Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Pardubice dobyty


Pardubice dobyty

18. 10. 2017, 10:57    autor: Petr Lundák    Reportáž   Badminton Pardubice

 (autor: Petr Lundák)
Na badmintonovém turnaji v Pardubicích se představili mimo domácích také hráči z Hradce Králové, Prahy a Plzně. V této meziměstské bitvě bylo pro Pardubáky těžké uhájit domácí půdu. Nakonec se nepovedlo a zlato putuje do Prahy.
Pardubický badmintonový turnaj
14. 10. 2017   Turnaj   Pardubice – Badminton

Zamotané Céčko

Ideální turnajový počet 16 hráčů dorazil v sobotou dopoledne na kurty Active Sport Centra. Hráči byli rozděleni do čtyř skupin po čtyřech. První dva postupovali do horního pavouka. Třetí a čtvrtí hráli žumpičku. Ze skupin A, B a D postoupili do horního pavouka favorité. Céčko bylo ale pěkně zamotané. Trochu všechny zaskočil Jakub Pohan, nováček na turnajích VAŠÍ LIGY. Dva zápasy remizoval a jeden vyhrál. To znamenalo postup z prvního místa. Lukáš Obermajer a Vladislav Hetlfleiš měli shodně jednu výhru a jednu remízu. Díky lepšímu vzájemnému zápasu postupoval Lukáš. Překvapením bylo nepostoupení bývalého správce VAŠÍ LIGY Jirky Janovského. Jen dvakrát remizoval a ve skupině skončil na posledním čtvrtém místě.

Jirko, ta čtyřka tě nějak začíná pronásledovat (zápasy odehrál na kurtu č.4) :)

Pardubice proti zbytku světa

Do horního pavouka se dostalo celkem 8 hráčů. Všichni čtyři Padubáci se spolu potkali ve spodní části pavouka. Do finále tak mohl postoupit jen jeden. Tím byl druhý nasazený v turnaji Roman Kudláček. V horní části se utkal zbytek světa: dva zástupci z Hradce, a po jednom z Plzně a Prahy. Plzeň si ani neškrtla (možná spíš neškrábla). Milan Neškrábal z Hradce si poradil s plzeňským Petrem Lundákem hladce ve dvou setech. Na Michala Hanzlíka z Prahy už ale v semifinále nestačil.

Michal Hanzlík se ve skupině opravdu jen rozehříval. Ani nestihl sundat tepláky :)

Michal Hanzlík, druhý nejlepšího hráče loňského ročníku pražské ligy, postupně odhazoval vrstvy. Ve finále vyzval na souboj vítěze pardubické VAŠÍ LIGY v ročníku 2017 Romana Kudláčka. Tomu se domácí kurty nepovedlo uhájit a prohra s Michalem ve dvou setech znamenala odvezení zlaté medaile směr Praha.

Druhou medaili pro Pardubice zachránil alespoň Jakub Pohan. Ten v zápase o třetí místo porazil hradeckého Milana Neškrábala.

Celkové 9. místo a titul „žumpakrále“ si odnesl Vláďa Hetlfleiš. A měl z toho radost.

Díky za účast na turnaji. Za ceny díky Nero Drinks a budu se těšit třeba znovu za rok. Nebo možná třeba o něco dřív na dalším turnaji v Pardubicích :)
Turnaj - PardubiceVaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...