Nekoukej na starou,

když můžeš koukat na novou.

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Turnaj pro nováčky odhalil talenty


Turnaj pro nováčky odhalil talenty

12. 10. 2009, 21:36    autor: Import ze starého webu    Squash Brno

 (autor: Ferdík Glosík)
Dlouho očekávaný turnaj pro nováčky se stal lákadlem převážně pro nové tváře, kteří se přihlásili do squashové VŠ LIGY se snahou se dostat do vyšších lig a srovnat s ostatními síly na podobné úrovni. Turnaj se konal v našem turnajovém squash centru Radost a mohu za sebe říci, že jsme zažili příjemné odpoledne plné sportu, zábavy, zlomených raket, občerstvení a nečekané návštěvy dvou slečen.
Úvodní lekce s trenérem pro začátečníky
10. 10. 2009   Import ze staré DB   Brno – Squash
Turnaj pro nováčky
10. 10. 2009   Import ze staré DB   Brno – Squash

 Před samotným zahájením turnaje bylo pro zájemce na programu vysvětlení základů squashe, pravidel počítání, vysvětlení nejasností, které můžou nastat v průběhu hry. Nechybělo rozehřátí na jednom z kurtů, kdy se zájemci prostřídali a zahřáli míček i sebe. Před jedenáctou hodinou byli všichni účastníci turnaje nastoupeni před kurtama, takže jsem bez jakéhokoliv nahánění hráčů mohla zahájit turnaj. Hráli jsme základní skupiny po čtyřech, vzhledem k tomu, že se sešlo 26 hráčů, bylo vytvořeno 8 skupin, z toho šest bylo po třech a dvě po čtyřech hráčích. Z každé skupiny postoupili dva hráči do hlavního pavouka a zbylí hráči do spodního pavouka tak, abychom došli k úplnému pořadí.

V průběhu hraní se hráčům podařily zlomit dvě rakety, kdy jedna skončila rozlomená na dvě půlky a druhá se zuby nehty stále držela. Hráči byli v průběhu dne obdarováni sušenkami Emco, které jim dodali energii, ale co jim dle mého pohledu udělalo ještě větší radost, byla návštěva dvou sympatických slečen z Redbull teamu, které všem hráčům rozdaly energetický nápoj, popovídaly si s námi o turnaji a slíbily, že se na další akci zase vrátí.A my jim věříme.

Mezitím se na prostředním kurtu odehrávaly finálové zápasy, které jsme všichni sledovali s velkým zájmem a netrpělivě jsme čekali, jaké nové talenty nám tento turnaj přinese.

A jak to nakonec všechno dopadlo?

Na čtvrtém místě se umístil Michal Šťastný, třetí místo si odnesl Jakub Ryšávka, druhý skončil Jakub Trličík, kterého porazil náš vítěz Pavel Vrchota. První tři vítězové si odnesli zajímavé ceny v podobě časopisů Snow, sportovních produktů od sportplanety.cz nebo oříškové musli od firmy Emco.

Hráči měli po vlastním sportovním výkonu možnost shlédnout exhibici dvou profesionálních squashistů a to Lukáše kratochvíla a Jana Lemparta, kteří jsou extraligovými hráči klubu Slovan Brno. Kluci odehráli dva sety, potom nám ukázali možnosti trénování různých forem úderu (volej, crossy, bousty), zodpověděli dotazy od hráčů a předali nám pár zážitků z ligových turnajů. Oba dva hráči jsou k dispozici pro možné trénování, ať už individuální, nebo skupinové. Více informací se o nich dočtete v sekci Trenéři.

Turnaj pro nováčky objevil nové squashové talenty, kteří nám v pořadí VŠ LIGY pěkně zamotají přední místa. Máme se proto již teď na co těšit. Své síly si můžete přijít změřit na listopadový turnaj 28.11.

VŠ LIZE zdar!
Turnaj říjenVaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...