Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » První zlato pro Kubíka


První zlato pro Kubíka

31. 7. 2017, 13:09    autor: Petr Lundák    Reportáž   Tenis Plzeň

 (autor: Petr Lundák)
Jiří Egermaier sice vyhrál dosavadní dva tenisové turnaj VAŠÍ LIGY v Plzni, ale teď poprvé mohl svou zlatou medaili věnovat svému synu Jakubovi! A jak si vedli v turnaji ostatní? Dozvíš se v článku.
Letní tenisový turnaj VAŠÍ LIGY
30. 7. 2017   Turnaj   Plzeň – Tenis

Šestnáct tenistů

Plná kapacita turnaje, tedy 16 hráčů, dorazila na celkově třetí tenisový turnaj VAŠÍ LIGY v Plzni. Hráči si nejprve zahráli tři zápasy ve čtyřčlenných skupinách. Zápas se hrál vždy na jeden zkrácený set do 5 gemů a ze skupiny postupovali do horního pavouka vždy dva nejlepší. Třetí a čtvrtí si zahráli o titul Žumpakrále. Nejzamotanější byla situace ve skupině C. Ještě před posledním kolem, mohl do horního pavouka postoupit kdokoli. Možná trochu překvapivě postoupil z prvního místa této skupiny Pavel Novák. Dokonce jako jediný hráč v turnaji neztratil v základní skupině ani gem!

Ze skupiny C mohla do horního pavouka postoupit i Tereza Čermáková. Nakonec však skončila třetí.

Adam Plecháč se rozjížděl postupně. Nejdříve skončil poslední ve skupině C, ale pak už neprohrál a zaslouženě odešel domů s titulem Žumpakrále a konečným devátým místem, když v závěrečném zápase porazil Františka Štorka.

Nejlepší v turnaji

Tři velcí favorité a jeden nováček to bylo složení semifinále. A jak hráči dopadli?

4. místo: Michal Tauber. V tenisové lize se teď pohybuje mezi první a druhou ligou. Z loňského zářijového turnaje vylepšil své umístění ze sedmého místa. V turnaji byl jako čtvrtý nasazený a vyhrál skupinu D. V semifinále prohrál s pozdějším vítězem.

3. místo: Milan Turek. Stejně jako Michal, tak i Milan se pohybuje mezi první a druhou ligou. V turnaji byl jako druhý nasazený a zvítězil ve skupině B. V semifinále prohrál s nováčkem v tenisové VAŠÍ LIZE Janem Rathouským.

2. místo: Jan Rathouský. Fanoušci VAŠÍ LIGY ho znají zatím jen z jednoho badmintonového turnaje, kde skončil sedmý. Pro tenisový turnaj tak byl velkou neznámou. Už od prvního zápasu ve skupině A, ale bylo jasné, že bude mířit vysoko. Nakonec v celém turnaji prohrál jen s Jiřím Egermaierem: 5:2 ve skupině a 6:3 ve finále, které se jako jediné hrálo na plný set.

1. místo: Jiří Egermaier. Tenisové turnaje v Plzni zatím neznají jiného vítěze. Raketový všeuměl Eggy, který je vedoucím mužem Letní tenisové sezóny, opět předvedl kvalitní hru, potvrdil roli turnajové jedničky a za celý turnaj ztratil jen sedm gemů. Poprvé vyhrál jako otec a získal tak zlato pro svého syna Jakuba, který to v klidu prospal :)

A co ženy?

Máme radost, že silné zastoupení mělo v turnaji ženské pohlaví. Čtyři ženy na jakémkoli plzeňském turnaji je velký úspěch. Tak holky jen tak dál. Holky se navíc v konkurenci mužů neztratily! Všechny mužské protějšky vždy potrápily. Nejlépe si vedla Tereza Čermáková. Mezi ženami zvítězila a celkově skončila dvanáctá. Jindřiška Slezáková skončila jen o místo za ní jak mezi ženami, tak v celkovém pořadí. O ženský bronz si na závěr turnaje zahrály Ivana Milotová a Irena Matiscsáková. Úspěšnější byla Ivana, která během šesti hodin byla snad pět hodin na kurtu. Všem soupeřům totiž vnutila svůj obraný styl a hrály se opravdu dlouhé výměny. celkem za turnaj odehrála 42 gemů!

Brzy zase na kurtech

Díky všem, co na turnaj dorazili za skvělou a pohodovou atmosféru během šesti hodin, které jsme společně strávili. Díky patří také partnerům Nero Drinks, který věnuje ceny pro nejlepší, a Tecnifibre, který příště nabídne svoje rakety na otestování. Uvidíme se znovu na tenisovém turnaji 10. září!
Letní tenisový turnajVaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...