Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Březnový turnaj: Doucha našel přemožitele!


Březnový turnaj: Doucha našel přemožitele!

22. 3. 2010, 9:46    autor: Import ze starého webu    Squash Praha

Po úspěšném pátečním kempu jsme měli hned druhý den, v sobotu 20.března, příležitost vyzkoušet si všechno v praxi. Na Březnovém turnaji VŠ LIGY. V Adeptech došlo na vypjaté zápasy, v kategorii Borců zase na nečekaně napínavý průběh. Kdo tedy vyhrál?
Březnový turnaj - Borci
20. 3. 2010   Import ze staré DB   Praha – Squash
Tréninkový kemp - mírně pokročilí
19. 3. 2010   Import ze staré DB   Praha – Squash

Přestože to vypadalo, že je turnaj beznadějně plný, bylo nás v kategorii Adeptů nakonec jen 30! Proto se na Dubnovém turnaji (17.4.2010) nenechte odradit případnou plnou kapacitou, přihlašte se klidně i jako 10. náhradník a s téměř 100%ní jistotou vám garantuji, že si zahrajete!

Adepti se tentokrát mohli těšit z hojné účasti dívek, kterých se přihlásila rovná desítka. Žádné z nás se ale nepodařilo postoupit ze základních skupin, takže jsme se hezky sešly v pavouku poražených. Ten vyhrála Stanka Chovancová. Skončila tedy celkově sedmnáctá, což jí vyneslo zlatou medaili v dámské kategorii. Druhá, celkově osmnáctá, se umístila Terka Vodňanská. Jistý podíl na tom má její trenér, fanoušek a přítel Michal Horáček, které mu se odpoledne také medailově zadařilo. Třetí z dívek byla Lenka Hrbková.

Na některé vyhecované zápasy Adeptů v pavouku vítězů bylo tentokrát potřeba i rozhodčích, a to zejména kvůliřešení sporných situací (stroke, let). V této oblasti budeme asi muset udělat mezi méně zkušenými hráči osvětu. Vše ale dospělo nakonec ke zdárnému konci a na společné fotce už to oplývalo úsměvy. Zlato si poprvé vybojovalAdam Mysliveček, stříbro putovalo za Ondrou Chovancem a bronzovou medaili získal Jirka Gottlieb. Vítězné Adeptky a Adepti se nám krásně barevně sladili – posuďte sami na fotkách 29 a 30. Losovanou poukázkou na lekci s trenérem zdarma jsme tentokrát potěšili Honzu Mikšíka.

Výsledková listina Adeptů

Na odpoledním turnaji Borcůjsme vyzkoušeli inovovaný herní systém (jednosetové zápasy v základní skupině a částečná dohrávka pavouků). U hráčů se ale nesetkal s přílišným nadšením, proto se příště vrátíme do starých zajetých kolejí. Mezi obzvláště silnou konkurencí kluků statečně soupeřila Terka Jelínková a Pavla Krynková, která se probojovala až na druhé místo pavouka poražených (celkově 18.příčka).

Vývoj v pavouku vítězů nebyl tak jednoznačný jako obvykle. Favorité Doucha a Pišťák sice postoupili do finále, ale zejména Radek měl na mále. Téměř přišel o set s Jánem Fecákem a později byl skoro vyřazen Tomášem Reinbergrem. Přesto měli kluci na kurtu veselo, viz ilustrační fotka. Tomášovi se na Březnovém turnaji velmi dařilo, dokázal projít i přes těžkého soupeře v druhém kole, Honzu Ryšavého. Celkově na něj ale zbyla pouze bramborová medaile. Z třetího místa se radoval už zmiňovaný Michal Horáček. No a kdo v odvetovém finále nakonec vyhrál? Doposud neporazitelný Radek byl poražen a jeho cenný skalp získal zaslouženě Zbyněk Pišťák.

Výsledková listina Borců

Poté, co jsme rozdali všechny připravené medaile a věcné ceny, které do turnaje věnovali Emco, SNOW, internetový obchod www.123shop.cz a Sport Kubáň, přesunuli jsme se v hojném počtu do „Dědka“ na zasloužené pivečko a něco dobrého k snědku. Příjemně jsme poseděli, rozebrali turnajové zážitky a prodiskutovali další důležitá témata. Když jsem kolem jedenácté odcházela, vypadalo to, že kluci chytli slinu, tak jsem zvědavá, jak skončili.

 
Březnový turnajVaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...