Úvod » Články » Turnaj pro nováčky 11.10.2008

Turnaj pro nováčky 11.10.2008

12. 10. 2008, 12:21    autor: Import ze starého webu    Squash Praha

(autor: Ferdík Glosík)
Vždy po třech hodinách proběhly v sobotu tři turnaje pro nováčky. Cílem bylo spravedlivé roztřídění nováčků pro zařazení do rozjeté VŠ LIGY. Zúčastnilo se 20 začátečníků, 24 mírně pokročilých a 21 pokročilých. Podrobné výsledky turnajů si můžete prohlédnout zde.
Turnaj pro nováčky - slabší
11. 10. 2008   Import ze staré DB   Praha – Squash
Turnaj pro nováčky - začátečníci

Hrálo se nově ve squashcentru Squash Haštal, kde byli hráči i organizátoři myslím velmi spokojeni. Squashcentrum je sice rozděleno na dvě patra, nahoře a dole po třech kurtech, ale organizaci to přes naše obavy nevadilo. Rozhodující je výborná dostupnost squashcentra, i když je na Praze 1 tak schované, že ho někteří měli problém najít.

Od 11 do 14 hodin proběhl turnaj začátečníků. Po vysvětlení pravidel několika zájemcům začal na šesti kurtech boj o dobré umístění do ligy. Nejlépe dopadli 1. Aneta Isachová, 2. Tomáš Doležel, 3. Martin Málek. Tomáš Doležel a Martin Málek se v semifinále tak vyřídili, že Tomáš ani nemohl přijít na vyhlášení.

Od 14 do 17 hodin hráli mírně pokročilí, vítězové: 1. Václav Sychra, 2. Přemysl Totzauer, 3. Adam Urban. Velmi vyrovnané souboje byly vidět už v semifinále.

Na konec od 17 do 20 hodin proběhl turnaj pokročilých, kde už byl k vidění velmi pěkný squash. Po tvrdém mužskoženském finále vyhrál Ondra Skybský nad Michaelou Martinovou, extraligovou hráčkou. Na třetím místě skončil Láďa Vávra.

Hrálo se skutečně s velkým zápalem, o tom svědčí napuchlý ret Káti Punčochové (které to mohl naštěstí pofoukat její fanklub v podobě celé rodiny od babičky po bráchu) a zraněné koleno Tomáše Kubernáta. Doufám, že obojí není moc vážné. Hrajme prosím všichni opatrněji.

Hrálo se spravedlivým systémem, kdy hráči nejprve odehráli 4-členné skupinky a poté 16 postoupilo do pavouka vítězů, zbytek do pavouka či tabulky poražených. Takto bylo závěrečné pořadí hráčů co nejvíce vypovídající o jejich skutečné úrovni. Lehké občerstvení uprostřed turnaje a ceny od sponzorů pro tři nejépe umístěné a jednoho losovaného šťastlivce jsou již samozřejmostí.

Další turnaj, nyní už klasický s body do celkového žebříčku, proběhne v sobotu 25. října od 11:30 (resp. od 15:30). Přihlašování začíná dnes večer od 20:00.

Jak se vám na turnaji líbilo? Jak hodnotíte squashcentrum a organizaci? Nějaké návrhy na zlepšení? Chcete něco vzkázat ostatním z turnaje? Přispějte v komentářích pod článkem.