Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Turnaj pro nováčky 11.10.2008


Turnaj pro nováčky 11.10.2008

12. 10. 2008, 12:21    autor: Import ze starého webu    Squash Praha

 (autor: Ferdík Glosík)
Vždy po třech hodinách proběhly v sobotu tři turnaje pro nováčky. Cílem bylo spravedlivé roztřídění nováčků pro zařazení do rozjeté VŠ LIGY. Zúčastnilo se 20 začátečníků, 24 mírně pokročilých a 21 pokročilých. Podrobné výsledky turnajů si můžete prohlédnout zde.
Turnaj pro nováčky - slabší
11. 10. 2008   Import ze staré DB   Praha – Squash
Turnaj pro nováčky - začátečníci
11. 10. 2008   Import ze staré DB   Praha – Squash

Hrálo se nově ve squashcentru Squash Haštal, kde byli hráči i organizátoři myslím velmi spokojeni. Squashcentrum je sice rozděleno na dvě patra, nahoře a dole po třech kurtech, ale organizaci to přes naše obavy nevadilo. Rozhodující je výborná dostupnost squashcentra, i když je na Praze 1 tak schované, že ho někteří měli problém najít.

Od 11 do 14 hodin proběhl turnaj začátečníků. Po vysvětlení pravidel několika zájemcům začal na šesti kurtech boj o dobré umístění do ligy. Nejlépe dopadli 1. Aneta Isachová, 2. Tomáš Doležel, 3. Martin Málek. Tomáš Doležel a Martin Málek se v semifinále tak vyřídili, že Tomáš ani nemohl přijít na vyhlášení.

Od 14 do 17 hodin hráli mírně pokročilí, vítězové: 1. Václav Sychra, 2. Přemysl Totzauer, 3. Adam Urban. Velmi vyrovnané souboje byly vidět už v semifinále.

Na konec od 17 do 20 hodin proběhl turnaj pokročilých, kde už byl k vidění velmi pěkný squash. Po tvrdém mužskoženském finále vyhrál Ondra Skybský nad Michaelou Martinovou, extraligovou hráčkou. Na třetím místě skončil Láďa Vávra.

Hrálo se skutečně s velkým zápalem, o tom svědčí napuchlý ret Káti Punčochové (které to mohl naštěstí pofoukat její fanklub v podobě celé rodiny od babičky po bráchu) a zraněné koleno Tomáše Kubernáta. Doufám, že obojí není moc vážné. Hrajme prosím všichni opatrněji.

Hrálo se spravedlivým systémem, kdy hráči nejprve odehráli 4-členné skupinky a poté 16 postoupilo do pavouka vítězů, zbytek do pavouka či tabulky poražených. Takto bylo závěrečné pořadí hráčů co nejvíce vypovídající o jejich skutečné úrovni. Lehké občerstvení uprostřed turnaje a ceny od sponzorů pro tři nejépe umístěné a jednoho losovaného šťastlivce jsou již samozřejmostí.

Další turnaj, nyní už klasický s body do celkového žebříčku, proběhne v sobotu 25. října od 11:30 (resp. od 15:30). Přihlašování začíná dnes večer od 20:00.

 

Jak se vám na turnaji líbilo? Jak hodnotíte squashcentrum a organizaci? Nějaké návrhy na zlepšení? Chcete něco vzkázat ostatním z turnaje? Přispějte v komentářích pod článkem.
Turnaj pro nováčkyVaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...