Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Běhej louky


Běhej louky

2. 6. 2017, 7:30    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

 (autor: Petr Lundák)
Květnový závod Loap Pražské běžecké tour nám i běžcům přichystal nástrahu v podobě zavřené cílové rovinky kvůli riziku pádu stromů. Běžci si s nástrahami prvních 800 metrů po louce poradili bez problémů. Dorazila krásná účast 219 běžců. Děkujeme! Představili jsme také nového partnera Běžecké tour – SportHero.
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (6) - 10 km
31. 5. 2017   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (6) - 5 km
31. 5. 2017   Tour   Praha – Běhání

Druhý největší počet

Start závodu jsme přesunuli z cyklostezky na louku u řeky. Všichni běžci se s tím bez problémů vypořádali. Výhodou byla blízkost prostor startu a cíle k zázemí závodu a také přírodní osvěžovně v podobě Vltavy.

Poprvé jsme otestovali nová startovní čísla, která pro nás vyrobili v dhMedia. Testem prošla a tímto jim za výrobu děkujeme.

219 běžců představuje druhý největší počet běžců na Loap Pražské běžecké tour. 134 z nich vystartovalo na 10 km.

Tradičně menší počet vystartoval na trať 5 km. Běžců na 5 km bylo na startu 85 a všichni doběhli do cíle.

S nástrahami trati na 5 km si poradil také David Minařík. Parádní výkon!

Nový partner

Novým partnerem Loap Pražské běžecké tour je SportHero, sportovní eshop s důrazem na dobročinnost, ekologii a zdraví. Nového partnera představil jeden z jeho zakladatelů Tomáš Reinbergr. „Pravidelné běhny“, tedy běžci, kteří se letos zúčastní alespoň šesti závodů, se mohou těšit na to, že v losování na konci roku budou i tři páry bot dle výběr z tohoto eshopu.

Nejlepší běžci na pětku

První na cílovou louku doběhl Michal Vokrouhlík a i přes změněnou trasu dokázal vyrovnat šestý nejrychlejší čas historie našich závodů 16:40, který zaběhl on sám v únoru. Druhý závod dokončil Robin Šemotl a na stupně vítězů v kategorii do 40 let se dostal ještě celkově čtvrtý Petr Linduška.

V kategorii 40+ se z vítězství mohl radovat Petr Lochman. Jeho radost mohla být o to větší, že se dokázal vrátit po pauze zaviněné zraněním a navíc byl celkově třetí. V kategorii 40+ byl druhý Mirek Sojka a na stupně vítězů si už začíná zvykat také nováček v kategorii 40+ Milan Brož.

Mezi ženami zvítězila celkově na 5 km Lenka Reidlová výkonem těsně pod 20 minut, 19:57. V kategorii 40+ se mezi nejlepší tři dostaly ještě Blanka Lochmanová a Petra Šarochová.

Kategorii do 40 let ovládla stejně jako v dubnu Kristýna Košťálová. Druhá byla Zuzana Požárková a třetí Šárka Hinzová.

Mezi mladíky opět ukázali svoji formu bratři Vačkářovi. Petr zvítězil v čase 22:35 a jeho o tři ročníky mladší bratr Honza byl druhý. Třetí doběhla vítězka z dubna Kateřina Krátká. Svůj čas dokázala navíc o víc než minutu zlepšit!

Nejlepší běžci na desítku

Ondřej Dobiáš zlepšil své sedmé místo z března a výkonem 35:32 zvítězil ve svém první závodě Loap PBT VAŠÍ LIGY. Druhý byl Lukáš Nevařil a třetí Martin Both.

Čtvrté letošní zlato za čas 36:46 má z kategorie 40+ Jiří Kabelka. Druhý doběhl vítěz dubnového závodu Zbyněk Vondrák a třetí David Havlík.

Zuzana Macurová vyhrála mezi ženami na 10 km v čase 43:55. Zajímavý souboj byl o druhé místo. Petra Jirků doběhla o pouhé 2 vteřiny před třetí Petru Davídkovou.

V kategorii 40+ mezi ženami byla nejrychleji v cíli Katarína Třísková. Stříbrná byla Daniela Perglerová a bronzová Renáta Ryšavá.

Poděkování

Za celý organizační tým děkujeme všem běžcům, kteří na závod dorazili a také partnerům Loap, Lifefood, Nero Drinks, Mercuria Laser Game a nově i SportHero. Budeme se těšit opět za měsíc (28. června) na 5 km10 km. A nezapomeň pozvat kamarády do Facebookové události, ať je nás zase o něco víc :)
Loap PBT VAŠÍ LIGY 2017 VII (6)Vaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...