Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Vyhlašovačka v Purkmistru


Vyhlašovačka v Purkmistru

20. 10. 2017, 10:48    autor: Petr Lundák    Reportáž    Plzeň

 (autor: Petr Lundák)
Na vyhlášení nejlepších hráčů ročníku 2017 jsme se sešli ve čtvrtek 19. října u našeho partnera – v Pivovarském dvoře Purkmistr. Celkem hráči v ročníku 2017 odehráli 2 666 zápasů ve čtyřech ligách. Pojďme se společně podívat, kdo si pro rok 2017 ocenění v jednotlivých sportech zasloužil.
Vyhlášení nejlepších hráčů 2017
19. 10. 2017   Párty   Plzeň –

Poprvé v Purkmistru

Poprvé jsme se sešli v Pivovarském dvoře Purkmistru, který je od letošního roku partnerem VAŠÍ LIGY. Večer jsme nejdříve předali poháry a ceny, které věnoval právě Purkmistr. Poté jsme si společně dali něco dobrého na zub a zahráli si bowling.

Velké díky našemu partnerovi, že pro nás v Pivovarském dvoře přichystal výborné pohoštění!

V bowlingu jsme si zahráli na třech drahách celkem tři kola. Metodou postupů a sestupů zvítězil v posledním kole Jan Pražan, hráč pingpongové ligy. Druhý byl squashista Pavel Staněk.

Squashová liga

Squashová liga je v Plzni tou nejpočetnější. V ročníku 2017 do ní zasáhlo celkem 129 hráčů a liga měla také nejlepší míru odehrání zápasů ze všech plzeňských lig.

 • Počet hráčů: 129 (o 2 více než před rokem), z toho 12 žen
 • Odehráno zápasů: 1596 (o 44 méně než před rokem)
 • Míra odehrání zápasů: 85 % (zhoršení o 1 p.b.), celkem bylo skrečováno 282 zápasů z původně předepsaných 1 878

Po loňském druhém místě se do čela squashové ligy dostal Martin Regner (1933 b.). Zaslouženě. Zvítězil totiž ve všech třech sezónách. Jeho velký parťák Lukáš Vrba (1764 b.) podtrhl úspěch této squashové dvojky stříbrnou pozicí. Na třetí místo se dostal Jiří Krušina (1723 b.). Jediný z této trojice pokračuje i v ročníku 2018. Zvítězí?

Squashisté jsou hodně zaneprázdnění. Na vyhlášení mohl dorazit jen Lukáš Vrba, který však mířil na koncert Kabátů. Proto jen převzal ceny za všechny tři a odjel. Snad tedy kluci poháry a ceny v pořádku dostali :)

Prvenství z ročníku 2015 a 2016 obhájila mezi squashistkami Soňa Königsmarková (870 b.). Před druhou Veronikou Babinskou (856 b.) získala Soňa rozhodující náskok až v posledních dvou kolech ročníku. Nakonec zvítězila hodně těsně – jen rozdílem 14 bodů. Na třetí příčku se dostala stejně jako loni Martina Melková a to i přesto, že opět vynechala Letní sezónu.

Holky mají pochvalu. Na vyhlášení dorazily všechny.

Tenisová liga

Druhou největší ligou byla v ročníku 2017 tenisová liga. Celkem ji hrálo 44 hráčů.

 • Počet hráčů: 44 (o 4 méně než před rokem), z toho 7 žen
 • Odehráno zápasů: 478 (o 68 více než před rokem)
 • Míra odehrání zápasů: 80 % (zhoršení o 3 p.b.), celkem bylo skrečováno 119 zápasů z původně předepsaných 597

V tenisové lize mezi muži na prvních třech místech nebyl ani jeden stejný hráč, jako v ročníku 2016. Vítězem se stal Václav Egermaier (1 216 b.). Vašek vyhrál Podzimní sezónu bez prohry, v Jarní byl druhý a v Letní třetí, ale na udržení celkového prvenství to stačilo. Druhý Milan Turek ale nebyl vůbec daleko. Vyhrál Jarní sezónu a v celém ročníku ztratil na Vaška jen 17 bodů. Bodově o něco zpět byl na třetím místě Karel Palka (941 b.).

Jediní ze všech čtyř sportů v mužské kategorii dorazili tenisté na vyhlášení všichni.

Od Podzimní sezóny začala hrát ve tenisové lize Tereza Čermáková (690 b.) a hned ve svém první ročníku dokázala zvítězit. Za sebou nechala již zkušené hráčky VAŠÍ LIGY Jindřišku Slezákovou (649 b.) a Irenu Matiscsákovou (476 b). Všechny tři ženy se navíc netratily ani v mužské konkurenci. Tereza byla 8., Jindřiška 10. a Irena, která 2 měsíce kvůli zranění nehrála, na 17. místě.

Poprvé známe jinou vítězku tenisové ligy mezi ženami, než Jindřišku Slezákovou.

Badmintonová liga

Badmintonovou ligu hrálo nejvíce hráčů v její pětileté historii – 32.

 • Počet hráčů: 32 (o 4 více než před rokem), z toho 6 žen
 • Odehráno zápasů: 426 (o 128 více než před rokem)
 • Míra odehrání zápasů: 77 % (zhoršení o 12 p.b.), celkem bylo skrečováno 120 zápasů z původně předepsaných 546

Badmintonová liga měla v ročníku 2017 jasného krále. Všechny čtyři sezóny vyhrál Otto Slabý (1 200 b.). Pokud nepočítáme 3 skrečované zápasy, tak prohrál za celý rok jen jedno utkání a to ještě hlavně kvůli tomu, že se v jeho průběhu zranil a nemohl ho dohrát. Druhé místo obsadil vítěz ročníku 2016 Petr Lundák (1 012 b.). Návrat na pódium pro nejlepší tři zažil vítěz ročníků 2013, 2014 a 2015 Jan Vaněček (965 b.). A tak se mezi tři nejlepší hráče dostali všichni dosavadní vítězové ročníku.

Otto Slabý se odměnil za vítězství v ročníku cestou do USA, proto nemohl být přítomen na vyhlášení.

Kateřina Janečková (568 b.) se posunula z loňského druhého místa na místo první. Druhá skončila Petra Gabrielová a třetí Jana Kozlíková, které k druhému místo stačilo odehrát jen Jarní sezónu. Tu ale vyhrála.

Petra s Janou bohužel dorazit nemohly a tak se na vyhlášení dostavila z badmintonistek jen Katka.

Pingpongová liga

Pingpongová liga je nejmenší ze všech vašeligových lig v Plzni. Celkem se v její premiérovém ročníku představilo 15 hráčů.

 • Počet hráčů: 15
 • Odehráno zápasů: 166
 • Míra odehrání zápasů: 79 %, celkem bylo skrečováno 45 zápasů z původně předepsaných 211 (ale žádný nebyl skrečován v Letní sezóně)

Pingpongová liga byla ve znamení střídání hráčů. Z prvních tří hráčů v Podzimní sezóně se do Jarní nezapojil nikdo. Do Jarní sezóny ale už zasáhla „silná trojka“: Jiří Egermaier, Peter Šurkala a Jan Pražan. Jejich souboj byl napínavý. Nakonec zvítězil Jiří Egermaier (607 b.) o 13 bodů před Peterem Šurkalou (594 b.). Třetí Jan Pražan nasbíral o dalších 21 bodů méně.

Ženy se do pingpongové ligy neodvážily a tak byla čistě mužskou záležitostí.

Pozvánka na Pártyples VAŠÍ LIGY

Všechny hráče ligy bych chtěl pozvat na Pártyples VAŠÍ LIGY, který jako každý rok pořádáme v pražském P.M. klubu. Akce se koná ve čtvrtek 23. listopadu od 19:00 a vítězové budou mít připravenu svou chvilku slávy při slavnostním přípitku vítězů spolu s vítězi z ostatních měst, kde se VAŠE LIGA hraje.

Nejlepší tři hráči z každého sportu budou také uvedeni do Síně slávy! Za ceny pro nejlepší děkujeme Pivovarskému dvoru Purkmistr a First Class.
Vyhlášení nejlepších hráčů 2017 - PlzeňVaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...