Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » SC VAŠE LIGA PRAGUE TEAM - přijďte fandit!


SC VŠ LIGA PRAGUE TEAM – přijďte fandit!

17. 10. 2009, 1:59    autor: Import ze starého webu    Squash Praha

 (autor: Ferdík Glosík)
(AKTUALIZOVÁNO 25.10.2009 – zpráva o výsledcích prvního zápasu+fotky)Po­čínaje zářím tohoto roku na základě iniciativy Petra Vosátky vznikl závodní squashový tým, SC VŠ LIGA PRAGUE TEAM, který se zapojí do oficiální týmové soutěže ČASQ, kde bude hrát ve 3.C lize.

SC VŠ LIGA TEAM se skládá  zatím ze šesti hráčů, z nichž má každý v týmu svou funkci:

  • Petr Vosátka – kapitán a webmaster,
  • Honza Vokůrka – hlavní pokladník a finanční poradce,
  • Dan Vyskočil – manager,
  • Ondra Mokrý – hlavní grafik a asistent webmastera,
  • Káťa Punčochová – team support :-),
  • Lenka Hrbková – tisková mluvčí a PR,
  • Bára Nádvorníková – fotografka a reportérka.

Dle pravidel 3.ligy ČASQ je minimální počet hráčů v týmu čtyři, maximální počet není omezen. Čtyři hráči aktivně hrají, jeden je náhradník v případě zranění a zbytek je taková záloha. O nominaci na jednotlivá utkání rozhoduje kapitán týmu. V každé lize je 9 týmů. Hraje se systémem, kde hraje každý s každým dvakrát za sezónu. Ligové zápasy jsou pořádány formou trojutkání, tzn. jeden tým je domácí a zve si vždy dva týmy v jeden den, takto se hraje 4 krát ročně soboty a neděle, 2 kurty, 4 hodiny.

Rozpis zápasů 3.C LIGY družstev ČASQ

Rádi bychom pozvali všechny hráče VŠ LIGY na první utkání SC VŠ LIGA PRAGUE TEAMu ve 3.C lize družstev pod ČASQ. Dvojzápas se uskuteční 17. října ve squashcentru Strahov od 12.00. V zápasech nastoupí Petr Vosátka, Honza Vokůrka, Dan Vyskočil, Ondra Mokrý, Lenka Hrbková a Káťa Punčochová. Všichni hráči teamu se po prázdninách začali zdokonalovat  pod vedením Radka Douchy, tak snad své nové dovednosti v sobotu zúročí.

Zároveň zveme do našeho týmu všechny zájemce, pro které zde připojujeme stručné info. SC VŠ LIGA PRAGUE TEAM je registrován na ČASQ pod SK Cibulka Praha s domovskými kurty ve Fabiánově ulici na Praze 5, kde probíhají společné tréninky hráčů. Pokud se o týmu chcete dozvědět víc, navštivtenaše stránky, kde se můžete zeptat na podrobnější informace a popřípadě také vyplnit žádost o přijetí do týmu. Vstupní poplatek pro nové členy je 2000 Kč, což zahrnuje poplatky pro ČASQ, počáteční podíl do klubu a vratnou kauci za hráče (1000 Kč). Ta zůstává v klubu dokud se z něj hráč nerozhodne vystoupit. Pokud jsou vyrovnány všechny závazky, hráči se záloha vrací.

ZPRÁVA O PRŮBĚHU PRVNÍCH LIGOVÝCH ZÁPASŮ TEAMU

O víkendu 17.- 18. 10. 2009 proběhlo první kolo 3. ligy družstev ČASQ za účasti SC VŠ PRAGUE TEAM. Vesměs panovala dobrá nálada, která byla v sobotu ještě podpořena diváckou účastí malého Martínka, syna Michala Voplakala.

První utkání proběhlo v sobotu odpoledne na pražském Strahově. Spolu s naším týmem se zúčastnili Squashclub Strahov D, jejichž nepřítomného kapitána Daniela Havlíčka zastupoval Jiří Patzák a FEATHER Donbas Stars s kapitánem Přemkem Marešem. FEATHER mají stejné domovské kurty jako náš tým, takže naše hráče velmi ochotně zasvětili do systému, jakým se určuje pořadí zápasů, jednotliví soupeři a rozhodčí zápasů. V sobotu si za VŠ LIGA PRAGUE TEAM zahráli v pořadí od prvního nasazeného Ondra Mokrý, Petr Vosátka, Honza Vokůrka a na místech čtvrtého nasazeného a náhradníka se vystřídali Dan Vyskočil a Lenka Hrbková. Lenka měla štěstí a zároveň smůlu – štěstí, že nedorazil její soupeř ze Squashclubu Strahov a vyhrála kontumačně 3:0 a smůlu, že si tím pádem neměla možnost zahrát ani jeden zápas, protože proti FEATHER byla na místě náhradnice. V sobotu byl s přehledem nejlepší tým FEATHER, který ztratil jen jeden jediný set za všechny zápasy.

V neděli se hrálo na kurtech ve Staré Boleslavi. Díky Danu Vyskočilovi, který tu bydlí, jsme našli bez problémů nejen kurty, ale později i výbornou restauraci s originálně zpracovaným jídelním lístkem. K utkání nastoupil proti VŠ LIGA PRAGUE TEAM domácí CLUB SQ Veselý A s kapitánem Liborem Veselým a hostující Squash Modrý svět X zastoupený Petrem Švejdou. Týmy soupeřů byly velmi vyrovnané a jejich utkání skončilo 2:2 na zápasy, VŠ LIGA PRAGUE TEAM se bohužel umístil opět jako třetí. Na soupisce oproti sobotě přibyla Káťa Punčochová a naopak doma zůstala Lenka Hrbková. Tentokrát si zahráli všichni hráči.

Na Strahově i ve Staré Boleslavi byl k vidění velmi hezký squash a hráči SC VŠ LIGA PRAGUE TEAM si odnesli velmi cenné a užitečné zkušenosti, které určitě zúročí v příštím kole, které proběhne o víkendu 21. a 22. listopadu. Čímž jste všichni srdečně zváni.
SC VŠ LIGA PRAGUE TEAMVaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...