Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Letní turnaj zakončily zpívánky


Letní turnaj zakončily zpívánky

27. 6. 2010, 20:46    autor: Import ze starého webu    Squash Praha

Na prvním letním squashovém turnaji se v sobotu 26. června sešlo 26 Adeptů a 16 Borců. Někteří měli po zkouškách, jiní těsně před nimi, přesto se hrály výborné výměny a na Haštalu bylo na co koukat. A na závěr jsme se dočkali kulturní vložky.
Červnový turnaj - Adepti
26. 6. 2010   Import ze staré DB   Praha – Squash
Červnový turnaj - Borci
26. 6. 2010   Import ze staré DB   Praha – Squash

Turnaj Adeptů

Šestadvacet hráčů jsme rozdělili do sedmi skupin – pět po čtyřech a dvě po třech. První dva a dva nejlepší z třetích míst postupovali do pavouka vítězů, ostatní se o celkové umístění poprali ve skupinách. Do pavouka vítězů se ze třetího místa podívala i jedna žena. Šárka Stejskalová nejdříve ve skupině narazila na pozdějšího vítěze Filipa Svobodu (1:1 –1) a celkově třetího Michala Válku (1:1 –1), v pavouku ji pak velmi těsně porazil celkově čtvrtý Tomáš Bakule (2:1 na sety). Za první místo (celkově desáté) Šárka získala kšiltovku od Showdown Poker Clubu, časopis Wild cat a novou zlatou medaili VŠ LIGY. Druhá mezi ženami (celkově osmnáctá) skončila Jana Kóšová. Obdržela čelenku od Sportu Kubáň a stříbrnou medaili VŠ LIGY. Třetí (celkově dvaadvacátá) pak skončila Magdaléna Moravcová (medaile a omotávka).

Mezi muži byl nejlepší Filip Svoboda (kšiltovka od Showdown Poker Clubu, časopis Swiss, zlatá medaile VŠ LIGY), který ve finále porazil Jirku Gottlieba (Čelenka od Sportu Kubáň, stříbrná medaile VŠ LIGY). Třetí skončil Michal Válka (Omotávka, bronzová medaile VŠ LIGY). Oba finalisté, Honza Kučera (celkově sedmý) a Jakub Machálek (celkově třináctý) se hned po vyhlášení výsledků přesunuli na zahájení turnaje Borců. Většina zbylých Adeptů pak putovala na pozdní oběd nebo předčasnou večeři do Haštalského dědka.

Výsledky turnaje Adeptů

Turnaj Borců

Turnaje Borců se zúčastnilo šestnáct hráčů. Hracím systémem byl pavouk s úplnou dohrávkou. Kdo chtěl vyhrát turnaj, nesměl prohrát jediný zápas. A to se poměrně překvapivě podařilo Láďovi Vávrovi, který v prvním zápase porazil Jirku Králíka, ve druhém Michala Ratha, v semifinále se vypořádal s Philippem Agafonovasem a ve finále s Tomášem Reinbergrem. Láďovo vítězství je o to překvapivější, že si v létě dal squashovou pauzu a účastní se tenisové VŠ LIGY. Láďa vyhrál kšiltovku od Showdown Poker Clubu, Časopis Snow a zlatou medaili VŠ LIGY. Tomáš získal čelenku a stříbrnou medaili. Martin Hadraba, který v boji o bronz porazil Philippa Agafonovase, získal kromě bronzové medaile i lahev na pití od Asicsu.

Výsledky turnaje Borců

Kulturní vložka

Po vyhlášení výsledků došlo i na mě. V týdnu jsme si s Tomášem Reinbergrem domluvili tenisový zápas a protože neumíme hrát jen tak, vsadili jsme se, že kdo prohraje, zazpívá squashistům písničku od Jarka Nohavici v polštině. Pořád ještě nechápu, jak je možné, že jsem nakonec zpíval já, ale stalo se. Vybral jsem si Gdy jutro skoro świt / Zítra ráno v pět v překladu Renaty Putzlacher. Podle předvedeného výkonu se s určitostí jedná o nejsložitější překlad do polštiny vůbec. Posuďte sami.

 

Vaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...