Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Mohl to být hezký prodloužený víkend


Mohl to být hezký prodloužený víkend

30. 4. 2018, 11:47    autor: Jakub Hojer    Reportáž   Badminton Praha

 (autor:  )
Ale byl tu ještě hezčí badmintonový turnaj. Nakonec dorazilo 75 hráčů a hráček, což je krásné číslo, když člověk vezme v úvahu skvělé počasí, jeden den dovolené na čtyři dny volna a doma krvelačné děti, partnera nebo partnerku prahnoucí po rodinné idyle.
Badminton - Pokročilí - peří - 7
28. 4. 2018   Turnaj   Praha – Badminton
Badminton - Mírně pokročilí - 7
28. 4. 2018   Turnaj   Praha – Badminton

Výše uvedené nelehké podmínky se projevily vlastně pouze v turnaji začátečníků, kam se přihlásilo 7 hráčů a hráček, jinak bylo v podstatě vše jako za normálních okolností. 22 mírně pokročilých (+1 neomluvený a 1 omluvený hodinu před turnajem), 24 středně pokročilých a 22 pokročilých. Děkuji!

Začátečníci

Při ranních pěti přihlášených jsem měl v plánu odehrát základní skupinu, tím získat pořadí pro závěrečný ceremoniál a poté začátečníky spojit s méně úspěšnými mírně pokročilými v žumpičce. Nebylo tomu třeba, dva přihlášení na poslední chvíli změnili veškeré plány.

Hrálo se každý s každým a v půl desáté jsme měli komplet pořadí:

1. Romana Štěpánová
2. Tomáš Weidinger
3. Renata Gruntová
4. Ahliddin Ibragimov
5. Petr Valenta
6. Petr Velička
7. Šárka Dolanská

Romana se Štěpánem přislíbili přesun do mírně pokročilých (Romana možná i výše). Speciální dík patří Petru Veličkovi, který na turnaj dorazil až z Ostravy, a proto přesně v souladu s mou neutuchající škodolibostí jako jediný nevyhrál žádnou medaili ani cenu (všichni ostatní byli na prvních třech místech mezi ženami nebo muži). Petr ale nesmutnil dlouho, večer jsme mu v hospodě zvedli náladu a když jsem odcházel, měl na rtech náznak úsměvu a byl v dobrých rukách Sigiho a Ondry Nedvěda, vlak zpět jel navíc až po rozednění…

Mírně pokročilí

I do tohoto turnaje se na poslední chvíli připojili 2 hráči, kteří nahradili 2 absentéry, takže změna v plánech veškerá žádná. Vyšvihli se hlavně Honzové Šimon a Formánek, kteří se potkali ve finále. Hráli výborně. Škoda utajeného odchodu Ládi Haleše, kdy jsme ho čtvrt hodiny hledali, nenašli, vyškrtli.

Pořadí

1. Honza Šimon, Petra Zarembová (12.)
2. Honza Formánek, Petra Karbanová (17.)
3. Vláďa Štemberk, Hanka Vaňková (20.)
9. Hoang
17. Petra Karbanová

Kompletní pořadí najdete zde.

Středně pokročilí

Ve středně pokročilých jsme si ověřili, že Pavel Dvořák již tuto kategorii přerostl. Podruhé za sebou vyhrál, letenka do pokročilých definitivně zakoupena. Těšíme se!
Pavel to ale neměl vůbec jednoduché, soupeři na něj měli spadeno, protože co tady dělá, když minule vyhrál? A já jim rozuměl.

Po dlouhé době také dorazily 4 ženy a Verča Mičková tak neměla medaili vůbec jistou! Nicméně ani tentokrát překvapení nedovolila a stříbrnou urvala. Lepší byla Klára Pšenková.

Pořadí

1. Pavel Dvořák, Klára Pšenková (13.)
2. Igor Efimov, Verča Mičková (19.)
3. Tomáš Matoušek, Darča Lanková (21.)
9. Eda Hais
17. Láďa Navrátil

Kompletní pořadí najdete zde.

Pokročilí

V pokročilých to dlouho vypadalo na 20 hráčů, nakonec se ale i sem přidali hodinu před začátkem 2 další, takže nakonec hrálo 22 borců. Ani jedna dáma, což přivádí nejednoho organizátora k pláči. Obdiv míří k Michalu Paškovi, který se hodinu před turnajem rozhodl, že dorazí. A z Plzně dorazil.

Pořadí

1. Zdeněk Doležel
2. Vojta Kubíček
3. Ben Lachery
9. Alex Tkachenko
17. Michal Hanzlík

Kompletní pořadí najdete zde.

Jedenáctka Kozel

Po turnaji jsme šli na tradiční pivo. Já původně na nealko, ale protože jsem v autě vezl Filipa Kubláka s Petrem Lundákem, brzy jsem pochopil, že jen blbec nemění názory a objednal želvy. Kdybyste totiž slyšeli Filipa Kubláka vyprávět o pivu! Konkrétně o jedenáctce od Kozla! A ten úsměv po prvních třech půllitrech. Hotová reklama na štěstí.

V autě to proběhlo asi takhle:
„Co tam točí?“
„Kozla.“
„Jedenáctku?“
„Jedenáctku.“
„Tak to je v prdeli.“
„Nechutná?“
„Miluju.“

A my s Petrem můžeme potvrdit, že je to láska skutečně hmatatelná.

Poděkování

Příště

26. května

Těšíme se na vás!

Vaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...