Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Squashisti na beach volejbalu


Squashisti na beach volejbalu

14. 6. 2009, 23:51    autor: Import ze starého webu    Squash Praha

 (autor: Ferdík Glosík)
Squashová sezóna letního semestru 2009 za sebou udělala po mimořádně zdařilé ligové pařbě tečku a vytrvalí, leč z propocených hal poněkud pobledlí, hráči si dali ještě poslední předprázdninové dostaveníčko, tentokrat na žhavém hamerském písku. V něděli 14.6. se v branickém sportovním centru konala poslední akce v rámci VŠ LIGY v LS, beach volejbalový turnaj smíšených dvojic, který jak všichni věříme, bude mít brzy své následovníky.
Beachvolejbalový turnaj dvojic
14. 6. 2009   Import ze staré DB   Praha – Squash

Slunce, tři rozpálené kurty a vděčné Red Bull hlídky čekaly na návštěvníky turnaje, kterých nakonec dorazilo 24. Po úvodních zkoumavých pohledech na poněkud vetší míč, než na jaký jsou oddaní squashisti zvyklí, již nic nebránilo vrhnout se do litých turnajových bojů. Organizátoři rozdělili 12 družstev do 3 skupin, ve kterých se hrálo systémem každý s každým. Podle umístění ve skupině se vytvořily 4 finálové skupiny, v nichž už se soutěžilo o koneční umístění. Jak se později ukázalo, manažerstvo beach volejbalového turnaje zde prokázalo obdivuhodné vizionářství, když poslední zápas turnaje byl odehrán takřka na minutu přesně o 17. hodině, do kdy byly kurty rezervované.

Smíšená podoba volejbalových dvojic sváděla ambiciozní páry k neblaze proslulé taktice „hraj to na tu holku sakra“, zkušenost vedení turnaje se ale projevila i v tomto bodě, když tento postup při podání strikně zatrhla. Kromě prodloužení výměn a zvýšení atraktivnosti hry, to nicměné minimálně tým autora tohoto článku připravilo o jisté medailové umístění, když svoji pečlivě plánovanou strategii „podání bez vyjímky na holku“ nemohl využit v praxi.

Přejděme ale k samotnému průběhu turnaje, který přinesl spoustu užasných míčů, vyrovnaných střetů, odhodlání, vášně a v neposlední řadě i nemalý počet ladných křivech rušících soustředění účastníků. Své kvality v základních skupinách prokázali týmy „Naděje“, „All in“ a manželský tým  „Valášci“. Tento trojlístek se také utkal o medailové příčky ve finálové skupině, kde duo „nadějných“ svou konkurenci vyřídilo bez ztráty setu s celkovým skore 4:0. Stříbrným kovem se mohou pochlubit sympatičtí Valáškovi, když zdolali bronzové družstvo „All in“ 2:0 na sety.  

Ale i v dalších finálových skupinách nebylo nouze o zajímavé souboje, vnímavější si mohli nicměně povšimnout, že zde narůstalo procento kuriozních, ba přímo fascinujících výměn. Squashisti i ostatní, squashem nepolíbení učastníci turnaje, se tak kromě invence při vymýšlení jmen týmu (Kráska & Zvíře, Malej & Velkej, Kráječi… ) blýskli i vynalázavými technikami odbíjení míčů.

Sečteno podtrženo, kromě protivně vlezlých zrnek písku (…) se zamýšlené zpestření závěru squashové sezony neminulo učinkem a všem učastníkům snad vedle lehkých slunečních popálenin přineslo i příjemné sportovní zážitky. Beach volejbalový turnaj ovšem dokázel i to, co my všichni už dávno víme. Představil squashisty jako pozoruhodně talentované, všestranné a šikovné sportovce.

Výsledková listina – vždy je uveden jen jeden z dvojice, kompletní složení týmů a pořadí si můžete prohlédnout na poslední fotce. Na prvních  fotkách ve fotogalerii níže jsou všechna družstva, seřazená podle konečného pořadí.
Beach volejbalový turnajVaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...