Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Výborný SQUAKER vyhrál Jakub Jaroš


Výborný SQUAKER vyhrál Jakub Jaroš

14. 8. 2010, 21:05    autor: Import ze starého webu    Squash Praha

 (autor: Ferdík Glosík)
V pátek 13. srpna jsme se na Haštalu sešli se čtyřiadvaceti hráči, kteří se přihlásili na první část squakeru – squash. Počasí nám přálo, lilo jako z konve, takže večera stráveného na kurtech a později v pokerovém klubu nikdo nelitoval.
Letní SquashPoker
13. 8. 2010   Import ze staré DB   Praha – Squash

Squash vyhrál Tomáš Reinbergr

Čtyřiadvacet hráčů jsme rozlosovali do šesti skupin po čtyřech, první dva a čtyři nejlepší ze třetích míst postupovali do šestnáctičlenného pavouka s úplnou dohrávkou, zbylí hráči se utkali v osmičlenném pavouku s úplnou dohrávkou. V základních skupinách se hrálo na dva sety do jedenácti, v pavoucích na dva vítězné do jedenácti, rozhodující set do pěti bodů. Šestnáct nejlepších tak odehrálo sedm zápasů, ostatní šest.

Ve skupině B se potkali velcí favoriti na squashové vítězství – Tomáš Reinbergr a Jakub Jaroš, který hraje plzeňskou squashovou VŠ LIGU. Letní semestr 2010 ve svých městech zakončili oba shodně na pátém místě. Po velkém boji uspěl Tomáš, který byl v součtu obou setů lepší o dva body.
Do skupiny C los poslal hned čtyři organizátory VŠ LIGY – Prahu zastupovali Šárka Stejskalová s Kubou Hojerem, z Plzně přijel Láďa Suchan a z Hradce Králové Lukáš Hloušek. Tvrdé souboje plné záhadných úderů nakonec nejlépe zvládl Láďa, za ním skončil díky horšímu vzájemnému zápasu Lukáš, remízovým králem se stal Kuba, který díky třem vyhraným setům také postoupil do šestnáctičlenného pavouka. Šárka měla štěstí nejméně, proto skupinu zakončila na čtvrtém místě.

Krásný zápas jsme mohli vidět ve čtvrtfinále, kde na sebe narazili Kuba Jaroš s Pavlem Bodišem (partnerský trenér VŠ LIGY). Zápas nakonec ve třetím setu urval Pavel. Kuba nesklopil hlavu, všechny zbylé zápasy vyhrál a ve squashi nakonec skončil na pátém místě. V souboji o pomyslný bronz na sebe narazili Tomáš Tlustý s Lukášem Příšovským. Zápas poražených semifinalistů zvládl lépe Lukáš.
Ve finále se sešli Pavel Bodiš s Tomášem Reinbergrem. Vyrovnaný zápas nakonec zvládl lépe Tomáš a se svými pokerovými zkušenostmi se stal největším favoritem na celkové vítězství.

Pořadí ve squashi (hráči s hvězdičkou se druhé části turnaje nezúčastnili)
1. Tomáš Reinbergr, 2. Pavel Bodiš, 3. Lukáš Příšovský, 4. Tomáš Tlustý, 5. Jakub Jaroš, 6. Tomáš Štverák, 7. Aleš Wojnar, 8. Kuba Hojer, 9. Tomáš Tvaroh, 10. Láďa Suchan, 11. Honza Kučera, 12. Michal Filip, 13. Martin Langer, 14. Honza Mikšík, 15. Lukáš Hloušek, 16. Katka Nováková, 17. David Novák, 18. Martin Blicha, 19. Adam Marcinik, 20. Petr Novák, 21. Marek Pederzoli, 22. Jirka Otáhal*, 23. Šárka Stejskalová, 24. Markéta Santariusová

Velký dík patří Honzovi Kučerovi za záskok na poslední chvíli. Honzo, ještě jednou děkuju a doufám, že padesátiminutová cesta na Haštal stála za to!

Párty na pokeru

Už na prvním squakerovém turnaji v květnu jsme si ověřili, že je mezi hráči VŠ LIGY o poker velký zájem a ani letní turnaj nás nezklamal. Druhé části squakeru se v Showdown Poker Clubu Vinohrady zúčastnilo dvacet hráčů. Někteří se s pokerem teprve seznamovali, na jiných bylo znát, že se už zúčastnili mnoha živých i on-line turnajů.
Já patřím k první skupině hráčů a když jsem zjistil, že dvě šestky jsou (kupodivu!) méně, než dvě sedmičky, bylo už pozdě, z turnaje jsem vypadl první.

Velké překvapení se zrodilo po několika dalších minutách, kdy z turnaje jako třetí v pořadí vypadl Tomáš Reinbergr a nezopakoval tak své úspěšné květnové vystoupení. S přibývajícím časem ubývalo jak hráčů u stolů, tak i zelené v lahvích a turnaj se přeměnil ze sportovního klání ve výbornou párty.

U finálového stolu se sešly všechny tři ženy pátečního večera – Šárka Stejskalová, Katka Nováková a Markéta Santariusová. Společnost jim dělali Tomáš Štverák, Marek Pederzoli, Kuba Jaroš, Pavel Bodiš, Petr Novák, David Novák a správce VŠ LIGY v Ústí nad Labem, který se kvůli zranění zapojil jen do pokerové části, Luboš Blažej.

Nejvíce pokerových zkušeností měl u finálového stolu Marek Pederzoli, který nakonec skončil v turnaji třetí. Nejméně zkušeností, nejlepší pokerface a nejvíce vyřazených hráčů z turnaje, to je Markéta Santariusová, druhé místo (Za všechny tyto vlastnosti si Markéta zasloužila speciální zlatou medaili VŠ LIGY). Nejvíce štěstí měl v pokerové části Kuba Jaroš. První místo ho nakonec dotáhlo i k celkovému vítězství v turnaji. V pokeru osmý, celkově druhý skončil Pavel Bodiš, na šestém místě v pokeru, celkově třetí skončil Tomáš Štverák. Na peníze ještě dosáhli čtvrtý Lukáš Příšovský (v pokeru jedenáctý) a pátý David Novák (v pokeru čtvrtý).

Předávání cen se uskutečnilo před pátou hodinou ranní, přesto si zakončení skvělého turnaje nenechalo ujít čtrnáct hráčů. Sladkou odměnu všem přítomným přichystal vítěz turnaje Kuba Jaroš, který nás všechny pozval na panáka. Kubo, děkujeme!

Konečné pořadí – od dvacátého do pětadvacátého místa jsou hráči, kteří se zúčastnili jen jedné části turnaje

Poturnajová dohrávka

Výborná atmosféra se přenesla na všechny hráče, kteří zapomněli na únavu a začali se shánět po další akci. Po zralé úvaze jsme vyrazili na fotbálek do jednoho z žižkovských barů, kterému jsme o hodinu posunuli zavíračku. Poté se pár lidí vydalo do postelí, jiní šli na squash! Katka Nováková se vsadila s Petrem Novákem o šampaňské a kdy jindy sázku vyplnit, než hned. Zápasu jsem se bohužel už nezúčastnil, proto nemůžu podat bližší podrobnosti. Prosím účastníky a diváky o doplnění výsledku sázky do komentářů pod článek!

A ještě malý dodatek, který svědčí o tom, jak výborný večer jsme prožili.
V půl jedenácté ráno jsem dostal SMS od Tomáše Štveráka: „Našel jsem na krku medaili, to znamená, že jsem vyhrál?“ Tomáši, pokud byla zelená, tak určitě!
Letní SquakerVaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...