Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » VAŠE LIGA podporuje Sportovní klub JÚ


VŠ LIGA podporuje Sportovní klub JÚ

21. 3. 2010, 11:08    autor: Import ze starého webu    Squash Praha

 (autor: Ferdík Glosík)
VŠ LIGA už druhým rokem spolupracuje s Nadací Jedličkova ústavu. Přečtěte si více o schůzce s vedením nadace i o tom, kam bude letos směřovat náš finanční dar. Navíc bezkonku­renční video a pozvánka na blížící se Párty na kolečkách!  

Stejně jako v předchozích semestrech, putovalo i v ZS 2010 dvacet korun z každého semestrálního startovného členů VŠ LIG****Y na podporu Nadace Jedličkova ústavu. Letos jsme tak i díky Vám shromáždili částku 13.180 Kč, která bude věnována na nákup speciálních invalidních  vozíků pro Sportovní klub Jedličkova ústavu.

Smyslem  SK JÚ je zajištění možností sportovního vyžití pro lidi se zdravotním postižením. V současné době registruje 196 řádných členů, provozují se zde sporty jako atletika, florbal, boccia, cyklistika, lukostřelba, curling, stolní tenis, plavání, závěsný kuželník, fotbal, šachy, pořádají se kurzy jízdy na monolyži a pro odvážné zájemce akce s prvky horolezectví.

Koncem února jsme se setkali s ředitelkou Nadace JÚ paní Šárkou Jakoubkovou a vítězkou projektu Nadace Vodafone „Rok jinak“ Terezou Vajtovou. Přijeli jsme si prohlédnou areál Jedličkova ústavu na Vyšehradě a popovídat si o fungování nadace a možnostech vzájemné spolupráce. Sešli jsme se v místní kavárně, která je tréninkovým pracovištěm pro mladé lidi s tělesným postižením, které jim umožňuje naučit se dovednosti na postu obsluhy.

TA KAVÁRNA je nevšedním místem s přátelskou a pozitivní atmosférou. Vaří zde skvělou FAIR TRADE kávu, pochutnáte si tu i na výborném BIO pečivu. Všem vřele doporučuji! Do 26.3. si zde můžete navíc prohléd­nout výstavu výtvarných prací studentky Jedličkova ústavu a škol, slečny Simony Kofroňové.

Příští sobotu, 27.března 2010 od 20:00 se uskuteční v divadle ARCHAjiž 8. ročník legendární akce Párty na kolečkách 2010  - nejlepší neziskový mejdan roku. Jde o benefiční koncertkapely The Tap Tap spojený se křtem nového CD.  Pozvánku si můžete prohlédnou ve fotogalerii níže. The Tap Tap je hudební soubor studentů se zdravotním postižením, který vznikl v roce 1998 v pražském Jedličkově ústavu.

Tap Tap doprovodí Eva Holubová, David Koller, Tomáš Hanák, Matěj Ruppert, Ewa Farna, Jarda Svoboda a další hosté, kteří se na vzniku CD podíleli. Koncert a křest CD je nejen kulturní událost sezóny, je to také mimořádně pozitivní poselství o práci bývalých i současných studentů škol pražského Jedličkova ústavu. V závěru večera vystoupí pohyblivé akustické těleso Love Songs Orchestra a Dj Baltazar.

Výtěžek ze vstupného bude v plné výši věnován na technické vybavení vzdělávacího centra STUDEO, jehož stavba bude zahájena v areálu JÚŠ v roce 2011.

 
Nadace Jedličkova ústavuVaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...