Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Plzeňská tvrz ubráněna


Plzeňská tvrz ubráněna

1. 11. 2017, 12:01    autor: Petr Lundák    Reportáž   Squash Plzeň

 (autor: Petr Lundák)
Z Plzně se prostě výhry nevozí. Něco o tom ví fotbalisté (Slavie se o to přesvědčí v neděli), hokejisté i házenkáři. Nejinak tomu je ve squashi. Nájezdníci z Prahy a širokého okolí (například Dillí) si sice odvezli medaile, ale na titul to nestačilo!
Squashový turnaj (8) - Na krev
29. 10. 2017   Turnaj   Plzeň – Squash
Squashový turnaj (8) - Na pohodu
29. 10. 2017   Turnaj   Plzeň – Squash

24 hráčů

Ideální turnajový počet hráčů se sešel v neděli na Doubravce ve Sportpalace. Větší turnaj byl tentokrát Na pohodu. Celkem se přihlásilo 16 hráčů. Dalších 8 borců bojovalo v kategorii Na krev.

Na pohodu

Hráči Na pohodu byli rozděleni do 4 skupin po 4. Dva lepší ze skupiny postoupili do pavouka o vítězství a třetí a čtvrtí ze skupin hráli v žumpičce o titul Žumpakrále. Žumpakrálem se po tuhých bojích nakonec stal paradoxně Kašpar. Tedy přesněji Kašpar Klepal. A to i přes to, že „kámen, nůžky, papír“ mu zrovna nešlo :)

Ve skupinách se žádné větší překvapení nekonalo a všichni favorité postoupili do pavouka o vítězství. V prvním semifinále na sebe narazili domácí Víťa Pagač proti nájezdníkovi z Prahy Viktoru Steppanovi. Víťa Plzeň uhájil a poslal Viktora do boje o bronz.

Druhé semifinále bylo soubojem mládí se zkušeností. A zvítězila větší zkušenost. Lukáš Stupka sice Pavla Nováka potrápil, ale na vítězství nedosáhl.

Ve finále proti sobě tedy nastoupili Víťa Pagač a Pavel Novák. Víťa se na turnajích VAŠÍ LIGY umístil zatím nejlépe pátý. To Pavel už jeden turnaj vyhrál a ve sbírce už pár medailí má. Tentokrát přidal ale „jen“ další stříbro, protože na Víťu, který se na souboj poctivě takticky připravoval, nestačil.

Třetí místo získal Viktor Steppan a odvezl do Prahy alespoň bronz.

Holky na pohodu

O třetí místo mezi ženami se v přímém souboji utkaly Ivana Milotová a Michaela Mikešová, která se na turnajích VAŠÍ LIGY objevila poprvé. Zvítězila právě Michaela a celkově skončila desátá.

Jediná žena se dostal do první osmičky a mezi ženami tak zvítězila. Celkově pátá byla Verča Babinská.

Na krev

Nakonec 8 hráčů se sešlo na turnaj Na krev. Nejdříve se rozehřáli ve dvou skupinách a poté si zahráli o umístění. Do semifinále se dostala čtveřice: Lukáš Krupička, Martin Šmejkal, Luděk Calta a Aditya Jaiswal. V první semifinále se utkal favorit Lukáš KrupičkaMartinem Šmejkalem. Martin to ale Lukášovi rozhodně nedal zadarmo a Lukáš vyhrál až ve třetím rozhodujícím setu.

V druhém semifinále se utkal Luděk CaltaAdityou Jaiswalem, pocházejícím z Dillí. Zápas to byl napínavý a nakonec zvítězil Aditya.

Plzeňskou tvrz ubránil před indickým nájezdníkem bydlícím v Praze, Lukáš Krupička, hrající symbolicky v dresu Fanklubu defenzivního fotbalu.

Z cenného kovu se mohl radovat také Martin Šmejkal, který zaslouženě získal bronz.

Hlavně nekoukejte kdo skončil poslední :)

Tour 2017 vrcholí

Už jen poslední turnaj zbývá do konce Squashové tour 2017 v Plzni. Na prosincovém turnaji se sice hraje o dvojnásobný počet bodů, ale favorité jsou jasní: Martin Šmejkal, Lukáš Krupička a Čenda Herold.

Díky všem, co jste dorazili a v 10. prosince na viděnou:

Díky patří také partnerům. Za zapůjčení raket děkujeme Tecnifibre a za ceny do turnaje Nero Drinks.
Squashový turnaj (8)Vaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...