Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » TOP turnaj ZS 08/09


TOP turnaj ZS 08/09

21. 2. 2009, 15:59    autor: Import ze starého webu    Squash Brno

 (autor: Ferdík Glosík)
V pátek 20. února 2009 se uskutečnil v Praze TOP turnaj jako vyvrcholení zimního semestru. V SB centru se sešlo 8 nejlepších borců ze všech měst, kde se hraje VŠ LIGA. V průběhu dvou a půl hodin byl vidět skvělý squash, ukázalo se, že úroveň nejlepších hráčů Prahy, Brna, Plzně je srovnatelná. Mrkněte na celý článek, fotky a video.

 

 

 

 

Své město na TOP turnaji reprezentovali tito hráči:

Praha

 1. Radek Doucha (VŠE)
 2. Ondřej Skybský (ČVUT)
 3. Pavel Včíslo (VŠE)

Brno

 1. Jakub Ondrášek (MU)
 2. Jaromír Harvánek (MU)
 3. Michal Faltus (MU)

Plzeň

 1. Michal Soukup (ZČU)
 2. Jakub Čížek (ZČU)

Už z pohledu na školy, ze kterých reprezentanti jsou, vyplývá, že nejlépe jsou na tom squashově Vysoká škola ekonomická v Praze, Masarykova univerzita v Brně a Západočeská univerzita v Plzni.

Hrálo se systémem dvě základní skupiny po 4 hráčích a následný zápas o umístění, tedy první s prvním, druhý s druhým atd. . O 7. místo se utkali Michal Faltus (3. Brno) Ondra Skybský (2. Praha), oba nadaní amatérští hráči. Ondra hraje squash dokonce jen necelé 2 roky, přesto v rychlém zápase zvítězil.

O 5. místo hráli Michal Soukup (1. Plzeň) a Kuba Čížek (2. Plzeň). V zápase dvou Plzeňáků, kteří se z plzeňské ligy dobře znají, měl navrch budoucí právník Michal Soukup a obsadil tak 5. místo.

O 3. místo bojovali Kuba Ondrášek (1. Brno) a Jarda Harvánek (2. Brno). Další utkání dvou kamarádů z brněnské ligy vyhrál juniorský závodní hráč Kuba Ondrášek.

O 1. místo tedy nakonec bojovali rivalové z pražské ligy Radek Doucha (1. Praha) a Pavel Včíslo (3. Praha). Oba dva v minulosti hráli nejvyšší českou squashovou soutěž, oba měli v publiku podporu a tak šance byly vyrovnané. Já vsázel na zkušenějšího Pavla, protřelého absolventa, protože Radka jsem den předtím porazil a přesvědčil se o jeho špatné formě. Jeho forma se ovšem přes noc zlepšila (jednou asi nevyrazil do hospody) a soupeře, který mlel z posledního, porazil 3:1. Divácky velice atraktivní squash s několika výstupy sledoval houf asi 15 diváků.

Konečné pořadí TOP turnaje:

 1. Radek Doucha (VŠE) (Praha)
 2. Pavel Včíslo (VŠE) (Praha)
 3. Jakub Ondrášek (MU) (Brno)
 4. Jaromír Harvánek (MU) (Brno)
 5. Michal Soukup (ZČU) (Plzeň)
 6. Jakub Čížek (ZČU) (Plzeň)
 7. Ondřej Skybský (ČVUT) (Praha)
 8. Michal Faltus (MU)

Nejlepší hráč Radek Doucha vyhrál raketu Head od Sportplanety, další hráči získali ceny od partnerů.

Děkuji všem zúčastněným borcům za účast a těším se na další TOP turnaj, který proběhne v červnu v Plzni. Doufám, že se ho zúčastním i já sám :)
TOP turnajVaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...