Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Dvakrát devět


Dvakrát devět

25. 9. 2017, 11:00    autor: Petr Lundák    Reportáž    Plzeň

 (autor: Petr Lundák)
V sobotu se na turnajích VAŠÍ LIGY v Plzni sešlo dvakrát devět hráčů. Nejdříve jsme ráno odehráli badmintonový turnaj a po odpolední siestě přišel na řadu ping-pong. Oba turnaje se započítávali do seriálu Turné čtyř raket.
Zářijový badmintonový turnaj
23. 9. 2017   Turnaj   Plzeň – Badminton
Zářijový ping-pong
23. 9. 2017   Turnaj   Plzeň – Ping-Pong

Dopoledne badminton

Devět hráčů se sešlo v sobotu ráno na Bílé Hoře. A protože jsme měli k dispozici čtyři kurty. Hráli tři hodiny skoro bez přestávky :)

Hrálo se ve dvou skupinách. Jedna čtyřčlenná a druhá pětičlenná. Z obou skupin postoupili první dva do finálové skupiny a zbylí hráli v žumpičce. Dle předpokladů postoupili největší favorité. Ze skupiny A Petr Lundák a Míra Bezděka a z Béčka Honza VaněčekMírou Čihou.

Výsledky ve finále skupině byly extrémně vyrovnané. Míra Čiha, ač skákal supermany, kde se dalo, prohrál těsně s Petrem Lundákem :)

Dvě výhry si nakonec ve finálové skupině připsali shodně Petr Lundák a Honza Vaněček. Po jedné výhře nasbírali Mírové: Čiha a Bezděka. Jen díky lepším vzájemným zápasům zvítězil Petr a třetí byl Míra Čiha.

Mezi ženami zvítězila celkově sedmá Katka Janečková, druhá byla Verča Nováková a pro bronz si přišla dcera „Žumpakrále“ Libora Šímy, Deniska.

Odpoledne ping-pong

Podobně jako u badmintonového turnaje se i odpoledne sešlo devět hráčů. A systém byl stejný. Nejdříve čekaly hráče základní skupiny a poté finálová skupina nebo žumpička. Dle očekávání do finálové skupiny postoupili všichni čtyři nasazení: Leoš Cipra, Jan Pražan, Peter Šurkala a Lukáš Krupička. Ostatní se utkali o titul „Žumpakrále“. Ten vybojoval Karel Březina.

Do finálové skupiny se sice dostal, ale v ní se mu nepodařilo vyhrát ani jeden zápas a odešel domů s bramborou příčkou stejně jako z pondělního squashového turnaje. Lukáš Krupička.

O něco lépe si vedl Peter Šurkala. S Lukášem vyhrál a nad dalšími dvěma soupeři vyhrál alespoň set. Byl z toho bronz. Ruku měl ale tak rychlou, že ji ani fotograf nestihl zaznamenat :)

Jen jednu porážku zaznamenal nejemotivnější hráč turnaje Honza Pražan. Stříbro.

Přišel, viděl, zvítězil. Stejně jako před rokem, tak i teď se z vítězství v turnaji mohl radovat Leoš Cipra. Celým turnajem prošel bez jediné prohry a za pět zápasů ztratil jen 3 sety.

Mezi ženami jsme měli jen jednu účastnici. Ta se ale v konkurenci můžu vůbec netratila. Verča Nováková skončila celkově šestá a po dopoledním stříbru z badmintonu přidala do sbírky i medaili zlaté barvy z ping-pongu.

Za ceny do turnajů děkujeme Nero Drinks.

Turné čtyř raket

Oba turnaje byly součástí prvního Turné čtyř raket. Po zrušeném tenisovém turnaji zbyli započítávané turnaje jen tři. A pouze čtyři hráči se zapojili alespoň do dvou turnajů. Dopadli takto:

1. Petr Lundák, 48 bodů
2. Lukáš Krupička, 42 bodů
3. Jan Vaněček, 41 bodů
4. Veronika Nováková, 35 bodů

Velké díky patří eshopu s přesahem Sporthero, který věnoval do Turné poukazy v hodnotě přes 2 tis. Kč.

Badmintonové a pingpongové turnaje budou opět v lednu. Do té doby se můžeš přihlásit do ligy. Právě totiž probíhá přihlašování do Podzimní sezóny.
Badminton a ping-pong - záříVaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...