Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Dubnový turnaj za námi


Dubnový turnaj za námi

26. 4. 2009, 12:59    autor: Import ze starého webu    Squash Brno

 (autor: Ferdík Glosík)
V sobotu 25.4. se odehrál na Radosti dubnový turnaj, předposlední turnaj před ukončením ligového semestru. Kdo se zúčastnil, kdo vyhrál a jak se hrálo se dozvíte v článku níže. 

Bohužel se opět nenaplnila kapacita turnaje, ovšem co do kvality se bylo, ostatně jako vždy, na co dívat. Příjemným překvapením byli také noví účastníci turnaje, takže v turnajích zběhlí hráči měli čerstvou konkurenci, od které nevěděli, co můžou čekat. Novinkou je možnost zapsat výsledky z turnaje do celorepublikového žebříčku ČASQ, což je, myslím si, pro hráče atraktivní záležitost.

Tentokrát jsme zkrátili dobu turnaje i počet kurtů, na kterých se hrálo, na 2 hodiny a 2 kurty. V počtu 7 hráčů se očekávalo, že po dohrání základní skupiny, kdy hrál každý s každým, zbude ještě nějaký čas, který by se dal využít na dohrávku nebo nějaký finálový „match“. Ovšem síly byly u některých hráčů tak vyrovnané, že výměny byly opravdu dlouhé a celé vzájemné souboje se protáhly. V průběhu nás potkalo i menší zdržení v podobě zamotaného míčku do spojovací sítě, se kterým si ale kluci společnými silami poradili. Na průběh se můžete podívat ve fotogalerii.

Zhruba 15 min. před koncem pronájmu kurtů jsem začala být lehce nervózní, jestli se vše stihne, neboť se dohrávaly předposlední duely na každém kurtu a zbývaly ještě dva poslední. Jako kdyby mě kluci vyslyšeli, skončili v rozmezí 10-ti vteřin od sebe a to zhruba 15 vteřin před zhasnutím kurtů…uff!! Stačila chvilka na dopočítání výsledků a jak to tedy vše dopadlo?

Na 3. místě skončil Michal Faltus, který by si ale jednoznačně zasloužil první místo za největší prožívání zápasů, jak po hlasovém projevu, tak po emočním. O jeho obětavých skocích po každém míčku a jako důsledek toho spáleným kolenům ani nemluvím.

Na 2. místě se umístil turnajový nováček Ján Fecák, který ale naše turnajové stálice pěkně potrápil. Mirek Harvánek však statečně odolal a získal tak 1.místo, které si plným právem zasloužil.

Opomenuti však nezůstali ani zbylí neumístivší se hráči. Cenu útěchy, míček, obdržel statečný nováček Lukáš Linhart, aby měl s čím trénovat a mohl ostatní v budoucnu potrápit. Drobné losované ceny si rozdělili zbylí hráči.

Fotky a komentáře pod článkem jsou vám k dispozici. I přes nízký počet hráčů byl turnaj fajn a těším se na příští!

 
TurnajVaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...