32:43.

Nejlepší desítkáři

Hned při své první účasti se z prvenství v závodě na 10 km mohl radovat Martin Berka. Když proběhl cílem, stopky ukazovaly čas 34:56. O jednu minutu a vteřinu zpět byl Zbyněk Jirků. Třetí v kategorii do 40 let doběhl Tomáš Hovorka.

Mezi ženami zvítězila Regina Procházková. Svým nejlepším časem 39:45 na Loap PBT VAŠÍ LIGY dosáhla na desátý čas historických tabulek. Druhá doběhla Tereza Donné a třetí Petra Jirků.

Celkové třetí místo a čas 36:27 zaručil vítězství mezi čtyřicátníky Zbyňku Vondrákovi. Pro stříbro si doběhl Martin Fic a těsně za ním byl bronzový Libor Dočkálek.

Monika Kadlecová vyhrála kategorii 40+ mezi ženami díky času 49:08. Druhá byla Wlasta Hlinková a třetí další tradiční účastnice Loap PBT Alena Kočová.

Díky všem běžcům i partnerům

Díky patří všem, bez kterých by se závod neobešel. Tedy běžcům, pomocníkům a našim partnerům: Loap, Lifefood, Nero Drinks a Mercuria Laser Game.

Budeme se těšit na květnovém závodě, který se bude konat ve středu 31. května.

P.S.: Už jen pár míst zbývá na našem běžeckém kempu.
Loap PBT VAŠÍ LIGY 2017 VII (5)Vaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...